Ideapad Gaming 3 82SB00B4TX vs Victus 16 68P42EA vs Aspire 7 A715-51G

Bütçe
20.000 TL

283156

Megapat
Makaleler
2
Seneye universite icin laptop almayi planliyorum. Niye bu kadar acele ediyorsun diyebilirsiniz. Malum fiyat yukseliyor, bugün alsan yarina kar oluyor senin icin. Her neyse, Amazon Prime indirimleri ile birkac tane laptop indirime dustu ve 9 aya pesinat taksit verebiliyor. 9 ay pesinat taksit vermesi bana cazibeli geldi. Bu firsati yakalimisken laptopu isini simdiden halledeyim diye dusunuyorum.

Amazon.com.tr

Bu UC modeli gozume kestirmistim. Ucune de bütçem el veriyor ama aradaki fiyat farkina performasina esit sekilde veriyor mu onu tam anlayamadim. 9 aylik taksit oldugundan dolayi mesela aylik odeme olarak IdeaPad ile Victus arasinda 600 TL fark oluyor. Aylik 600 TL fazla odeyerek Victus alabilirim ama 9 ay sonucunda 5400 TL gibi bir fiyat farki cikiyor. Aradaki fiyat farki gozume buyuk geliyor açıkçası. Hepsi isimi gorur orasinda sıkıntı yok ama 9 ay taksit oldugundan hangisi alacagima karar veremiyorum. Yani hangisini alacagima ikna olamiyorum. Alirken de vicdanen rahat olmak istiyorum.

Ek olarak hangisinin ekrani, sarji, sogutma ve malzame yapisi olarak daha iyidir?

@Artoria Pendragon Yorumun nedir?

Seneye universite icin laptop almayi planliyorum. Niye bu kadar acele ediyorsun diyebilirsiniz. Malum fiyat yukseliyor, bugün alsan yarina kar oluyor senin icin. Her neyse, Amazon Prime indirimleri ile birkac tane laptop indirime dustu ve 9 aya pesinat taksit verebiliyor. 9 ay pesinat taksit vermesi bana cazibeli geldi. Bu firsati yakalimisken laptopu isini simdiden halledeyim diye dusunuyorum.

Amazon.com.tr

Bu UC modeli gozume kestirmistim. Ucune de bütçem el veriyor ama aradaki fiyat farkina performasina esit sekilde veriyor mu onu tam anlayamadim. 9 aylik taksit oldugundan dolayi mesela aylik odeme olarak IdeaPad ile Victus arasinda 600 TL fark oluyor. Aylik 600 TL fazla odeyerek Victus alabilirim ama 9 ay sonucunda 5400 TL gibi bir fiyat farki cikiyor. Aradaki fiyat farki gozume buyuk geliyor açıkçası. Hepsi isimi gorur orasinda sıkıntı yok ama 9 ay taksit oldugundan hangisi alacagima karar veremiyorum. Yani hangisini alacagima ikna olamiyorum. Alirken de vicdanen rahat olmak istiyorum.

Ek olarak hangisinin ekrani, sarji, sogutma ve malzame yapisi olarak daha iyidir?

@Artoria Pendragon Yorumun nedir?
Performans Victus, kalite Lenovo.

Malzeme yapısı ve soğutma olarak IdeaPad. Panel olarak hepsi benzer seviyede. Pil ömrü ve performans olarak Victus, aradaki farka değer performans açısından.

Malzeme yapısı ve soğutma olarak IdeaPad. Panel olarak hepsi benzer seviyede. Pil ömrü ve performans olarak Victus, aradaki farka değer performans açısından.
Pil performansi olarak ne kadar fark var? 1-2 saat ise onemsem ama daha fazla ise aradaki farki dusunurum. Ama performans olarak ikisi de isimi gorecektir ama daha fazla para vermeye gerek var mi diye dusunuyorum.

Pil performansi olarak ne kadar fark var? 1-2 saat ise onemsem ama daha fazla ise aradaki farki dusunurum. Ama performans olarak ikisi de isimi gorecektir ama daha fazla para vermeye gerek var mi diye dusunuyorum.

3060 ile performans farkı fazla açıkçası, farka değecektir. Pil olarak yaklaşık 2 saat civarı fark edebilir fakat IdeaPad'dan iyi bir pil ömrü beklemeyin.

Masaustu topladim zaten. 9k'ya RTX2060 ve i3 12100F var. Ben universite icin dusunuyordum acikcasi.
3060 ile performans farkı fazla açıkçası, farka değecektir. Pil olarak yaklaşık 2 saat civarı fark edebilir fakat IdeaPad'dan iyi bir pil ömrü beklemeyin.
Ideapad 3-4 saati cikartabilirse cok iyi olur. Cok oyuncu birisi degilim, gunum oyun oynamakla gecmiyor. Iki ekran karti da isimi goruyor oyun konusunda da, render tarzi islere belki girisirim zaten.

Victus uzerinde mux yok degil mi?

Masaustu topladim zaten. 9K'ya RTX2060 ve i3 12100F var. Ben universite icin dusunuyordum açıkçası.

IdeaPad 3-4 saati cikartabilirse cok iyi olur. Cok oyuncu birisi degilim, gunum oyun oynamakla gecmiyor. Iki ekran karti da isimi goruyor oyun konusunda da, render tarzi islere belki girisirim zaten.

Victus uzerinde MUX yok degil mi?

MUX yok, 3-4 saati günlük kullanımda parlaklık kısarak çok zor bir sekilde anca verebilir muhtemelen, cidden küçük bir bataryaya sahip. 45wh bataryası bulunuyor.

cidden küçük bir bataryaya sahip. 45wh bataryası bulunuyor.
Sitesinde maks 60 Wh diyor. Ek olarak RAM ekleme konusunda hangisi daha iyi olur? Bazi laptoplar 4x2 ile geliyor. 8x1 ile gelen var mi? Ek olarak DDR5 SODIMM RAM'ler cok pahali oluyor mu? Bu laptoplara bi de RAM yukseltmesi yapacagim.

1689096267926.png

Sitesinde maksimum 60 Wh diyor. Ek olarak RAM ekleme konusunda hangisi daha iyi olur. Bazi laptoplar 4x2 ile geliyor. 8x1 ile gelen var mi? Ek olarak DDR5 SO-DIMM RAM'ler cok pahali oluyor mu? Bu laptoplara bir de RAM yukseltmesi yapacagim.

Denildiği gibi maksimum olan konfigürasyon O, satılan cihaz 45wh bataryaya sahip olan versiyonu. IdeaPad 8x1 geliyor, buyur detaylı bilgisi:

Linkten de görebileceğin gibi Aspire ve IdeaPad 8x1 biçimde geliyor, Victus 4x2 olarak.

Victus icin 2 tane 8 GB RAM almam gerekiyor ve zaten kendisi de pahali geliyor benim icin. Su an icin Lenovo dusunuyorum ama kartimin limiti yetmiyor. :D Onu da yarin halledecegim... Yarina umarim stok veya indirim bitmez alirim. Cunku 9 ay takside pesinat bulamam herhalde.

Arada 5000 TL'ye mesela monitor alip MUX switchli gibi de kullanabilirim. Ek olarak yazici da almayi planliyorum, daha fazla masrafa da giresim yok.

ACER Nitro 5 i5-12500H 8GB 512GB SSD 4GB RTX3050T Siyah Dizüstü Bilgisayar(Acer Türkiye Garantili) Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Bu nasil peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı