İçimi dökmek istiyorum

Harbi çok komiksiniz. Güzel bir eğitim sistemi ile düzelirmiş hiç güleceğim yoktu.
Evet öyle bir ülkeyi cahil bırakmanın yolu eğitim sisteminden geçer, ülkedeki herkes iyi bir eğitim sistemi ile eğitilseydi sizce şu an yaşadığımız sıkıntıları yaşar mıydık?

Şey diye bir laf var. Fakire şükür etmesini öğretmişler zengin daha zengin olabilsin diye. Duymuş muydun?
Yani? Sukur her daim önemli bir şeydir. Bana ait olmayan bir sey de hakkım olamaz zaten.

Ama hakkımızı da yedirmemeliyiz. Bu vergiler azalmalıdır. Cunku TRT vergisi ne ya? Diriliş Ertuğrul izlemek bize pahalıya patladi 😁.
Su vergiler olmasa zaten her şey rahat alınabilir. Cunku iki katında fazla fiyat ödüyoruz.

Evet öyle bir ülkeyi cahil bırakmanın yolu eğitim sisteminden geçer, ülkedeki herkes iyi bir eğitim sistemi ile eğitilseydi sizce şu an yaşadığımız sıkıntıları yaşar mıydık?
Eğitim sisteminde ki sorun bence su:
İnsanlar cok ama cok ders çalışarak bir yerlere geliyor. Bana bu yanlis geliyor. Zeki insanlar bence harcanıyor olabilir bu yolla.

@KırAtlıLiberal Neden milletin içini döktüğü, ülkeden memnuniyetsizliğini dile getirdiği, ülkeyi yönetenleri eleştirdiği her konuya ve yoruma gülücük atıyorsun? Troll müsün? Yoksa hiç mi yüzün kızarmıyor? Bu kadar kör, duyarsız olmak hiç mi seni utandırmıyor?

Kardeşim, refahın yolu eğitimden değil serbestlikten, devletin minumuma indirgemekten geçer mesela Çinliler mi daha eğitimli yoksa ABD'liler mi? Tabi Çinliler değil mi, peki hangisi refah? Herkesi üniversiteli yapmaya çalışırsan niteliksiz adam yetiştirirsin, arka sıralarda bir çocuk 4 sene çürüyeceğine o çocuğu bir meslek sahibi yapsan hem çocuk açısından hem de ülke açısından çok daha iyi olur. @tahacmrk

Kardeşim, refahın yolu eğitimden değil serbestlikten, devletin minumuma indirgemekten geçer mesela Çinliler mi daha eğitimli yoksa ABD'liler mi? Tabi Çinliler değil mi, peki hangisi refah? Herkesi üniversiteli yapmaya çalışırsan niteliksiz adam yetiştirirsin, arka sıralarda bir çocuk 4 sene çürüyeceğine o çocuğu bir meslek sahibi yapsan hem çocuk açısından hem de ülke açısından çok daha iyi olur. @tahacmrk
Nereden tutsan orası bozuk lakin bu zamanlarda da oyalanacak bir seyler bulunabilir. İllaha kendimizi yiyip bitirmeye gerek yok aksama kadar.

Bu ülkenin başına ne geliyorsa sizin gibi ülke gerçeklerinden uzak liberaller yüzüne geliyor. Komünisti ayrı dert, liberali ayrı dert, milliyetçi faşisti ayrı dert, muhafazakarı ayrı dert. Allah bu ülkede hiçbir görüşe körü körüne bağlı kalmadan tarafsız yaşayan insanlara yardım etsin. Gözünüzde at gözlüğü bile yok, körsünüz be kardeşim.

Bu ülkenin başına ne geliyorsa sizin gibi ülke gerçeklerinden uzak liberaller yüzüne geliyor. Komünisti ayrı dert, liberali ayrı dert, milliyetçi faşisti ayrı dert, muhafazakarı ayrı dert. Allah bu ülkede hiçbir görüşe körü körüne bağlı kalmadan tarafsız yaşayan insanlara yardım etsin. Gözünüzde at gözlüğü bile yok, körsünüz be kardeşim.
Slogan atmayı bırak, neresi yanlış? Benim her dediğim deneyle ispatlanmıştır, "ispatlanmamış" diyen varsa buyursun gelsin. @tahacmrk Bürokratların, memurların 1923-1950'ye kadar diktatörlüğünde kalan ondan sonra da eskisi kadar olmazsa da bürokrasinin yönettiği bir ülkede liberalizm ne zaman uygulandı? Devletin büyük olduğu yerde liberalizm olmaz.

Belki de mükemmeliyetçi değilizdir, ondandır. İstiyorsun ki hic caba göstermeden en iyi şekilde yaşayalım.

Geri
Yukarı