iCloud ve Google Kişileri Eşitleme

hakangu

Picopat
Yer
Konya
Google kişilerimi IPhone'a Google hesabımı girerek görebiliyorum. Ancak bu kişiler ICloud'a aktarılmıyor, sadece Google'da kayıtlı kalmaya devam ediyor.

Telefona yeni bir kişi eklediğimde de sadece ICloud'a kaydediyor.

iCloud ve Google'daki kişileri birbirine aktarıp aynı olmasını sağlayamıyor muyuz?

Google kişilerimi IPhone'a Google hesabımı girerek görebiliyorum. Ancak bu kişiler ICloud'a aktarılmıyor, sadece Google'da kayıtlı kalmaya devam ediyor.

Telefona yeni bir kişi eklediğimde de sadece ICloud'a kaydediyor.

iCloud ve Google'daki kişileri birbirine aktarıp aynı olmasını sağlayamıyor muyuz?
Maalesef sağlayamıyorsun.

Buradan kişilerinizi sol taraftaki dışa aktara basıp vCard'ı seçip kişilerinizi dışa aktarıyorsunuz. iCloud üzerinden kişilere girip vCard'ı içeri aktar diyorsunuz ve vCard dosyasını seçiyorsunuz. Bu sayede bütün kişileriniz iCloud'da saklanıyor, Google ile işiniz kalmıyor. Google kullanmak isterseniz tam tersini de yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
İki servis arasında senkronizasyon yok. Kişilerinizi iki servis arasında aktarma yaparken vcf uzantılı olarak dışarı aktarmanız daha sonra diğer servise yüklemeniz gerekiyor.

ICloud'da kişiler nerede?

86763BFC-55E2-440A-8A1F-842FD2C603E7.jpeg

Buradan kişilerinizi sol taraftaki dışa aktara basıp VCard'ı seçip kişilerinizi dışa aktarıyorsunuz. iCloud üzerinden kişilere girip VCard'ı içeri aktar diyorsunuz ve vCard dosyasını seçiyorsunuz. Bu sayede bütün kişileriniz ICloud'da saklanıyor, Google ile işiniz kalmıyor. Google kullanmak isterseniz tam tersini de yapabilirsiniz.

Denedim dosyayı açmayı. vCard'ı açıyoruz, paylaş butonuna basıp kişiler ile açıyoruz. Oradan da kaydet diyoruz.

Denedim dosyayı açmayı. vCard'ı açıyoruz, paylaş butonuna basıp kişiler ile açıyoruz. Oradan da kaydet diyoruz.

Telefondan denediniz mi? Vcard'ı kaydetmiyor şimdi de.
E4A5F05F-2A98-479D-82BA-BCC5C5F69311.png

Mobil tarayıcılardan girdiğiniz zaman bazı servisler iCloud üzerinde gözükmüyor. Tarayıcının masaüstü versiyonunu deneyin ya da bilgisayar üzerinden giriş yapın.
Evet sanırım öyle.

Google kişilerin Android uygulamasında dışarı aktarabiliyorsunuz belki iOS uygulamasında da vardır. Olmazsa Safariden Masaüstü Web sitesine girin belki oradan indirilebilir.(Çalışmadı denedim) Olmadı bir arkadaşınızdan rica edin indirip mail atsın direk.

Yeni konular

Geri
Yukarı