İki Yeni Türk F-35'i havada!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Senin koyunlardan farkın yok sadece siz beyaz onlarda siyah gibi düşünebilirsin, biz ortada olan mantıklı akıllı kesim hatırına bu ülke dönüyor. Bu lafından belli ki 10 yaşında falansın, çünkü idrak etme ve ciddiyet kapasiten gelişmemiş.

Bence ironi yapmış ama siz bilirsiniz. İroni yapmadıysa daha kötü. :):):)

Sen belli ki vatan millet düşmanısın yoksa bu zihniyetin başka açıklaması yok. Şuan yapılan ve geliştirilen projeleri görmezden geliyorsun ben hükumet yanlısı değilim bu projeleri partiler değil savunma sanayi yani devlet yürütüyor bunu da bilesin. Orada çalışan mühendislerin %50'si hükumet partisi gelmeden öncede oradaydı bilgin olmadığı için konuşuyorsun. Ne yapacaktık? Çin'den füze almayıp kendi kendimize mi icat etseydik? Çin'den alınan füzeler şimdi 5 kat artırılmış menzil ve balistik teknolojisine sahip bir şekilde geliştirildi ve üretildi. Hisar atışları mevcut iken şimdide yerli savunma sistemi iptal demek nasıl bir çelişkidir. 2023 muhabbeti yalan değil sadece bazı aptallar 2023'de görünmez uçakları meydanda gösterecekler sanıyorlar. Fırkateyn, Korvet, Havuzlu helikopter pistli dev çıkarma gemisi, Atak helikopteri ve sivil varyasyonlu helikopterler, SOM seyir füzesi bunu kimse sana satmadı Türk mühendislerinin başarısıdır. Hiçbir sistem bu füzeyi yani seyir tipi olduğu için vuramaz. Turbosaft motor ürettiler bunu gördükten sonra bende şok oldum bu motoru Çin bile üretemiyor, o motorun bıçaklarını yapan sadece bir kaç ülkeden biriyiz. İnsansız hava araçları bak Ukrayna TB2 satın aldı ve ANKA altyapısını almak istiyor ortak geliştirmek için. Resimde gördüğün gibi TAİ yapımı Anka modelinin bir kopyası sadece çift motoru varyasyonu. Bayraktar şirketi AKINCI İHA yapıyor eşi benzeri bir Amerika ve Çin'de var sadece. Sen düşmanlık yapacağın noktayı iyi ayırt et, muhalefet olacağım derken yanlışlıkla vatan düşmanı olmayın İyi günler. ;) İHA motoru, dizel motor, füzeler, hava kara araçları, tüfekler. Burada bir kaç resim var bakabilirsin, sadece %30 diyebilirim kalanını üstüne de deniz kuvvetlerini atsam sabah kadar resim indirmek zorunda kaldırım.
Bana hisar füzesinin tek bir tane hedefi vurduğu bir video gösterir misin ? Füzenin fırlatılışı dışında hiçbir sonuç yok.
Ayrıca ben yapmasınlar demiyorum yapsınlar ama biz yapmıyoruz, satın alıyoruz onu anlatmaya çalışıyorum. Satın almanın adı teknoloji transferi oldu, kimse yıllarca geliştirdiği teknolojisini verecek kadar keriz değil, vazgeçtikleri ya da önemsiz buldukları teknolojileri satıyorlar.
Sen Çin'den 15.000 KM menzilli füzelerin teknolojisini iste bakalım verecek mi ?

Ayrıca her şeyi geçtim o fabrikalarda kullanılan bütün makiler ithal, adamlar robotları vermese ne üreteceksin ?
Üretim böyle olmaz.
Bilime, eğitime önem vermezsen işte gider böyle yalvarırsın bana teknoloji satın, bana uçak satın diye.
Anca senin gibi düşünenler sevinir hiç yoktan var edildiğini sandığı projelere. Motor bile yapamayan ülkenin tank,helikopter, füze vs vs yapması mümkün mü ?
Neyse cahillik mutluluktur.
Atak helikopterinin atasını İtalya emekli ediyor. ATAK’ın atası emekli oluyor

Sen belli ki vatan millet düşmanısın yoksa bu zihniyetin başka açıklaması yok. Şuan yapılan ve geliştirilen projeleri görmezden geliyorsun ben hükumet yanlısı değilim bu projeleri partiler değil savunma sanayi yani devlet yürütüyor bunu da bilesin.
Hemen her yorumunda "hükumet yanlısı değilim". Bu da yeni moda mı? Ettiğin bu sözler Erdoğan'ın ağzından çıkanlara benziyor. Nerede bir muhalefet yapıştır "Terörist"i. Özellikle Haziran'daki son genel seçimde göstere göstere çalarak Demokratik ve Laik Cumhuriyeti resmen yıkıp (gerçi Demokratik ve Laik Cumhuriyet 15 Temmuz'da güzel yıkıldı), faşist ve dikta tek adam yönetiminin, devletin her kurumunu kontrol altına aldığı, Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın dahi önünde el-pençe divan durduğu sözde devletten bahsediyoruz değil mi? Yanlış anlaşılmasın ben aslında hükumetten çok bu milleti eleştiriyorum. Birlik olmayı bilmeyen bu bencil ve yozlaşmış milletten! Bu arada "İHA, SİHA yaptık %100 yerli" ha dedikleri araçların en önemli kısmı motorları değil mi? Bizim yapamadığımız motorlar ile nasıl %100 yerli oluyor?

Bence ironi yapmış ama siz bilirsiniz. İroni yapmadıysa daha kötü. :):):)
Bunlar eğitilmez hocam ironi yapsa anlarım bu umutsuz vaka. :) Sabah akşam çekovaro oynar bunlar eğitime bilime gelince 2 eşeğin arpasını bölemez millete böyle anlamsız cümleler kurarak akıl verir işte. Çocuk diyor ki 15.000 KM kıtalar arası balistik füze niye satmıyorlar bize niye yapamıyoruz. 20 yılda adamların 100 yıllık sömürgeyle zenginleşmiş sanayisini sollayalım diyor. 🤔
Hemen her yorumunda "hükumet yanlısı değilim". Bu da yeni moda mı? Ettiğin bu sözler Erdoğan'ın ağzından çıkanlara benziyor. Nerede bir muhalefet yapıştır "Terörist"i. Özellikle Haziran'daki son genel seçimde göstere göstere çalarak Demokratik ve Laik Cumhuriyeti resmen yıkıp (gerçi Demokratik ve Laik Cumhuriyet 15 Temmuz'da güzel yıkıldı), faşist ve dikta tek adam yönetiminin, devletin her kurumunu kontrol altına aldığı, Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın dahi önünde el-pençe divan durduğu sözde devletten bahsediyoruz değil mi? Yanlış anlaşılmasın ben aslında hükumetten çok bu milleti eleştiriyorum. Birlik olmayı bilmeyen bu bencil ve yozlaşmış milletten! Bu arada "İHA, SİHA yaptık %100 yerli" ha dedikleri araçların en önemli kısmı motorları değil mi? Bizim yapamadığımız motorlar ile nasıl %100 yerli oluyor?
Söylediklerinize saygı duyuyorum ve hak veriyorum ama benim demek istediğim bir çizgi var o aşılmamalı fazlası bize zarar veriyor. Burada TAİ tarafından geliştirilen insansız hava aracı motorumuzu görebilirsiniz. Bu motor şuan aktif olarak kullanılıyor Ukrayna bile bizden istiyor nasıl yerli olmaz ve kötü olabilir artık siz karar verin. Gemiler için bile motor yapıldı her şey için motor yapıldı sadece uzun ömür testleri için zaman gerekiyor bunlar oyuncak değiller, sen bunu sattığın zaman kusursuz olmak zorundadır çünkü bunlar askeri araçlar için yapılan mega teknolojiler oluyor. Askeri bir tank veya araç motoru bozulup yolda kalsa senin ismin lekelenir. Türkiye her şeyi üretiyor sadece uzun ömürlü ve kusursuz motorlar yapmanın peşinde. Arkadaşın yazdıklarını okursanız verdiği patavatsız mantık ve bilim dışı cevaplar yüzünden o kanıya vardım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana koyun diyorsan eğer cevap hakkı doğduğu için yazımı okumadın farz ediyorum açıklıyorum hayatımda bunlara 1 oy verdiysem emdiğim süt burnumdan gelsin. Benim tek düşündüğüm şey cephedeki askerimin can güvenliği ve teknoloji ile donatılması başka bir şey yok. Muhalefet olacağım derken hain olmayın o çizgiyi karıştırmayın. Neyse ben artık burada noktalıyorum yaza yaza parmaklarım isyan bayrağını çekti, yine aynı şeyi yazarsan cevap vermeyeceğim. Biyografini okuduktan sonra çok umudum kalmadı ama neyse bicepslerim iyidir yumruk atmaktan çekinmem falan nedir arkada fazla supplement zararlı. ;) Burada niye herkes okumadan cevap veriyor en tembel forum burası olduğuna eminim. Bu arada cümlende anlatım bozukluğu var düzelt, technopat sayesinde dil bilgisini okulda değil burada öğrendim. 😂
Dil bilgim kötüdür puanlarımda. Sanatçıyım tablo yapar sergilerde sunarım. Çok pahalı bir bölümü tam bursla kazandım yeteneğim olmasa bir hiçim. Sporu severim şiddeti , kavgayı , kendimden çelimli çelimsizi bedensel anlamda ezmek her zaman keyif verir. Babam özel kuvvetlerdeidi kara ve donanmada. Polis özel harekattan döndüm. Değmeyeceği için , bende senin kadar ülkemin en iyisine sahip olmasını isterim yeter ki şehit vermeyelim tüm yakınlarım şuan görevde suriyede . Ama kardeş yazını okumadımda tanzimde patates soğan satıyoruz f35imiz uçsa ne olur? Ha patates soğan sırası beklerken f35 seyretmek keyif veriyorsa o senim bileceğin iş.

Burada TAİ tarafından geliştirilen insansız hava aracı motorumuzu görebilirsiniz;
"Geliştirilen" motor. 😁 Asıl mesele de orada. Patent onların olduğu için üretemiyoruz, sadece geliştirmeye iznimiz var maalesef ama en azından dürüst bir şekilde kabul edip yalan söylemesek olmaz mı? Adı üstünde "Devrim Arabaları"nın bir anda ortadan kaldırılması ve Aselsan'ın kriptolu ki Dünya'da sadece 11 ülke cep telefonu yapabiliyorken Türkiye Bunlardan biri ve hem kriptolu (yurtdışından dinlenemiyor) hem de ilk titreşimli cep telefonunu, Nokia firmasından getirtilen mühendisler ile kısa zaman içerisinde oluşan olumsuzluklar ve kaybettiğimiz dava sonucu patent hakkımızın onlara geçmesi gibi (yine nasıl da belli oluyor başka bir komplo olduğu) resmen kendi hükumetlerimizin elleriyle bağımlı hale geldiğimiz apaçık ortada değil mi?😡

Dil bilgim kötüdür puanlarımda. Sanatçıyım tablo yapar sergilerde sunarım. Çok pahalı bir bölümü tam bursla kazandım yeteneğim olmasa bir hiçim. Sporu severim şiddeti , kavgayı , kendimden çelimli çelimsizi bedensel anlamda ezmek her zaman keyif verir. Babam özel kuvvetlerdeidi kara ve donanmada. Polis özel harekattan döndüm. Değmeyeceği için , bende senin kadar ülkemin en iyisine sahip olmasını isterim yeter ki şehit vermeyelim tüm yakınlarım şuan görevde suriyede . Ama kardeş yazını okumadımda tanzimde patates soğan satıyoruz f35imiz uçsa ne olur? Ha patates soğan sırası beklerken f35 seyretmek keyif veriyorsa o senim bileceğin iş.
Eyvallah ama öylede kötü diye böylede yapamayız bu toprağımıza ve varlığımıza zarar verir. Asker çocuğuyum diyorsun babana sor sana bir anlatsın bu olayları.
"Geliştirilen" motor. 😁 Asıl mesele de orada. Patent onların olduğu için üretemiyoruz, sadece geliştirmeye iznimiz var maalesef ama en azından dürüst bir şekilde kabul edip yalan söylemesek olmaz mı? Adı üstünde "Devrim Arabaları"nın bir anda ortadan kaldırılması ve Aselsan'ın kriptolu ki Dünya'da sadece 11 ülke cep telefonu yapabiliyorken Türkiye Bunlardan biri ve hem kriptolu (yurtdışından dinlenemiyor) hem de ilk titreşimli cep telefonunu, Nokia firmasından getirtilen mühendisler ile kısa zaman içerisinde oluşan olumsuzluklar ve kaybettiğimiz dava sonucu patent hakkımızın onlara geçmesi gibi (yine nasıl da belli oluyor başka bir komplo olduğu) resmen kendi hükumetlerimizin elleriyle bağımlı hale geliğimiz apaçık ortada değil mi?😡
Geliştirildi derken üretildi demek istedim sen onu nasıl öyle çevirip oraya getirdin neyse senle buraya kadar. Jet motoru ve turbosaft motoru aynı tip motordur aynı çekirdek yapısına sahiptir. %100 Yerli üretimdir bunu da bilesin. Mesela bu iha motoru turboprop modeldir, bunun içinden pervane takıp havayı çevirirsin sana turbofan olur. Her sektörde varız sadece rakipler çok güçlü biz pazara girmek istiyoruz o yüzden geliştirme aşaması uzun sürüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özelden bana ulaş gel seninle bir çay içelim ve içinden olduğum bu sektör hakkında seni bir gezintiye çıkarayım. Dediğin gibi cahillik mutluluktur, sana mutluluklar diliyorum. Burada boş boş zırvalıyorsun bir bilgin yok o kadar saat mühendisliğe hakaret ediyorsun. Kim demiş motor yapamıyoruz diye? sadece ucuza üretemiyoruz. Sen aklını ve ruhunu satmış bir kişiliksiz birisin senin aşın bizde yok maalesef senin için yapabileceğim bir şey yok. Çin bize niye 15.000 KM balistik füze satmıyor diyor buna ne denir dolaba koysan yine kokar bu o kadar rezil bir IQ seviyesine sahip. :) Önüne kağıt kalem koysan adını soy adını yazamaz bize ders veriyor bak hele. Bilime eğitime önem diyorsun da üniversitelerde kaç öğrenci bilimle uğraşıyor bak bakalım. Askerliğini de yapmamışsın belli ki hiçbir bilgin oradan da yok. Benmi IQ seviyem düştü bu konuyu terk ediyorum üzüldüğüm tek nokta bu kadar yazıp kendimi yordum. Technopat eskiden çok değerli insanlar vardı ne hallere düştü burası yazık.
Kişiliksiz sensin , cevap veremeyince saldırmaya mı başladın klavye delikanlısı ? Ergen falansın sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı