İleride Din Olacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer ki, eğer ki ilerde bir din ayakta kalacak ise, şüphesiz tontonizm olacaktır.

Arkadaşlar müslümanlardan bu kadar çok nefret ediyorsanız atın bizi siteden olsun bitsin bence. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Ne zaman ki insanlar inançlarına göre yargılanmaktan vazgeçilip davranışlarına göre - düşüncelerine göre yargılanır o zaman tekrar çağırırsınız.

Bence siz insanları faydalı ve faydasızlar olarak gruplandırın. Bu sayede ((inanan || inanmayan) + faydasız ) özelliklerini taşıyan gereksiz kitleden kurtulmuş oluruz.

Kendini çok üstün, çok akıllı zanneden insanlar; başka insanların kalbini kırıp gururunu incitmesinin ne denli gereksiz bir davranış olduğunu ancak aldıkları sayılı nefes sona erdiklerinde anlayacaklar.
Bu; din - dil - ırk - inanç tartışmaları, insanların birbirini aşağılama savaşı kadar gereksiz, daha başka bir şey yoktur dünyada.

Madem inananları bir problem olarak görüyorsunuz o halde çözüm odaklı davranın, aşağılayarak ancak düşman edinirsiniz. İçerisinde olduğunuz savaşın kimseye bir faydası yok, farkında değilsiniz.

Aziz Sancar da müslüman ama bilime kattıkları ortada. Bu adamı hangi kefeye koymalı?

Son düzenleme:
Tek mesaj yazmıştım başka da yazmak istemiyordum ama konu farklı yerlere gitmiş o yüzden birşeyler yazasım geldi :) Burada konu aslında Dinin ne olduğu değil. Bazıları bunu inanmayaların Din karşıtı bir konuya çevirdiğini iddia etse de bence tam tersi konuyu Dine çeviren ''inanan'' taraflar. Her konuda olduğu gibi her şeyi Tanrı'ya Dine (özellikle de kendi Dinleri olan İslama) bağlamaktan geri kalmıyorlar. Belki herkes böyle değil ama konunun buraya gelmesine sebep olan tema bu. Ahlaktan bahsetsek hemen yine güzel İslam hoşgörü sevgi tek Dİn budur falan filan zatr zurt deyip konuyu Muhammed'e ve Dinine getireceklerdir eminim. Konuya dönecek olursak diğer mesajda yazdıklarıma ek olarak şunu da belirtmek isterim. Böyle bir ülkede Din sömüren ve cehaleti körükleyen Politik kan emiciler olduğu sürece biz Dinin zararlarını konuşmaktan kurutlamayız. Kaldı ki Türkiye'de kimin gerçekten Müslüman olduğu da belli değil! Müslümanım deyip de IŞİD'i destekleyenleri de gördük bu ülkede. Sivas'ta insan yakmaya gelen gericiler de İslam'ı savunuyordu? Aziz Sancar örneği gayet yersiz. Burada sizin yaptığınız sadece yamulmuş kaportayı boyayım insanlara sumak gibi bence. Burada ve benim hayatım boyunca inananlar ile hiçbir sorunum olmadı. Sorun herkesin kendi gibi olmasını isteyen gerici hizniyetledir. Hayatın temeli Din değildir. Bu sadece size göre öyle. Benim düşüncem de Anadolu'da İslam'ın yaygınlaşması gayet olumsuz bir durum olmuştur tarihsel açıdan.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanların zamanla dini kötüye kullanıp nefislerine kapılması dini kötü yapmaz.

İslamiyet yeryüzünde ki yegane tek dindir ve kıyamet kopana kadar doğru şekilde saklanacağı Allah cc. tarafından garanti altına alınmıştır.

Bismillahirrahmanirrahim;
“Hiç şüphe yok ki o Zikri / Kur’ân’ı Biz indirdik, onu koruyacak olan da Biz’iz.”
(Hicr, 15/9)

Dünya ve içinde bulunduğumuz toplum yıllar sonra dini noktada ne durumda olur ama bilinmez ama Müslümanlık dahil her dine mensup topluluklar her zaman olacaktır.

Din, materyalist olgularla tam doldurulamayan, yüreklerde ve akıllarda kalan boşlukları en ince noktasına tamamlayabilen tek olgudur.

Arkadaşlar müslümanlardan bu kadar çok nefret ediyorsanız atın bizi siteden olsun bitsin bence. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Ne zaman ki insanlar inançlarına göre yargılanmaktan vazgeçilip davranışlarına göre - düşüncelerine göre yargılanır o zaman tekrar çağırırsınız.

Bence siz insanları faydalı ve faydasızlar olarak gruplandırın. Bu sayede ((inanan || inanmayan) + faydasız ) özelliklerini taşıyan gereksiz kitleden kurtulmuş oluruz.

Kendini çok üstün, çok akıllı zanneden insanlar; başka insanların kalbini kırıp gururunu incitmesinin ne denli gereksiz bir davranış olduğunu ancak aldıkları sayılı nefes sona erdiklerinde anlayacaklar.
Bu; din - dil - ırk - inanç tartışmaları, insanların birbirini aşağılama savaşı kadar gereksiz, daha başka bir şey yoktur dünyada.

Madem inananları bir problem olarak görüyorsunuz o halde çözüm odaklı davranın, aşağılayarak ancak düşman edinirsiniz. İçerisinde olduğunuz savaşın kimseye bir faydası yok, farkında değilsiniz.

Aziz Sancar da müslüman ama bilime kattıkları ortada. Bu adamı hangi kefeye koymalı?
Siteden atmak isteseler iyi bazıları ülkeden atmak istiyor.

Tek mesaj yazmıştım başka da yazmak istemiyordum ama konu farklı yerlere gitmiş o yüzden birşeyler yazasım geldi :) Burada konu aslında Dinin ne olduğu değil. Bazıları bunu inanmayaların Din karşıtı bir konuya çevirdiğini iddia etse de bence tam tersi konuyu Dine çeviren ''inanan'' taraflar. Her konuda olduğu gibi her şeyi Tanrı'ya Dine (özellikle de kendi Dinleri olan İslama) bağlamaktan geri kalmıyorlar. Belki herkes böyle değil ama konunun buraya gelmesine sebep olan tema bu. Ahlaktan bahsetsek hemen yine güzel İslam hoşgörü sevgi tek Dİn budur falan filan zatr zurt deyip konuyu Muhammed'e ve Dinine getireceklerdir eminim. Konuya dönecek olursak diğer mesajda yazdıklarıma ek olarak şunu da belirtmek isterim. Böyle bir ülkede Din sömüren ve cehaleti körükleyen Politik kan emiciler olduğu sürece biz Dinin zararlarını konuşmaktan kurutlamayız. Kaldı ki Türkiye'de kimin gerçekten Müslüman olduğu da belli değil! Müslümanım deyip de IŞİD'i destekleyenleri de gördük bu ülkede. Sivas'ta insan yakmaya gelen gericiler de İslam'ı savunuyordu? Aziz Sancar örneği gayet yersiz. Burada sizin yaptığınız sadece yamulmuş kaportayı boyayım insanlara sumak gibi bence. Burada ve benim hayatım boyunca inananlar ile hiçbir sorunum olmadı. Sorun herkesin kendi gibi olmasını isteyen gerici hizniyetledir. Hayatın temeli Din değildir. Bu sadece size göre öyle. Benim düşüncem de Anadolu'da İslam'ın yaygınlaşması gayet olumsuz bir durum olmuştur tarihsel açıdan.

Geçen yine mağduruz :p

Dünyadaki Hangi Ülkeler Din ülkesi olarak görülmektedir siyaset dünyada var oldukça hiç bir ülke zaten dini ülke durumunda var olmayacaktır. Ancak biz burada kişisel olarak dinimizi yaşıyoruz çoğulsal olarak değil sizin veya bir başkasının dini inancı çok farklı olabilir. Sizin dininiz veya inancınız sizi ilgilendirir, bir başkasını değil yaşama biciminizde bir başkasını ilgilendirmez. Siz Müslümanlığı veya diğer dinleri yaşarken eşinize veya çocuklarınıza adaletli iyimser güler yüzlü sevimli sevecen davranırsanız zaten o kadını 2.plana asla atmaz. Ama kalkıp dayak küfür kötü söz kullanırsanız cevrenize zaten o insanı 2.plana koymuş olursunuz. Kısacası Din size kadınları 2.plana atın demiyor insanlar Kadınları hele ki Türk insanı kadınlarını 2.plana atıyor. Ben şunu sordum size ben müslümanım ve benim kutsal kitabim Kuran-i Kerim de hiç bir ayetinde şu yazmıyor. Ey kulum Eşini sevgilini veya bir başka kadını 2.planda tutacaksın demiyor. Aksine şunu söylüyor.
Ve Bir Ses Yükseldi Veda Hutbesinden:
Kadınlar size Allah'ın emanetidir.
Hz.Muhammed ( S.A.V )
Şu yazdığınız ile kadınların 2. sınıf vatandaş olduğunu kabul etmiş oluyorsunuz. Neden kadınlar bize emanet? Neden biz kadınlara emanet değiliz?

Sizin dininiz veya inancınız sizi ilgilendirir, bir başkasını değil yaşama biciminizde bir başkasını ilgilendirmez.
O zaman dindar insanlar şort giyen kadınları tekmelediğinizde sesinizi çıkartın. Sessiz kalarak sizde bu duruma destek veriyorsunuz aslında.

Bana masal okumayın hocam. Benim karnım masallara tok. Ben sizin aranızda yetiştim. Bu dini birinci elden tecrübe ettim ve etmeye de devam ediyorum. Bugün bu ülkenin başındakiler din ile kitleleri uyutuyorsa bana bu dinin mesnupları sorguluyor diyemezsiniz.

Kendi uydurduğunuz yalanlara o kadar inanmışsınız ki, onlara bizim de kolayca inanacağımızı sanıyorsunuz. Bırakın artık ya, yeter ya. Nerde bir pislik var dindar ülkelerde ama sorsan hepsi yanlış yönetimlerin elinde. Git düzelt kardeşim o zaman bana niye çatıyorsun? Ben senin dinine bile mensup değilim. Ben senin dinindeki hataları dile getiriyorum gelmiş bana halen daha çıkış yapıyorsun. Madem inancın mükemmel, o zaman dünyanın hakimi ol. Değilsin. Eee? Demek ki başarısız bir projenin bir parçasısın. Bitti, bu kadar!

Bütün mesajları okuyan birisi olarak, bu mesajın en doğru ve en açıklayıcı mesaj olduğunu gördüm. Açık ve net söylüyorum.

Şu yazdığınız ile kadınların 2. sınıf vatandaş olduğunu kabul etmiş oluyorsunuz. Neden kadınlar bize emanet? Neden biz kadınlara emanet değiliz?

Anlamazlar ki. Kadını bir mal olarak görürler. Bu sözü de sık sık paylaşırlar. Ne emaneti kardeşim. 1400 sene öncenin zihniyetini bırakın diyoruz halen daha kadınlar bize emanet diyor... Devam edin bu kafayla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı