İleride Din Olacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunu ben yanlış verilen din eğitimine bağlamıyorum. Kursal kitapların kendilerine bağlıyorum. Gökten indirildiği söylenen ayetlerin kadını ikinci sınıf insan yerine koyması 21. yy ile uyumsuz. Dinler ya çuvaldızı kendilerine barındırıp güncellenecekler ya da yok olmaya mahkum olacaklar.
Bir dönem dünya yuvarlaktır diyen insanların Dinci engizisyon tarafından yargılanması Dinin bir ahlak yasası değil de bir baskı aracı ; toplumsal çıkar düzenin korumada bir yöntem olduğunu çok açık şekilde kanıtlıyor gibi! Elbette artık Din tartışmak bana çok saçma geliyor. Ama şu da tiksindirici bir husus. Nedense her konuştuğum şahıs kendi dinlerini diğer dinlerden üstün görüyor. En başından sapıtıyorlar adaleti hoşgörüyü!

Hemen anladığınıza göre kanıtlayacak pek de bir şey bırakmamışsınız bana ;) İsterseniz bana kadınların ikinci sınıf insan olmadığı bir din ülkesi gösterin, sonra ben de size söz konusu ayetleri yazayım. Ne dersiniz?

Erkekleri sapık ve kadınları da cinsel obje konumuna koyuyor direk:)

Bir de sürekli kendi kendileri kural uyduruyorlar.

Sonra deve sidiği içmek yararlı diyen üçkağıtçı din adamları var. Onlar kendilerine din adamları diyor. Diğer kendine din adamları diyen din adamları bu topluluğu ve düşünceyi saçma olsa bile savunuyor.

Hoca efendi diyen bu üçkağıtçılara tapıyorlar. Hoca efendi söyle dedi. Hoca efendi böyle dedi diye beyin yıkamaya devam.

Bunlara bakarsak Suudi Arabistan olan her şey yararlı.

Hep çelişki ile dolu:kararsız:

En iyisi uzak durmak:penguen:

Ben de süleymancılar yurduna gitmiştim. Orada dinden soğumaya başlamıştım, o cins bıyıkları dindar geçinip küçücük çocukları dövmeleri cidden soğutuyordu insanı. Rüşvet her pislik heriflerde.
Dindar olmalarını geçtim. Ben bu tür kurslarda bazı şeylerde tersimdir. Bazı düşüncelerim hiç uyuşmadı orayla. Bildiğin öğrendiklerimin bir çoğu orada farklı şekildeydi. Abdest tazelemesini yeni öğrenmiştim mesela. Sünnetlemenin ne olduğunu bilmiyordum. Yemek molasındayken yemeği etli ya da tavuklu ise ayırırım yemem ben. Pilavımı yiyebildiğim kadar yedim tam kalktım kalkmaz olaydım. Herkes bir anda israf düşmanı oluyor. Yiyebildiğim kadar yedim hocam işte. O an öğrendim sünnetleme kavramını. Bana göre onların diğerlerinden hiç bir farkı yok. Benim düşüncem dini bu tür kurumlardan değil okuldan ve kutsal kitap vesaire okuyarak bilgi edinerek öğrenmek ve yerine getirmektir. Çok farklılıklar yaşanıyor ve bu farklılıkların arasından hangisini seçeceğimizi bilmiyoruz. Daha detaylıca anlatabilirim ama bu kadarı şimdilik yeter. Bu arada din devam edecektir fakat dini din olarak değil başka amaçlarda kullanacak insan sayısı artacağı için din tam anlamıyla din olmayacaktır benim düşüncem. Hele uzun vadede düşünürsek daha farklı şeyler yaşanabilir.

Bence din'de çocuğun psikolojinisini bozacak kelimeler içeriyor örneğin, çaprazlama kesme bu nedir ya? hocamız bize böyle söyledi yok kollar kesiliyor yok bacaklar midem bulandı. En pis kötü insanlar islamiyetde barınıyor peki, neden? Zorla anlattığımız için.

Doğru yolun senin düşündüğün yol olduğunu nereden biliyorsun? Yanlış yolda olduğuna karar veren merci sen misin?

Böyle boş yorum atmayın gerçekten.

Şunu çok iyi biliyorum, dini dini yaşayan kişilerle tartışmak manasız ve gereksiz. Hangi din olursa olsun geçerli bu.
İlla doğru yol olarak İslamiyeti bulacak diye bir şey yok? Asıl sen ve senin gibi insanlar boş yorum yapmasın bay moderatör sonuçta onun görüşüne laf attığımız yok.

Erkekleri sapık ve kadınları da cinsel obje konumuna koyuyor direk:)

Bir de sürekli kendi kendileri kural uyduruyorlar.

Sonra deve sidiği içmek yararlı diyen üçkağıtçı din adamları var. Onlar kendilerine din adamları diyor. Diğer kendine din adamları diyen din adamları bu topluluğu ve düşünceyi saçma olsa bile savunuyor.

Hoca efendi diyen bu üçkağıtçılara tapıyorlar. Hoca efendi söyle dedi. Hoca efendi böyle dedi diye beyin yıkamaya devam.

Bunlara bakarsak Suudi Arabistan olan her şey yararlı.

Hep çelişki ile dolu:kararsız:

En iyisi uzak durmak:penguen:

Kardeşim Din sana Erkekler Sapık Kadınlarda Cinsel Obje olacak demiyor. Onu diyen bizleriz bizler bizim kalbimiz ruhumuz vicdanımız kadınlara onu yapacaksın bunu yapacaksın diyen bir kısım göster bana hadi ? Daha da bu konuya mesaj atmayı bırak siteye girmeyi düşünmüyorum yaş oranı sanırım +17 ..

Ateizm'in ne demek olduğunu anlatalım ilk olarak. Çok basit, -A-Teizm. Teizm'in zıttı. İslam dinine mensup olmayan bir insan Ateist olmak zorunda değildir. Hatta Teist olan bir insanın İslam dinine mensup olması da şart değildir.
Bunu cahilciklere söylersen daha iyi olur bildiğim şeyi söylemen çok saçma olur. İlla Müslüman olacaksın diye bir şey demedim sizin algılama biçiminize...

Vay canına gerçekten çok ilginç ve çok aktif bir başlığa denk geldim. Yazılanları okudum pek çok kişi "din" ile "tanrı" kavramını karıştırmış. Şahsi fikrim din olmayacak zira burada yazan hiç kimse bilginin günümüzdeki yayılma hızına değinmemiş. Bilgi ne kadar hızlı yayılırsa din o kadar zayıflar. Şöyle ki eğer kutsal kitapta günümüze uygun olmayan bir şey varsa anında dağıtılır paylaşılır ve insanlar tereddüte düşer, ikinci olarak din ile çelişen yeni bir bilgi bulunduğunda da yine hızla yayılır ve dinde böyle bir şeyden bahsedilmediği için insanlar yine tereddüte düşer. Bir diğer durum din dogmatiktir. Bu konuya şu cümleyi bırakmak isterim: Zaman süratle ilerliyor, milletlerin, cemiyetlerin, fertlerin saadet ve bedbahtlık telâkkileri bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkâr etmek olur.

önceleri insanlar doğayı anlamak için doğa ruhları yarattı sonra süper insanlara inandılar sonra doğa kanunlarına güvendiler daha sonra tek ve kadiri mutlak ilaha sığındılar fakat hiçbiri gerçek değildi. Hepsi bizim korkularımızın ve sanrılarımızın ürünüydü.

İnsanlar binlerce yıl boyunca veremi lanetledi ruhlara azizlere tanrılara yakardılar fakat hiçbir şey olmadı zira çözüm aşıydı, çözüm bilimdi.

Dini en güzel kullanan kesim orta doğudur. Geliri din olan ülkeler ya rejimini sürdürür ya da
Kardeşim Din sana Erkekler Sapık Kadınlarda Cinsel Obje olacak demiyor. Onu diyen bizleriz bizler bizim kalbimiz ruhumuz vicdanımız kadınlara onu yapacaksın bunu yapacaksın diyen bir kısım göster bana hadi ? Daha da bu konuya mesaj atmayı bırak siteye girmeyi düşünmüyorum yaş oranı sanırım +17 ..

Bu yazdıklarınızdan sonra sizin din ile alakalı bir bilginizin olduğunu düşünmüyorum. Kusura bakmayın.

Herkesin dini kendine. Neden böyle bir başlık açıldı anlamıyorum. Savunsam bir şey değişmeyecek, savunmasam da değişmeyecek. Kaos..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı