İleriye dönük işlemci önerisi

codeerzz

Kilopat
Daha fazla  
Şu an halihazırda GTX970 ve i5 6500'lü bir sistem kullanıyorum. Fakat anakartım eskimeye başladığı için ufak tefek arızalar almaya başladım ayrıca mevcut M.2 SSD ve RAM'imi tam performansında kullanamıyorum. Ekran kartı alacak kadar param yok fakat bir işlemci anakart geliştirmesi yapmak istiyorum.
Mevcut RAM: Gigabyte Aorus 16 GB 3200MHz CL16.
Aklımda Ryzen 5 5600X gibi bir işlemci var çünkü ekran kartı alırsam high-end bir ekran kartı almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi tahmin ederken: 🤔

Anakartı da değiştirmen gerekir bu arada onu diyeyim.

Bütçeyi tahmin ederken: 🤔

Anakartı da değiştirmen gerekir bu arada onu diyeyim.
işlemci anakart geliştirmesi yapmak istiyorum.
5600X düşündüğünüz için bütçeyi 6-7K "tahmin ediyorum."
Sizin de dediğiniz gibi 5600X iyi olur. İleride ekran kartı yükseltirseniz 3080 bile kaldırır. Yanına da attığım gibi bir anakart alırsınız güzel yükseltme olur.

5600X düşündüğünüz için bütçeyi 6-7K "tahmin ediyorum."
Sizin de dediğiniz gibi 5600X iyi olur. İleride ekran kartı yükseltirseniz 3080 bile kaldırır. Yanına da attığım gibi bir anakart alırsınız güzel yükseltme olur.

RAM de lazım:

RAM de lazım:
Hocamın zaten 16 GB 3200 MHz CL16 Gigabyte Aorus RAM'i varmış. Büyük ihtimalle dual channel.
Ama sorunlu bir model mi bilmiyorum. Öyle ise ve bütçe de varsa attığınız RAM'ler alınabilir.

Hocamın zaten 16 GB 3200 MHz CL16 Gigabyte Aorus RAM'i varmış. Büyük ihtimalle Dual channel.
Ama sorunlu bir model mi bilmiyorum. Öyle ise ve bütçe de varsa attığınız RAM'ler alınabilir.

Doğru görmemiştim.

Geri
Yukarı