İade edilen üründe kargo parasını iade tutarına eklememişler

emretas006

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Teknobiyotik.comdan bir ürün aldım ve iade etmek durumunda kaldım. İade ederken kargo parasını benim ödemem gerektiği söylendi ki çok saçma ama ödeyip gönderdim. Bugün ürün bedeli iade edilmiş ama ürünü ilk aldığımda ödediğim kargo tutarı iade edilen tutar içinde yok. 19.44₺'lik kargo tutarını vermemişler. 28 de gönderirken verdim 47.44₺ yapıyor. Aldığım ürün 78 lira zaten iade etmemin bir anlamı kalmamış oldu. Hakem heyetine başvurmak istiyorum. İadede kargo ücreti hakkında herhangi yasa varsa bana atabilir misiniz?

Dostum bende tam bilmiyorum fakat sana şöyle anlatayım; Bir tarafta kargo şirketi bir yerde satıcı şirket 78 TL'lik ürün satıcı şirkete ait 47 TL'lik kargo tutarı da kargo şirketine ait aldığın site sana ürünün ödemesini yapmış normali de bu sanırım.

Teknobiyotik müşteri hizmetlerini aradınız mı?

Teknobiyotik.com'dan alışveriş yapıyorsanız bunları göze almışsınız demektir. İsterseniz sosyal medya hesaplarından kendilerine ulaşın, bir de oradan hakaret ederler siz de Teknobiyotik.com'dan alışveriş yapmayacağınızı anlarsınız.

Merhaba. Teknobiyotik.comdan bir ürün aldım ve iade etmek durumunda kaldım. İade ederken kargo parasını benim ödemem gerektiği söylendi ki çok saçma ama ödeyip gönderdim. Bugün ürün bedeli iade edilmiş ama ürünü ilk aldığımda ödediğim kargo tutarı iade edilen tutar içinde yok. 19.44₺'lik kargo tutarını vermemişler. 28 de gönderirken verdim 47.44₺ yapıyor. Aldığım ürün 78 lira zaten iade etmemin bir anlamı kalmamış oldu. Hakem heyetine başvurmak istiyorum. İadede kargo ücreti hakkında herhangi yasa varsa bana atabilir misiniz?

Tam emin değilim ama sen ürünü alırken ödemen gereken ücreti satıcı firmaya ödüryorsun o ürünü senin kapına getiren kargo şirketi de kargo ücreti alıyor yani sen iade edince sana ürün için ödediğin fiyat geri verilir kargo parası geri verilmez adam onu sana getirmek için elemanların maaş ödüyor sonuçta. Yanlışım varsa düzeltin.

Eğer bir problemden dolayı iade etmek isterseniz gönderdiğinizde kargo ücreti teknobiyotik tarafından karşılanır ama sorun olmamasına rağmen geri vermek istediğinizde gönderirken kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanır. Bu durum iade koşullarında yazmaktadır. Buradaki tek problem aldığınızdaki 19.44 TL'lik ücretin tarafınıza iade edilmesi gerekir. İade ederken ödediğiniz 28 TL'lik kargo ücretini alırken ki satış sözleşmesinde kabul etmiş oluyorsunuz. 28 TL için hiçbir şekilde talebiniz olamaz.

Cayma Hakkı ve Ürün İade Prosedürü

Hakem heyetine başvurdum bakalım sonuç ne çıkacak. Çok sinir oldum bu duruma.
Teknobiyotik müşteri hizmetlerini aradınız mı?
Aramadım e posta ile konuştum. Asıl deli eden kısım iade olarak gönderirken kargo parasını benim ödemem oldu. Kargocu bile şaşırdı niye sen ödüyorsun diye. Bir ürün iade edilirken kargo tutarını firma öder ben hep böyle gönderdim iade ürünlerimi ve kaç lira para verdiysem eksiksiz aldım.

Hakem heyetine başvurdum bakalım sonuç ne çıkacak. Çok sinir oldum bu duruma.

Aramadım e posta ile konuştum. Asıl deli eden kısım iade olarak gönderirken kargo parasını benim ödemem oldu. Kargocu bile şaşırdı niye sen ödüyorsun diye. Bir ürün iade edilirken kargo tutarını firma öder ben hep böyle gönderdim iade ürünlerimi ve kaç lira para verdiysem eksiksiz aldım.
Hocam anlaşmalı kargo ile gönderip anlaşma numarası vermediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı