Rehber Idle Master Kullanımı ve Hızlı Kart Düşürme

steam.jpg

Merhabalar. Idle Master nedir ve nasıl kullanılır sorularına cevaben bu rehberi hazırlıyorum. Eksikleri veya önerileri belirtirseniz sevinirim ☺️.

Öncelikle bilmeyenler için "Idle Master" nedir?
Idle Master Steam'da bulunan oyunlardan düşen koleksiyon kartlarını hızlıca düşürmek için kullanılabilen bir programdır. Normalde kart düşürmek için oyunu oynamanız gerekirken Idle Master kullanırken oyunu Steam'a oynuyormuş gibi göstererek kart düşürmenizi sağlıyor. Bu düşürdüğünüz kartları da topluluk pazarında satarak hatrı sayılır miktarda para kazanabiliyorsunuz. Ya da kartları işleyip rozet yapabilirsiniz seçim size kalmış.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Idle Master bir miktar hata barındıran bir program.
Benim size tavsiyem Idle Master Extended kullanmak olacaktır. İndirme Linki : Idle Master
Github'daki sayfaya ulaştıktan sonra aşağıdaki görseldeki yere tıkladıktan sonra indirme başlayacaktır.
Idle Master1.PNG

Yaşadığınız sorun kuvvetle muhtemel sisteminizde .zip dosyasını açacak program olmadığından kaynaklıdır.
.zip dosyalarını açmak için gereken önerdiğim programın linki : WinRAR
Aşağıdaki görselde işaretlediğim yere tıklayarak indirebilirsiniz.
Idle Master2.PNG

İndirdiğiniz "idle_master_extended_v(sürümadı).zip" dosyasını açın. Ardından aşağıdaki görseldeki gibi dosyanın içindeki klasörü masaüstüne ya da istediğiniz yere çıkartın.
Idle Master3.PNG

Attığınız klasörü açınca aşağıdaki görselde işaretlediğim "IdleMasterExtended.exe" isimli programı açın.
Idle Master4.PNG

Aşağıdaki görseldeki gibi "Oturum Aç" butonuna basmamız gerekiyor.
InkedIdle Master5_LI.jpg

Programın çalışması için Steam'ınızın açık ve Idle yapmak istediğiniz hesaba giriş yapılmış olması gerekmektedir.
Karşınıza bir login ekranı gelecek ve buraya hesap bilgilerimizi giriyoruz. Steam Guard Kodu isteyebilir girmenizde bir sakınca yoktur. Yani en azından ben bir aydır ara sıra kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım.

Login yapıldığı andan itibaren program Idle yapmaya başlıyor ve kart düşürme hakkınız olan oyunları Steam'a oynuyormuş gibi gösteriyor. Artık bu şekilde açık bıraksanız bile kart düşecektir. Bundan sonra yazacaklarım daha hızlı kart düşürmenizi sağlayacaktır (Şiddetle uygulamanızı tavsiye ederim).

Uyarı : VAC koruması olan oyunları aşağıda görselde olduğu gibi "Kara Liste"ye eklemenizi tavsiye ediyorum. Idle Master'dan VAC ban yiyen forumda hiç karşılaşmadım ama risk almaya değmez diye düşünüyorum.
resim_2021-01-24_231625.png

Şimdi geldik işin püf noktasına. Yapmanız gereken işlemi söylemeden önce programdaki ayarlarınızı işaretlediğim gibi yapmanız gerekiyor.
resim_2021-01-24_231901.png

Sonrasında ise yapmamız gereken şey aşağıdaki görselde işaretlediğim yerdeki "İleri" tuşuna basmak. Bunu yapma sebebimiz ise Steam'da kartlar oyundan çıkıp girince düşebiliyor.
resim_2021-01-24_232125.png

Bu işlemi sürekli olarak yapmanız gerekiyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta rehberin başında da belirttiğim gibi Idle Master bir miktar hata içeren bir program. Bu sebepten ötürü bu "İleri" butonuna spam yapmıyoruz. Yapmamız gereken şey içimizden "1, 2, 3" gibi belli bir sayı belirleyip saymak ardından bu sayıya ulaşınca basmak olacak. Eğer spam yaparsak belirli bir yerden sonra program kilitlenecek ve kart düşüremeyeceğiz. Anlattığım gibi şekilde yaptığınız takdirde kartlar ufak ufak düşmeye başlayacak.
Dipnot: 2 saat dolmadan kart düşmeyeceğine dair garip bir inanış var. Bu yanlış bir inanış arkadaşlar. Kendim bizzat neredeyse tüm Zup! oyunlarını 2 saat dolmadan Idle'layıp kartlarını sattıktan sonra iade ettim. Bu şekilde 3 TL'den 10 TL'ye 4-5 gün gibi bir sürede çıktım.

Genelde zaten tek 1-2 hata (Rozetler gözükmüyor veya giriş yapılamıyor.) oluyor onun da çözümü basit. Ayarlara giriyorsunuz. Ardından sol alttaki kilit işaretine basmanız gerekiyor. Burada sessionid ve steamLoginSecure değerlerine tarayıcıdan aldığımız değerleri girmemiz gerekiyor. Ama bir uyarım olacak bu değerleri bulabilmek için tarayıcıda beni hatırla diyerek giriş yapmanız gerekiyor. Aşama aşama şu şekilde yapılacak:
  1. Tarayıcınızı açın.
  2. Ayarlarına gelin.
  3. "Gizlilik ve güvenlik" kısmında "Çerezler ve diğer site verileri" diye bir bölüm olacak. Oraya gireceğiz.
  4. "Çerezler ve diğer site verileri" yerinde "Tüm çerezler ve site verilerine göster" kısmına giriyoruz.
  5. Buradan arama yerine "steam" yazıyoruz. Birkaç saniye bekleyince karşımıza alakalı sonuçlar çıkıyor.
  6. "steamcommunity.com" sitesine ait olan verileri açıyoruz.
  7. Aşağıdaki fotoğrafta işaretlediğim "sessionid" ve "steamLoginSecure" yerindeki verileri kopyalayıp "Idle Master"daki ilgili yerlere yapıştırıyoruz.
resim_2021-01-24_234635.png

Bu iki veriyi girdikten sonra "Güncelle" butonuna basmamız yeterlidir. Artık giriş yaptık ve herhangi bir sorun olmaması gerek.

Rehberin başında belirttiğim gibi eksikleri iletirseniz memnun olurum. Umarım işinize yaramıştır ☺️.

Arkadaşlar biraz c# bildiğim için black list'i otomatik ekleyen bir kod yazdım. Şu anda setup oluşturmadım ilerde oluşturursam setup halinde atarım. Uygulamayı açmak için Source > IdleMasterExtended > bin > Debug > IdleMasterExtended.exe. İlerde başka başka bir blackList eklemek isterseniz blackList.txt dosyasından oyun id'si ekleyebilirsiniz. Bütün veriyi oradan çekiyorum. Bir kere kara listeye tıklayınca otomatik olarak kara listeye oyunların id'si ekleniyor.
Ekstra olarak bu şekilde atınca aslında güvenilirliği de artıyor arka planda verinizi mi çekiyorum diye endişelenmenize gerek kalmıyor. Açık kaynak olarak koda bakabilirsiniz.
Arkadaşlar biraz c# bildiğim için black list'i otomatik ekleyen bir kod yazdım. Şu anda setup oluşturmadım ilerde oluşturursam setup halinde atarım. Uygulamayı açmak için Source > IdleMasterExtended > bin > Debug > IdleMasterExtended.exe. İlerde başka başka bir blackList eklemek isterseniz blackList.txt dosyasından oyun id'si ekleyebilirsiniz. Bütün veriyi oradan çekiyorum. Bir kere kara listeye tıklayınca otomatik olarak kara listeye oyunların id'si ekleniyor.
Ekstra olarak bu şekilde atınca aslında güvenilirliği de artıyor arka planda verinizi mi çekiyorum diye endişelenmenize gerek kalmıyor. Açık kaynak olarak koda bakabilirsiniz.
Biraz daha düzenleme yaptım artık program açıldığı gibi oyunları blackList'e ekliyor.
Uygulamayı açmak için Source > IdleMasterExtended > bin > Debug > IdleMasterExtended.exe.

Mesajı düzenleme hakkım bitmiş o yüzden buraya yazdım.

Biraz daha düzenleme yaptım artık program açıldığı gibi oyunları blackList'e ekliyor.
Uygulamayı açmak için Source > IdleMasterExtended > bin > Debug > IdleMasterExtended.exe.

Mesajı düzenleme hakkım bitmiş o yüzden buraya yazdım.
Konu açtım bununla ilgili oradan bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
0LJZN-TJR07-WPJ4I hediyem olsun 😊 Gift Code diye uygulama vardı ondan bedavaya key almıştım ama aynı oyunlar gelip duruyordu. Sanırım kodun içinde Earth 2140 diye bir oyun var bende olduğu için kullanamıyorum kartlarını satarsınız.

0LJZN-TJR07-WPJ4I hediyem olsun 😊 Gift Code diye uygulama vardı ondan bedavaya key almıştım ama aynı oyunlar gelip duruyordu. Sanırım kodun içinde Earth 2140 diye bir oyun var bende olduğu için kullanamıyorum kartlarını satarsınız.
Sağolun hocam. Steam açıktı şansıma :D

@arda662 hocam size birkaç soru sormak istiyorum. Öncelikle kart düşürmek için oyunların yüklü olması gerekiyor mu? Rehberde de bahsettiğiniz ileri tuşu ne işe yarıyor? Basmasak olur mu? Son olarak kart düşünce program bize haber veriyor mu?

Geri
Yukarı