Çözüldü Idle Buddy nedir ve nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AzeoTesla

Decapat
Daha fazla  
Sorun benim değil ama yaşı küçük olan bir kuzenimin. Kuzenim arkadaşından internet kafe bilgisayarı almış, kuzenim de bilgisayarında virüs çıktığını söylüyor.
Ona Malwarebytes indirmesini söyledim ama Malwarebytes virüsü silememiş.

1612520592141.png

Karşısına bu çıkmış.

Gençler ben virüsü sildim, şimdi nasıl sildiğimi anlatıyorum;
1- "Lockhunter"ı indirin.
2- Dosyalardan idle buddy dosyasını seçin ve sağ tıklayın.
3- "What's locking this folder" yazısına tıklayın.
4- Ve son olarak "delete it!"e tıklayın ve dosya silinecektir.
lockhunter silemedi 10bit ile silebildik

Güvenli modda çalıştırıp silebilirsin.
  1. Güvenli modda Windows başlatın.
  2. CMD komut sistemini çalıştırın.
  3. CMD komut sisteminde CD,dir, rd komutları ile ıdlebuddy dosyasını bulun.
  4. Del komutu ile ıdlebuddy dosyasını silin.
  5. Rd komutu ile dosyanın boş halini silin

bana yardım eder misin ben denemeye çalışıyorum ama yapamıyorum anlattığından bir şey anlamadım birde
Gençler ben virüsü sildim, şimdi nasıl sildiğimi anlatıyorum;
1- "Lockhunter"ı indirin.
2- Dosyalardan idle buddy dosyasını seçin ve sağ tıklayın.
3- "What's locking this folder" yazısına tıklayın.
4- Ve son olarak "delete it!"e tıklayın ve dosya silinecektir.

abi o virüs değildir inşallah silebildiysen discord varsa ordan konuşarak yapabilirmiyiz ?

Kankalar bana bulaştı bende Denetim Masası'ndan silmeye çelıştım silinmedi en sonda silindi ama gizli simgelerden gitmedi bende bilgisayarı açıp kapatınca hemencecik bilgisayar klosörüne gelip program dosyalarının oradan sildim sadece ı bddy service veıbuddy kaldı görev yöneticisini başlatın oradan işlemler kısmından buddy seçın ve işlemı durdur deyin sonra bilgisayarı açıp kapatın ve bilgisayar kendine gelmeden bilgisayar klosörünü aç program dosyalarına gir oradac buddy yazcak onun içine gir ve hepsini seç ve sil sadece ikitane kalıyor.

Ben nasıl oldu anlamadım ama sürekli sürekli görev yöneticisinden "BriddleBuddyServices"diye bir şeyi ve teknikservices diye bir uygulamayı art arda görevlerini sonlandırdım ve sonuç olarak: Silindi!
Arkadaşlar bildiğiniz gibi bu "Idle Buddy" virüsü bazılarımızı korkutuyor. Virüs şöyle silinir:1-Görev Yöneticisini açın 2-"BriddleBuddlesService" adlı programın yanındaki alta doğru bakan oka tıklayın. 3-Tıkladığınızda çıkan ve"BriddleBuddlesService" yazan programların art arda görevlerini sonlandırın.=SİLİNDİ!!!

Son düzenleme:
Önce C klasörden dosyasını bul sonra dosyaya girip tek tek sil(2 tane ayrı dosyalar var o iki ayrı dosya ya girip tek tek DLL dosyalrını sil) zaten 1 tanesi silinmeyecek uygulama çalısıyor ondan silinmiyor diyecek ama önemli değil o kalsın sonra Denetim Masası'na git ve uygulama kaldırdan kaldır. Dosyalarını sildiğin için uygulamanın pek bir amacı kalmıyor zaten ondan dolayı silebiliyorsun.

Geri
Yukarı