İçimi dökmek istiyorum

Bi' konsolcuda tüm gün getir götür, silme temizleme, müşterilerle ilgilenme konularında çalışıyorum. Herif eşek gibi çalıştırıyor bu yetmezmiş gibi yaptığım işlere dünyanın en basit işleri olduğunu söyleyip, zaman zaman yaptığım işi beğenmediğini söylüyor ama verdiği haftalık 250TL. Halbuki hem üstüne başına tipine ve yaptığı işine özen gösteren birisiyim. 250TL'ye tüm dükkanı kalkındırmamı istiyor sanırsam. A3 2016 telefonumu yanlışlıkla düşürdüm iç ekranı kırıldı 650TL fiyat çektiler 1 haftadır telefonsuz geziyorum ölsem kimsenin haberi olmaz, yaş 16 😃 Eminim Avrupa'da yaşasaydım 1-2 gün çalışıp ekranı tamir ettirebilirdim.

Bi' konsolcuda tüm gün getir götür, silme temizleme, müşterilerle ilgilenme konularında çalışıyorum. Herif eşek gibi çalıştırıyor bu yetmezmiş gibi yaptığım işlere dünyanın en basit işleri olduğunu söyleyip, zaman zaman yaptığım işi beğenmediğini söylüyor ama verdiği haftalık 250TL. Halbuki hem üstüne başına tipine ve yaptığı işine özen gösteren birisiyim. 250TL'ye tüm dükkanı kalkındırmamı istiyor sanırsam. A3 2016 telefonumu yanlışlıkla düşürdüm iç ekranı kırıldı 650TL fiyat çektiler 1 haftadır telefonsuz geziyorum ölsem kimsenin haberi olmaz, yaş 16 😃 Eminim Avrupa'da yaşasaydım 1-2 gün çalışıp ekranı tamir ettirebilirdim.
Bence de. Katılıyorum. Cunku ürünlerde asiri vergi var. Bu haksızlık.

Yani? Sukur her daim önemli bir şeydir. Bana ait olmayan bir sey de hakkım olamaz zaten.

Ama hakkımızı da yedirmemeliyiz. Bu vergiler azalmalıdır. Cunku TRT vergisi ne ya? Diriliş Ertuğrul izlemek bize pahalıya patladi 😁.
Su vergiler olmasa zaten her şey rahat alınabilir. Cunku iki katında fazla fiyat ödüyoruz.
3.

Neyi yapacaksın?
Paten alıp süreceğim.
Screenshot_20210801_203814_com.microsoft.emmx.jpg

Sadece biraz içimi dökeceğim. Gereksiz konuşacaklar yanıt atmazsa sevinirim.
Bıktım. Ben artık bu saçma sistemden, hayattan bıktım. Her şeyimiz bitmiş gibi şimdi bir de yangınlar başladı.
Ekonomimiz zaten kötü. İnsanlar adam gibi geçinemiyor. Adam maaşına 50 TL zam alıyor, eve koşa koşa gidiyor.
Coğrafya kaderdir derler ya, yemin ederim doğru. Keşke orta doğu yerine Avrupa bölgesinde olsaydık.
Yemin ederim artık o kadar sıkıldım ki. O kadar stres yapıyorum ki, saçlarımın %15'i beyazladı.
Düzelir miyiz dostlar? He? Bu yangınlar, bu mülteci muhabbeti çözülür mü? Ekonomi sorunu çözülür mü? İç savaş çıkar mı?
Gerçekten bu ülkeden hiçbir umudum yok. Ülkeyi kimsenin yönetebileceğini düşünmüyorum.
Allah aşkına rahatlatın beni biraz. İçim rahatlasın.

Ben bu ülkeden umudu kestim. Her geçen gün ekonomi dibe gidiyor. Teröristler bile anladı. Ülke zayıf ekonomik olarak da askeri olarak da. Devlet ülkedeki yangınları bile söndüremiyor. Her siyasilerin özel uçağı var fakat yangını söndürmeye devletin uçağı yok. Herkes cebini doldurmakla meşgul. Bizim için tek çare bu toprakları terk etmek. Şener Şen filminde denildiği gibi bu topraklar çoktan paylaşıldı.

Ben kamp yapmak disinda bu aktivitelerin çoğunu yaptım ya. Vallahi.
Hatta PS3 oyun koleksiyonu da yapacağım. Eskiden yapamadım da içimde kaldı ondan.
Kamp yapmak da isterim lakin insanlara güven olmuyor. Hava atmıyorum, ülke abartildigi kadar kötü degil yani.

Son düzenleme:
Ben kamp yapmak disinda bu aktivitelerin çoğunu yaptım ya. Vallahi.
Hatta PS3 oyun koleksiyonu da yapacağım.
Kamp yapmak da isterim lakin insanlara güven olmuyor.Hava atmıyorum, ülke abartildigi kadar kötü degil yani.
Böyle kendi yaptıkları anlatarak ülkenin durumun kötü olmadığını savunmaya devam edecek kadar kör müsün? Sokakta cep telefonuma göre durumumun iyi olduğunu düşünen dayılardan farkın yok.

Geri
Yukarı