IDE nasıl güncellenir?

Sahire12

Centipat
Daha fazla  
Meslek
İnsan Sarrafı <3
Merhaba bilgisayarım kendi kendini yeniden başlatıyordu bende bu sorunu Microsoft'a yazdım ve olay günlüğü dosyalarını evtx şeklinde attım onlar da bana şöyle bir öneri de bulundular ne yapmam gerektiğini anlamadım cehaletimin kusuruna bakmayın yardımcı olursanız sevinirim.
Ben Paul'um ve endişeniz konusunda size yardımcı olmak için buradayım.

Olay günlükleri çekirdek gücü: Olay kimliği 41 hata Denetimi'ni gösterdi, çoğunlukla hatalı bir güç kaynağından kaynaklanıyor, ancak bir sürücüden veya farklı bir donanımdan da kaynaklanabilir.

"Sürücü \Device\Ide\IdePort0 üzerinde bir denetleyici hatası algıladı." olay hataları da vardır.

IDE denetleyicisi sürücüsünü güncelleştirmenizi veya kaldırmanızı ve yeniden yüklemenizi öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamaya çalıştığım nokta, elektrik kesilmiş gibi kapanıp 2 saniye sonra geri mi açılıyor? Yoksa reset tuşuna basmış gibi, birden yeniden mi başlıyor?

Bu önemli ikisi çok farklı problemler.

Reset tuşuna basmış gibi kapanıyor bilirsiniz zaten eğer elektrik gider gibi kapanıyorsa hafiften ses gelir ama bu kapanış da ses de yok yani emin olarak söyleyebilirim ki reset tuşuna basılmış gibi oluyor

Bu sorunun o kadar fazla sebebi var ki, anlatmakla bitmez, ilk yapmanız gereken, sistemdeki tüm sıcaklıkları kontrol etmek, OCCT ile Power testi yapıp bakabilirsiniz, aynı zamanda PSU'yu da test etmiş olursunuz oda yapar, sorun çıkmazsa OCCT ile sadece CPU testi de yapın, oda farklı hataları yakalayabiliyor.
Bunlarda sorun çıkmazsa, Memtest ile RAM'lerinizi test edin.

Sonuçla ilgili bilgi verirsiniz.

Bu sorunun o kadar fazla sebebi var ki, anlatmakla bitmez, ilk yapmanız gereken, sistemdeki tüm sıcaklıkları kontrol etmek, OCCT ile Power testi yapıp bakabilirsiniz, aynı zamanda PSU'yu da test etmiş olursunuz oda yapar, sorun çıkmazsa OCCT ile sadece CPU testi de yapın, oda farklı hataları yakalayabiliyor.
Bunlarda sorun çıkmazsa, Memtest ile RAM'lerinizi test edin.

Sonuçla ilgili bilgi verirsiniz.

Saçma gelecek fakat hep te gün boyu bilgisayarım sorunsuz çalışıyor ama saat 11'den sonra ha bire kapanmaya başlıyor düzenli kapanıyor yani

Yeni konular

Geri
Yukarı