Ideapad Gaming 3 82SB00B4TX vs Victus 16 68P42EA vs Aspire 7 A715-51G

Bütçe
20.000 TL
Victus icin 2 tane 8 GB RAM almam gerekiyor ve zaten kendisi de pahali geliyor benim icin. Su an icin Lenovo dusunuyorum ama kartimin limiti yetmiyor. :D Onu da yarin halledecegim... Yarina umarim stok veya indirim bitmez alirim. Cunku 9 ay takside pesinat bulamam herhalde.

Arada 5000 TL'ye mesela monitor alip MUX Switch'li gibi de kullanabilirim. Ek olarak yazici da almayi planliyorum, daha fazla masrafa da giresim yok.

ACER Nitro 5 i5-12500H 8GB 512GB SSD 4GB RTX3050T Siyah Dizüstü Bilgisayar(Acer Türkiye Garantili) Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Bu nasıl peki?

Taksit işini kattığın için Amazon dışı önermemiştim ama önereceğim model bu olurdu, IdeaPad'dan işlemci olarak daha iyi ve daha uygun, daha mantıklı bir model taksit kısmı uyuyorsa. Victus'un içinden çıkan RAM'leri satsan aslında gene benzer fiyata gelebilir fakat masraf yapmak istemiyorsan sana kalmış.

Taksit işini kattığın için Amazon dışı önermemiştim ama önereceğim model bu olurdu, IdeaPad'dan işlemci olarak daha iyi ve daha uygun, daha mantıklı bir model taksit kısmı uyuyorsa. Victus'un içinden çıkan RAM'leri satsan aslında gene benzer fiyata gelebilir fakat masraf yapmak istemiyorsan sana kalmış.
6 ay taksit olabilir mi diye dusunecegim. Yarina kadar kesinlige kavusurum. Peki Acer'in RAM dizilimi nasil? @Artoria Pendragon

Acer Nitro alicaktim ama 20.800 TL'ye cikmis. Gorunuyor ki Lenovo Ideapad Gaming 3 alacagim. 8 GB DDR5 SODIMM RAM onerisi alacagim yakin zamanda. Kendim CPU-Z uzerinden bakarak da alabilirim ama en azindan benden daha iyi bilen cikabilir diye acacagim.

Acer Nitro alacaktım ama 20.800 TL'ye cikmis. Gorunuyor ki Lenovo IdeaPad Gaming 3 alacagim. 8 GB DDR5 SO-DIMM RAM onerisi alacagim yakin zamanda. Kendim CPU-Z uzerinden bakarak da alabilirim ama en azindan benden daha iyi bilen cikabilir diye acacagim.

RAM önerisine de bakarım ben, sıkıntı yok :D

RAM önerisine de bakarım ben, sıkıntı yok :D

Attigin RAM uyum sorunu cikartir mi? Emin misin?

Amazon.com.tr

Su an bu ikisi arasinda kaldim. Acer'in indirimi bugun devam etseydi Acer Nitro 5 alirdim. HP Victus sarj olarak daha iyi gider ve RAM 16 GB ek olarak bence tasarim olarak Victus daha iyi. Ama ekran karti, islemci ve sogutma olarak Ideapad Gaming daha iyi. Ikisi de ayni fiyata denk geliyor, hangisi secsem bilemiyorum.

Geri
Yukarı