iAtkos ML3U Kurulum Problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam video sonundaki gibi kalıyor elma ablemınde kalıyor bundan sonrasına geçmiyor hep öyle kalıyor Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süre elma takılı kalıyorsa = AppleIntelHDA.kext problemi olma ihtimali yüksek... Onları silmen lazım kurulumdan sonra. Google yaz terminal yoluyla kext silme

Uzun süre elma takılı kalıyorsa = AppleIntelHDA.kext problemi olma ihtimali yüksek... Onları silmen lazım kurulumdan sonra. Google yaz terminal yoluyla kext silme
Hocam kurulumdan sonra sil demişsin Windos üzerinden mi sileceyiz yoksa ML3U kurulduktan sonra mı ? ML3U sonraysa açilmiyor zaten ve nasıl yapacağımı bilmiyorum yol gösterseniz iyi olurdu. Teşekkürler...

Kurulumdan sonra tekrar başlatıyorsun ya... O zaman 2 yol var. 1. Yeniden yüklüyor gibi yapıp yukarıda terminal çalıştırabilirsin. 2. si
Kod:
 [B]boot: -s[/B]
yaparsın. Sonrası
Kod:
[B]/sbin/fsck –fy [/B]
[B]/sbin/mount –uw / [/B]
[B]rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphics.kext [/B]
[B]rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsFB.kext [/B]
[B]rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsGA.plugin [/B]
[B]rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsGLDriver.bundle[/B]
[B]rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsVADriver.bundle[/B]
[B]reboot [/B]​

Hocam ne yaptımsa olmadı bir yerde yanlış yapiyorum ama bulamadım. Sizleri de rahatsız ediyorum bundan dolayı özür dilerim. Hocam benim anakartamı sorun var sorun ondaysa mac uyumlu sorunsuz anakart önerebilir misiniz ? Teşekkürler.

Sen benim dediğimi yapmamışsın ki kardeşim... Neyse özetle hiç Linux kullanmadın değil mi? Super Root nasıl olunur tabi bilmiyorsun. -bash-3.2# olan yere boot yazmıyorsun. 2. Söylediğimi 1. sinde denemişsin.. su - yaz super user moduna geçer root# olman lazım... Daha sonra /sbin/fsck –fy sonra /sbin/mount –uw / Neyse anakart önermekten ziyade, bol bol hackintosh kurulum videolarını izlemeni öneriyorum..

Hocam Linux bilmiyorum :) Sorun burda zaten sizin dediyiniz gibide yaptım olmada Mesela -bash-3.2#su-/.. bu şekil root olamadım tam komut buraya yazsanız root olabimem nasıl yazmam gerekli Teşekkürler...

Boot ekranı çıktığında önce F8 tuşuna basın, sonra -s komutu ile açılışı yapın root# <-- Ekranda Root yazısını görmediğin sürece silemezsin
Kod:
/sbin/fsck –fy [/B]
[B]/sbin/mount –uw / [/B]
[B]rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphics.kext [/B]
[B]rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsFB.kext [/B]
[B]rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsGA.plugin [/B]
[B]rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsGLDriver.bundle[/B]
[B]rm –rf /System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsVADriver.bundle

Eğer düzgün yaparsan sistemin açılır...

Daha kolay uygulamak için videoyu izle http://youtu.be/RDw3RhLWAjE?feature=YouView

Hocam burdaki gibi yaziyorum birşey olmiyor terminel fotulu bırakabilseniz ona göre yapardım ? Yada video da olabilir birkere görsem kavriyacağım görmediyim için zorlaniyorum senide çok rahatsız ediyorum Hocam hakkını helalet.Teşekkürler

Videoyu sen seyretmediysen ben yırtınsamda boş, mezardan Steve Job kalksa gelse gene boş gene boş... :D :technopat:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı