iAtkos ekran kartı problemi - HD 4350

hasanakyildiz

Hectopat
Merhabalar..

Sistemime iatkos ML2 kurdum. Sistem normal çalışıyor. Fakat ekran kartında bir problem çıkardı. Ekran kartının sürücüsünü kurmadı ve 1440x900 seçmeme rağmen çözünürlük düşük durumda kuruluyor. Açıkcası sistem orta seviyenin altında.

• Gigabyte GA-G41MT-S2PT LGA-775 anakart
  • intel core 2 Quad Q8300 2.5 GHz işlemci
  • ati radeon hd 4350 512MB ekran kartı
  • 1333 MHz 4 GB RAM
  • 500 GB sata HDD

İlk önce ati ekran kartı ile farklı kombinasyonlar ile kurmayı denedim, yani sistemi kurarken atiyi seçtim nvidia'yi kapattım gibi. Ama bir türlü görmedi ekran kartını 3MB olarak algıladı.
Daha sonra ekran kartını çıkartım onboard intel vga ile denedim. Bu sefer 64MB olarak sistemde gözüktü. Ama bu seferde mac'in yanına windows kuracağım için ekran kartını kullanamıcam. Acaba bu ekran kartını nasıl tanıtabilirim. Yardımcı olur musunuz?

Ekstra olarak bir apple hesabı aldım ama appstore ve icloud'da giriş yapamıyorum hata veriyor. Bu konuda da bilgisi olan bilgi verebilirse memnun olurum.

Teşekkürler..

Cevabınız için teşekkür ederim. Yalnız kext dosyasını nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. Biraz araştırdım ve yüklemeye çalıştım, yalnız başarılı olamadım. elinizde döküman, video vs. varsa ya da eğer daha önce anlattığınız bir konu varsa onun linkini paylaşırsanız memnun olurum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı