İkinci el ürün alırken faturada karşı taraf garantiden yararlanıyor mu?

Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Hocam diyelim ben iPhone 11 aldım. Karşı taraf bana faturasını teslim etti. 1 yıl falan garantisi var, hatta Teknosa'dan alınmaymış. Diyelim bir problem oluştu, cart curt. Veyahut pil yüzdesi çok düştü diyelim, ben değişim yaptırabiliyor muyum karşı taraf adına?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk sahibi ise yazılı bir satış sözleşmesi yaparsın o şekilde kullanırsın. Diğer türlü benim bildiğim sahibi adına işlem yaptırman gerekiyor ve bunda da sorunlar çıkabilir.

Bence bir satış sözleşmesi yaz ve TC'si ile birlikte imzalattır ne olur ne olmaz.

İlk sahibi ise yazılı bir satış sözleşmesi yaparsın o şekilde kullanırsın. Diğer türlü benim bildiğim sahibi adına işlem yaptırman gerekiyor ve bunda da sorunlar çıkabilir.

Bence bir satış sözleşmesi yaz ve TC'si ile birlikte imzalattır ne olur ne olmaz.
Yanlış bilmiyorsam değişimde sıkıntı çıkmaz ama para iadesi yapılacaksa iade faturadaki kişinin adına yapılır.
Zaten alalı 1 yıl geçmiş, para iadesi yapılmaz hocam. Dediğinizden kastınız satıcı ile aramda bir form doldurmam gerek.

%2Fdf%2Fd4%2Fc3%2Fdfd4c3c203963cd3caeea7f88815ebb9.jpg

Zaten alalı 1 yıl geçmiş, para iadesi yapılmaz hocam. Dediğinizden kastınız satıcı ile aramda bir form doldurmam gerek.

Eki Görüntüle 1778606
Pars iadesinden kastettiğim ürünü servise gönderdiğinizde tamir yapılamaz veya muadili ürün tedarik edilemezse faturadaki tutar iade ediliyor. Fatura da sizin adınıza olmadığı için iade yapılamaz.

Aynen bu şekilde bir satış sözleşmesi imzalamanızda fayda var. Ne olur ne olmaz elinizde bulunsun derim.
Pars iadesinden kastettiğim ürünü servise gönderdiğinizde tamir yapılamaz veya muadili ürün tedarik edilemezse faturadaki tutar iade ediliyor. Fatura da sizin adınıza olmadığı için iade yapılamaz.
Anladım. Şu Hepsiburada'dan param gelsin, bozuk S20 FE gönderip iade etmemişlerdi. Geçen Hepsiburada Genel Müdürlüğü aradı. İade talebi oluşturdu, şu param gelsin iPhone 11 alacağım. Adamla sözleşme imzalayacağım, ayrıca bir Apple servisine de gidip içini açtıracağım orjinal mi değil mi diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı