iATKOS ML3U Kurulumun Başında Aldığım Hata

Hilal

Hectopat
Asus p8h67v anakartımın bios ayarlarını yaptım transmac ile iATKOS ML3U'yu flash belleğime yazdırdım, kurulumun başında elma logosu geliyor fakat hiç gitmiyor. Kurulumu -v komutu ile başlattığımdada;

Loading kernel cache file 'system\Library\Caches\com.apple.kext.caches\Startup\kernelcache'...

Bu yazı geliyor ve hiç gitmiyor 15 20 dakika bekledim hiç gitmedi.

Anakartım asus p8h67v, işlemcim intel core i3 3220 ivy bridge, ekran kartım on board.

İlk açılış değil dimi, daha kuruluma bile başlamıyor diyorsunuz.

cpus=1 ile dener misiniz.
Flash belleği takıyorum açılışda F8'e basıyorum UEFİ Kingstone 101'i seçiyorum seçenekler geliyor kurulum videosundaki Recep Baltaş'ın seçtiği yeri seçiyorum elma logosu geliyo öyle kalıyo.
Soket 2011 değil yalnız 1155 ama deniyim.

Sistem özelliklerim;
Anakart : Asus P8H67-V
Ram : GSkill 8GB Ripjaws X DDR3 1333MHZ CL9 1.5v Dual Kit Ram
İşlemci : İntel Core i3 3220 IVY BRIDGE
Ekran Kartı : On Board VGA\HDMI
Harddisk : Samsung 160 GB, SATA II, 7200 RPM, 8MB Cache

Bu sisteme transmac ile 16 GB flash belleğime yazdırdığım "iATKOS ML3U"'yu bios ayarlarımı Recep Baltaş isimli arkadaşımın kurulum rahber videosunda yaptığı gibi yaptım.
Sistemimin açılışında F8'e bastım menüden UEFİ Kingstone DT101'i seçtim -v komutu ile kurulumu başlattım ardından şöyle bir yazı geldi;

Loading kernel cache file 'system\Library\Caches\com.apple.kext.caches\Startup\kernelcache'...
....

-v, -x, -f, cpus=1 GraphicsEnabler, UseKernelCache=Yes\No vesayire bir sürü komut kullandım sürekli aynı yazı geliyor.
Bir kaç yerde araştırdım o dosyayı silin yazıyordu çözüm olur düşüncesiyle sildim, kurulum ekranı kurulumu gerçekleştirdim sonunda sistem açılırken tekrar aynı yazı geldi ve hâla aynı. iATKOS ML2 kurulumundada aynı sorun ile karşılaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüldü.
Çözüm : Boş bir harddisk'e iATKOS yüklerken Loading kernel cache file 'system\Library\Caches\com.apple.kext.caches\Start up\kernelcache'... hatası geliyor. Onun için harddisk'e önceden bir işletim sistemi kurulması gerek.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı