İkinci kez baba olmak?

Abim 19yaşında kardeşim 8 yaşında, yaş farkı büyürse kardeş dayanışması yok olur. Çünkü abim staj görüyor ve çalışıyor. Yaş farkı en fazla 4 olmalı veya 5 olmalı hocam. Çocuk tek başına büyürse şımarık olur ama kardeşi olursa her zaman onun sözünün geçmeyeceğini kavrar.

Bu dönemde tek bebek için bile büyük bir masraf gerekiyor (bebek bezi, maması vs.) eğer evinize aylık 4000 tlden fazla giriyorsa 2. çocuğu düşünebilirsiniz ama girmiyorsa 1 bebekten fazlası bütçenizi zorlar diye düşünüyorum.

Abim 19yaşında kardeşim 8 yaşında, yaş farkı büyürse kardeş dayanışması yok olur. Çünkü abim staj görüyor ve çalışıyor. Yaş farkı en fazla 4 olmalı veya 5 olmalı hocam. Çocuk tek başına büyürse şımarık olur ama kardeşi olursa her zaman onun sözünün geçmeyeceğini kavrar.
Ben aralarında 2 ya da 3 yaş olmasını istiyorum.Çünkü eşimde bende çalışıyoruz (eşim şuan doğum izninde) ve bebeğimizle vakit geçirmek istiyoruz tecrübe sahibi olmadan ikinciye ikimizde korkuyoruz

Yukarıda şaka gibi aileyi haklı bulanlar var neymiş efendim yaş farkıymış, aynı kıyafetleri giyerlermiş çartmış çurtmuş. Yahu adam ve eşi istemiyorsa zorla mı yapsınlar? Kesinlikle ya ailenizden susmalarını rica edin ya da ailenizle bir süre uzaklaşın, sırf onlar torun sevecek diye siz böyle bir yükün altına girmek zorunda değilsiniz.

İyi akşamlar. Kasım ayında baba olmuştum fakat ailem ikinci çocuk için baskı yapıyor. Bebeğimiz daha 2,5 aylık ama ailem ikisi bir arada büyüsün diyor. Olmaz diyorum karşı çıkıyorum, elimden geldiğince eşimi ailemle görüştürmüyorum bir şey deyip üzmesinler diye...Ne yapacağım bilmiyorum :( :( Akıl verin lütfen ne yapayım ben eşime belli etmemeye çalıştıkça olmuyor. Haliyle bir şeyler olduğunu görüyor. Eşimle de bazen tartışıyoruz "bir şey var benden saklıyorsun, beni mi aldatıyorsun" diyor. İkinci çocuk mevzusunu açsam biliyorum kafaya takacak mutsuz olacak iki dere arasında kaldım...Ne yapmalıyım?
Abimle aramda 7 yaş var. 18 yaşındayım ama şu an çok kafadar 2 kardeşiz. Her istediğimizi gönlümüzce yapıyoruz. Ben ona bilgisayar topladım, o bana istediğim kulaklığı aldı vs. Hele kendi parası olduğu için ikimiz beraber onun parasını hüpletiyoruz desem yeridir. Yani yaş farkı olması belirli bir olgunlukta hem size yol gösterecek biri olduğundan hem de size yardım edeceğinden çok iyi bir şey. Yalnız 18 yaşıma gelene kadar çok kez abimle anlaşamadık, kavga ettik. Ben yeterli olgunluğa erişene kadar çok kötüydü aramız ama şu an ondan iyisi yok benim gözümde. Şunu da unutmayın 7 sene sonra bir çocuk daha yapmak istediğinizde büyük çocuğunuz kıskançlaşırsa hem ikinci çocuğunuzun hem de sizin burnunuzdan getirir.

Geri
Yukarı