İade var denilmesine rağmen sonradan iade yok diyen firmaya ne yapılabilir?

trashhexd

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir Instagram işletmesinden alışveriş yaptım. Bir kargo firması ile gönderim geldi ve kapıda ödeme yaptım fakat ürün fotoğraftan alakasız geldi. Alışverişi yapmadan önce mağaza sahibine “iade var mı?” diye sorduğumda “evet” cevabını almıştım, şimdi nasıl iade edeceğimi sorduğunda “iademiz yok” mesajı aldım. Daha sonra önceden iade var dediğinin ekran görüntüsünü attım fakat birkaç mesaj daha atmama rağmen mesajlarıma bakılmıyor. Bu durumda ne yapabilirim? Ne desem mesaja döner veya ücretimi geri almak için ne yapabilirim?

Yapıldı sonuçta, bu durumda ne yapabileceğimi soruyorum.

Mesela ders alabilirsiniz?

Karşınızdaki kişinin büyük ihtimal vergi kesmesini bıraktım, şirketi bile yok. Hakkınızı aramak istiyorsanız, elinizde varsa fatura ile THH'ye başvurun. Fatura yoksa ürün gelmese dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunabilirsiniz diyecem ama ortada ürün var. İşiniz zor.

Hangi işletme acaba bir şekilde söyleyebilir misiniz?

Mesela ders alabilirsiniz?

Karşınızdaki kişinin büyük ihtimal vergi kesmesini bıraktım, şirketi bile yok. Hakkınızı aramak istiyorsanız, elinizde varsa fatura ile THH'ye başvurun. Fatura yoksa ürün gelmese dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunabilirsiniz diyecem ama ortada ürün var. İşiniz zor.
THH'ye başvurdum, belgeler ile birlikte, sonucu bekliyorum

Geri
Yukarı