[İDDİA] Atatürk Üniversitesi veri tabanı sızdırıldı!

420645

Hectopat
İddiaya göre hacker forumunda bir kullanıcı, 7 bin personel, 1,8 milyon öğrenci ve 1,4 milyon fotoğraf veri tabanına sahip olduğunu söylüyor. Olayla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor.

Dosya Ekleri

• F3HIxglWMAAauf1.jpg
    F3HIxglWMAAauf1.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 371
Görselin olduğu forumda da geçen makarasını yapmışlardı "Türk Lirasından değersiz ne var? Türklerin kimlik bilgileri" diye. Olağan bir durum, sızmasa şaşırırdım.

Bu site kapanmadı mı?

Domainler değişse de platformlar baki kalır.

250 liralık panellerle insanların her bilgisine ulaşılabilecek kadar siber savunma özürlüsü bir ülkede açıkçası şaşırtmıyor.

250 lira mı? Ufak bir araştırmayla çoğu dataya bedava ulaşabilirsiniz. Public hepsi.

İddiaya göre hacker forumunda bir kullanıcı, 7 bin personel, 1,8 milyon öğrenci ve 1,4 milyon fotoğraf veri tabanına sahip olduğunu söylüyor. Olayla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor.
Gerçek büyük ihtimalle, bütün Türkiyenin bilgileri ve vesika fotoğrafları sızdırıldı ise bu öylede zor olmaz.

Görselin olduğu forumda da geçen makarasını yapmışlardı "Türk Lirasından değersiz ne var? Türklerin kimlik bilgileri" diye. Olağan bir durum, sızmasa şaşırırdım.

Domainler değişse de platformlar baki kalır.
Evet şimdi buldum yeni domaini bi de Wikipedia'ya yazılmış nereden geliyor bu cesaret?

Evet şimdi buldum yeni domaini bi de Wikipedia'ya yazılmış nereden geliyor bu cesaret?

Cesarete gerek yok ki, orası buzdağının görünen kısmı. Buraya gelen bilgilerin, databaselerin çoğu 50 kere elden geçmiş oluyor öncesinde. En son herkes faydalansın diye buralara geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı