İbretlik Bakkal Vakası

• Konuyu başlatan OceanWave
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 75
  • Görüntüleme 9B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
50 TL'ye bana ATI ekran kartı vermeye çalışan bakkalcı gördüm :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan bilgisayarda hd 7790 286 tl idi birde şu bilgisayarcıya sorayım dedim adam geçti bilgisayar karşısına bakıyorum dedi ve fiyat 485 tl :D

Çok
Bunlar bilgisayarcı değil kazıkçı olmuşlar yahu. Hemde acayip kazık. Bugün gittim dedim bakalım bakkallar dendiği kadar kötümü diye. Her neyse 2 bilgisayarcıya gittim. Ekran kartımı kaça alırsınız dedim model falan özellikleri söyledim bir tanesi 50 dedi. Diğeri ise 25 TL. veririm dedi. Kendimi o dükkanı başına yıkmak için zor tuttum diyebilirim. Bu kadarda olmaz ya. Bu herkese ders olsun kesinlikle bilgisayarcılara gitmeyin. Hepsi birbirinden kazıkçı.
Benim patron tam bir bakkal ya tam bir bakkal. Hatta bakkal çırağı. Az önce aradım (keşke telefonum ses kaydetse) dedim ki: Abi. Benim bir arkadaşımda hd 7850 var. Senin 5 numaradaki gtx 560 2 gb den %15 daha performanslı bir kart. Satın almaya kalksan kaça alırsın? 200 tl ye alırım dedi. Sonra, bir dakika bir dakika. Ekrankartı Atimi, dedi. Bende evet abi dedim(Onun gözünde ati'nin amd'den bir farkı yok). O zaman 150 tl eder dedi. Neden abi 150 tl eder dedim. Olsun olum ati sonuçta dedi.
Kardeşim. İlla satacaksan elden sat o kartı. Gidip verme bakkallara. Para kazanmak tatlı olmasa şu dakika ayrılacam işten. Abi benim patron en azından öğrenmeyi seviyor. Arada mutlu zamanına denk getirirsem mevcut bilgilerini yıkıp yenilerini inşa ediyorum. En azından gb ye önem vermiyor artık. Şuanki takıntısı "bit". Kartın 512 bit değilse kendine oyuncu deme diyor.

Çok

Benim patron tam bir bakkal ya tam bir bakkal. Hatta bakkal çırağı. Az önce aradım (keşke telefonum ses kaydetse) dedim ki: Abi. Benim bir arkadaşımda hd 7850 var. Senin 5 numaradaki gtx 560 2 gb den %15 daha performanslı bir kart. Satın almaya kalksan kaça alırsın? 200 tl ye alırım dedi. Sonra, bir dakika bir dakika. Ekrankartı Atimi, dedi. Bende evet abi dedim(Onun gözünde ati'nin amd'den bir farkı yok). O zaman 150 tl eder dedi. Neden abi 150 tl eder dedim. Olsun olum ati sonuçta dedi.
Kardeşim. İlla satacaksan elden sat o kartı. Gidip verme bakkallara. Para kazanmak tatlı olmasa şu dakika ayrılacam işten. Abi benim patron en azından öğrenmeyi seviyor. Arada mutlu zamanına denk getirirsem mevcut bilgilerini yıkıp yenilerini inşa ediyorum. En azından gb ye önem vermiyor artık. Şuanki takıntısı "bit". Kartın 512 bit değilse kendine oyuncu deme diyor.

Senin patronda her sakallıyı dede sanan bakkalmış :D

Bizim burdaki bakkalcıya acaba nvidia geforce 9500GT 1gb diye 150 TL satarmıyım :D

Dükkanına salsın. Adamın biri ordan Pentium bide 650 Ti alcaktı adama i5 ve GT 420 sattı adam sonraki gün dükkanı bastı bende orda çalışıyordum çırak olarak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı