İkinci kez baba olmak?

Biliyorsunuz ki tek çocuk olmak çok daha mutlu yaşamasını sağlayacak ve bir yandan masraflarınızı ve çocuklara vermeniz gereken süre de azalacaktır. Tabi o da küçüklüğün saflığından kardeş isteyince baskı artabilir. ama 5 yıl sonra pişman olur. Abilerin çoğu pisliktir özellikle adı Arda* ise.

*Abimin adı

Biliyorsunuz ki tek çocuk olmak çok daha mutlu yaşamasını sağlayacak ve bir yandan masraflarınızı ve çocuklara vermeniz gereken süre de azalacaktır. Tabi o da küçüklüğün saflığından kardeş isteyince baskı artabilir. ama 5 yıl sonra pişman olur. Abilerin çoğu pisliktir özellikle adı Arda* ise.

*Abimin adı
İkinci çocuk şanslı o zaman 😉😉 Abisinin adı Berkem Mete çünkü 😎😎

Biliyorsunuz ki tek çocuk olmak çok daha mutlu yaşamasını sağlayacak ve bir yandan masraflarınızı ve çocuklara vermeniz gereken süre de azalacaktır.

Alakası bile yok. Yaş arttıkça, yalnızlaşıyorsun. Şahsen imkanlar elverişliyse iki çocuk tek çocuğa göre daha iyi, bence. Tabii ki kardeşin, akrabanın hayırlısı ile birlikte olmak önemli, ancak bazı şeyler göründüğü gibi değildir.

Bunu, tek çocuk olarak yazıyorum.

Eğer eşinin bir çalışma hayatı varsa ikinci çocuğu araya sıkıştırın. İkisi birden büyür sonra rahatça iş başı yapar.

Bence önce maddi durumunuzun buna uygun olup olmadığına bakın. Uygunsa sizin isteyip istemediğinize bakın. İstiyorsanız eşinize böyle böyle aliem bunları dedi, ben de düşünüp taşınıp durumu sana açmaya karar verdim dersiniz. O da oturup düşünür. Sonrasında ortak bir karara varırsınız.

Yaş farkının 1, 3, 5, 10 hatta 15 olduğu durumlar gördüm. Bunların iyisini de kötüsünü de gördüm. İyi veya kötü olmasının belirli bir şeye bağlı olduğunu düşünmüyorum.

Son olarak, ailenizin değil, sizin çocuğunuz. Kararı onlar değil, eşinizle siz vermelisiniz.

Bence evladınıza bir kardeş yapın hocam. Yalnız büyümek kötü bir his. 10 yaşında kardeşim olunca benim için yeni bir dönem başlamıştı. Şimdi aralarında 1 yaş olacak muhtemelen. Ama birlikte büyüyecekler. Yoldaş olacaklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı