Ideapad Gaming 3 82SB00B4TX vs Victus 16 68P42EA vs Aspire 7 A715-51G

Bütçe
20.000 TL
Ekran karti ve islemci olarak performans bakimindan IdeaPad daha iyi ama ne kadar fark ediyor? Cok fark etmiyor sanirim.

İşlemci olarak maksimum %5-10 civarı fakat GPU'da hem Ti hem 10W fark var, etki edecektir biraz.

İşlemci olarak maksimum %5-10 civarı fakat GPU'da hem Ti hem 10W fark var, etki edecektir biraz.
Almaya yakin olunca secim de zor oluyor. Siz olsaniz ne alirdiniz? Bir universite ogrenci icin hangisi dogru olur karar veremiyorum. Sarj sureleri olarak fark 2 saat demistiniz.

Ek olarak daha baska laptop indirimleri de devam eder mi? Acer Nitro 5'i alamadigima su an pisman gibi oldum.

Almaya yakin olunca secim de zor oluyor. Siz olsaniz ne alirdiniz? Bir universite ogrenci icin hangisi dogru olur karar veremiyorum. Şarj sureleri olarak fark 2 saat demistiniz.

Ek olarak daha baska laptop indirimleri de devam eder mi? Acer Nitro 5'i alamadigima su an pişman gibi oldum.

Nitro gene düşer diye düşünüyorum ama belli olmaz hiçbir şey, onu beklerken bu indirimde bitebilir. Amazon'un iade politikasından dolayı her türlü bu iki cihazdan birisini almanızın mantıklı olduğunu düşünüyorum, Nitro beklerken bunları da kaçırabilirsiniz çünkü. Prizden olabildiğince uzak kalacaksınız Victus daha mantıklı kalır, gene 2-3 saat içinde cihazı şarj edebilirim dersen IdeaPad.

Nitro gene düşer diye düşünüyorum ama belli olmaz hiçbir şey, onu beklerken bu indirimde bitebilir. Amazon'un iade politikasından dolayı her türlü bu iki cihazdan birisini almanızın mantıklı olduğunu düşünüyorum, Nitro beklerken bunları da kaçırabilirsiniz çünkü. Prizden olabildiğince uzak kalacaksınız Victus daha mantıklı kalır, gene 2-3 saat içinde cihazı şarj edebilirim dersen IdeaPad.
Amazon.com.tr bu onlara ek olarak degerlendirilemez degilmi ? dün senin dediğin acer i bende sabah kalkınca alacaktım zam gelmiş 2000 tl.

Son düzenleme:

30 dakikada %50 sarj ediyorsa sarji pek dert etmem diye dusunuyorum. Ideapad 3 saat goturebiliyorsa idare eder, bu yuzden performansdan ve guncelden vazgecesim yok. 30 dakikada %50 dolum garantisi var mi? Peki RAM eklerken garantiyi etkiler mi?

Ek olarak Acer Nitro 5 fiyati 1-2 hafta icerisinde duserse 9 ay taksitle aldigim laptopu Amazon'a iade edersem sikinti yaratir mi? Iade politikasi iyi diye biliyorum.

30 dakikada %50 şarj ediyorsa sarji pek dert etmem diye dusunuyorum. IdeaPad 3 saat goturebiliyorsa idare eder, bu yuzden performansdan ve guncelden vazgecesim yok. 30 dakikada %50 dolum garantisi var mi? Peki RAM eklerken garantiyi etkiler mi?

Ek olarak Acer Nitro 5 fiyati 1-2 hafta icerisinde duserse 9 ay taksitle aldigim laptopu Amazon'a iade edersem sıkıntı yaratir mi? Iade politikasi iyi diye biliyorum.

İade kısmını alabilirler de iade taksit taksit gelme ihtimali var, onu sormanız lazım. 30 dakikada ediyor yaklaşık %50, bende 2021 IdeaPad var.

30 dakikada ediyor yaklaşık %50, bende 2021 IdeaPad var.
2022 modelinde sitesinde oyle bir sey yazmiyor. Cok teredutte kalmistim, bu gece HP Victus siparisini vermistim ama siparis iptal olmus nedense. Yani daha alamadim.

Bu Ideapad 3 gen 6 olanin pili doldurma suresi verilmis ama gen 7'nin bulamadim.

1689225690156.png

2022 modelinde sitesinde oyle bir şey yazmiyor. Cok teredutte kalmistim, bu gece HP Victus siparisini vermistim ama sipariş iptal olmus nedense. Yani daha alamadim.

Bu IdeaPad 3 gen 6 olanin pili doldurma suresi verilmis ama gen 7'nin bulamadim.

Eki Görüntüle 1859923

Benzer sürede edeceğini düşünüyorum açıkçası, fark olmayacaktır.

Geri
Yukarı