İcra takibi başlatılabilir mi?

Satarken hesabın şu kadar ay kapanmayacağını garanti ederim gibi bir ibare onayladınız mı siz? Eğer öyle bir ibare yoksa sözleşmede ne yapabilirler ki? Sizi ne ile suçlayacaklar yani?
4.5. Satıcı, satış sonrasında, satmış olduğu üründe yaşanacak güvenlik sebebiyle kilitlenme (kısıtlama) ve/veya satış öncesinde yapılan ve/veya meydana gelen bir eylemden kaynaklı oluşabilecek kısıtlama, yasaklama hallerinde bütün sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.6. Satıcı, satış sonrasında, satmış olduğu ürünü ilgili oyun firması ile iletişime geçerek, ilgili hesabı (Ürünü) çalınması/erişimin kaybolması vb. gerekçelerle hesabı kurtarmayacağını, bu durumun kendi ya da bir başkası tarafından gerçekleştirilmesi halinde Site'nin ve Alıcı'nın uğrayacağı maddi ve manevi bütün zararı karşılamayı ve/veya nitelikli dolandırıcılık suçuyla hakkında soruşturma açılabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
Sallama ya, 2500 ödemiş miş. Hehe kesin. 200 tl ye sattığın hesap için 2500 ödemiş üstelik yasal olmayan bir şey için? Başkasını kandır.
satmış olduğu hesap 2k tl ise dediği doğrudur.

Ben ödemeyi reddettim ve üstüne gitmediler. Çoğu kişiye bunu yapıyorlarmış zaten. Senin 2500 lirana yazık olmuş dostum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar zamanı gelince bana hak vereceksiniz ben gerekli araştırmaları yaptıktan sonra geri ödemeye karar verdim
Birisi demiş onların adamı bu aynen kardeşim alttaki resimlere iyi bak kim kimin adamı yalanmı gerçekmi genç yaşta yakın sicilinizi 3 5 lira için ne diyim

Dosya Ekleri

• reis1.png
    reis1.png
    114,8 KB · Görüntüleme: 120
  • reis2.png
    reis2.png
    120,1 KB · Görüntüleme: 115
Son düzenleme:
Arkadaşlar zamanı gelince bana hak vereceksiniz ben gerekli araştırmaları yaptıktan sonra geri ödemeye karar verdim.
Birisi demiş onların adamı bu aynen kardeşim alttaki resimlere iyi bak kim kimin adamı yalanmı gercek mi genç yaşta yakın sicilinizi 3 5 lira için ne deyim.

Aynı şekilde bana da icra takibi başlatıldı gittim itirazda bulundum haklı çıktım olay komple kapandı zaten. Herkese yapıyorlar bunu hele hele o ismini vermek istemediğim site. Niye vermiyorsun derseniz Technopat yasaklamış. Ayrıyeten böyle olaylar siciline yansımaz bunu da bil.
Seninle ne zaman iletişime geçtiler ve tam olarak olay nedir?

Xx sitesinde öncesinde sattığım CS:GO hesabına 1 yıl sonra elinden gitmiş adamın geri istediler bende Steam Support'tan gidip hesabı geri aldım ve teslim ettim. Sonrasında bana olaya avukatlar karıştı avukatlık ücreti ödemeniz gerekiyor icra takibi olmaması adına vs dediler ben kabul etmedim sonrasında icra takibi başladı gittim itiraz ettim haklı çıktım dosya komple kapandı. Korkak olanı çok ezerler bu hayatta. Haksız durumdaysanız emre arkadaş gibi ödeyin tabii paranızı :D

Aynı şekilde bana da icra takibi başlatıldı gittim itirazda bulundum haklı çıktım olay komple kapandı zaten. Herkese yapıyorlar bunu hele hele o ismini vermek istemediğim site. Niye vermiyorsun derseniz Technopat yasaklamış. Ayrıyeten böyle olaylar siciline yansımaz bunu da bil.

Xx sitesinde öncesinde sattığım CS:GO hesabına 1 yıl sonra elinden gitmiş adamın geri istediler bende Steam Support'tan gidip hesabı geri aldım ve teslim ettim. Sonrasında bana olaya avukatlar karıştı avukatlık ücreti ödemeniz gerekiyor icra takibi olmaması adına vs dediler ben kabul etmedim sonrasında icra takibi başladı gittim itiraz ettim haklı çıktım dosya komple kapandı. Korkak olanı çok ezerler bu hayatta. Haksız durumdaysanız emre arkadaş gibi ödeyin tabii paranızı :D
kendi ağzınla hesabı geri aldım ve teslim ettim diyorsun yani para iadesi yerine hesabın iadesini yapmışsın bu durumda bir şey çıkmaz tabi insanları yanlış yönlendirmeyin banada ya para iadesi yada hesap iadesi yapın dediler sen hesap iadesi yapmışsın fakat ben hesap iadesi yerine para iadesiyaptım

Kendi ağzınla hesabı geri aldım ve teslim ettim diyorsun yani para iadesi yerine hesabın iadesini yapmışsın bu durumda bir şey çıkmaz tabii insanları yanlış yönlendirmeyin bana da ya para iadesi ya da hesap iadesi yapın dediler sen hesap iadesi yapmışsın fakat ben hesap iadesi yerine para iadesiyaptım.

Ben hesap iadesi yapmama rağmen benden para istediler kardeşim. Sen hesabı teslim etsen bile yine de senden para isteyeceklerdi zaten :) icra açılmış neticede.

2 ay önce satmış olduğum lol hesabına erişim engeli konmuş ve beni aradılar, ID-PASS hala alan kişide fakat oyuna girdiğinde load ekranında takılıyor yani bi engel var bunun için benden para iadesi ya da eş değerde bi ürün istediler - sorunun benden kaynaklı olmadığını ve para iadesi yapmak istemediğimi söyleyince icra ve dava ile korkuttular, bu konuşma olayının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen ortada bi icra ya dava yok. Bekleyip göreceğiz bakalım.

Ek olarak; hiç sonuçlanmış bir dava ya da ciddi boyutlara gelen bi olay oldu mu ? bilgisi olan var mı acaba ?

2 ay önce satmış olduğum LoL hesabına erişim engeli konmuş ve beni aradılar, ID-Pass hala alan kişide fakat oyuna girdiğinde load ekranında takılıyor yani bir engel var bunun için benden para iadesi ya da eş değerde bir ürün istediler - sorunun benden kaynaklı olmadığını ve para iadesi yapmak istemediğimi söyleyince icra ve dava ile korkuttular, bu konuşma olayının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen ortada bir icra ya dava yok. Bekleyip göreceğiz bakalım.

Ek olarak; hiç sonuçlanmış bir dava ya da ciddi boyutlara gelen bir olay oldu mu? Bilgisi olan var mı acaba?

Site xxmarkt mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı