İade edilen Cyberpunk 2077'yi oynamak korsan sayılır mı?

Kusura bakmayın da bu nasıl bir bakış açısı ya? Ben kimseyi korsan kullanmasıyla yargılamıyorum hatta anlayışla karşılıyorum ama böyle bakış açılarına hayret ediyorum.

Korsan olmaması etik olduğu anlamına mı geliyor. Veya oyunun açılması firmanın hatası diye açıp oynamanın normal bir davranış olduğu anlamına mı geliyor? Bir yerden bir şey alıp cebime atayım, sonra diyeyim ki "amaaan güvenlik falan olsaymış bana ne!" Kendi hayatınızda korsan kullanın, kullanmayın değil. Hatta insanların hakkını da yiyin. Ama ne olur bunu haklı çıkarmaya çalışmayın artık.
Haklı olduğunu savunmuyorum, etik olduğunu da. Böyle bir şey de yazmadım, sadece destekliyorum doğru olmasa bile. Kusura bakmayın ama bozuk bir oyuna 3 haneli para verecek halim yok babamın yatak altında dolarları yok yazdıklarımı tekrar okumanızı tavsiye ediyorum. Cyberpunkı korsan olarak oynadım ve bitirdim, eğer sizin dediğiniz gibi yapmış olsaydım oyuna para verip verdiğim 250 liranın acısını hala çekiyor olacaktım.

Haklı olduğunu savunmuyorum, etik olduğunu da. Böyle bir şey de yazmadım, sadece destekliyorum doğru olmasa bile. Kusura bakmayın ama bozuk bir oyuna 3 haneli para verecek halim yok babamın yatak altında dolarları yok yazdıklarımı tekrar okumanızı tavsiye ediyorum. Cyberpunkı korsan olarak oynadım ve bitirdim, eğer sizin dediğiniz gibi yapmış olsaydım oyuna para verip verdiğim 250 liranın acısını hala çekiyor olacaktım.
"Tıklayınca açılması firmanın sorunu" gibi şeyler söyleyerek sanki o noktadan sonra oyunu oynamak doğal hakkıymış gibi izlenimler verdin gibi geldi o yazında. Keşke oyunun bozukluğundan dolayı bunu hak ettiklerini dillendirseydin ama orada bununla ilgili bir şey yazmamışsın.

Yapımcının saygısızlığı konusunda katılırım. Neyse kırdıysam kusura bakma.

Geri
Yukarı