İlk 100 bine girmek zor mu?

@DjKedi, tabii ki sizin dediğiniz de doğru. Ancak 30 çok geliyorsa 20'de çözülebilir. Ama bu işi pratikleştirmek lazım. Demek istediğim o, bazı kişiler görüyorum. 100 soru çözüyorsa 60'ı paragraf, sonra ders çalışıyorum diye kendini kandırıyor.

emin ol. O Türkçe denemeleri paragraf kitabından daha iyi hazırlar, paragraf kitapları sadece soru şekillerini öğretir. Deneme yapa yapa da pratiğini yapar, son noktayı koyar. 2012'den beri ÖSYM'nin çoğu sınavına giriyorum. Bizimki de deneyim.
Denemeler daha iyi hazırlar zaten. Mesele şimdiden 30 soru cozmesine gerek olmaması. Gereksiz yorucu olması.

Son 5 sinavda ~100K derece yapanlarin netlerine bakip kendin karar vermelisin buna.
Zor ve kolay goreceli kavramlar.
45 soruda 5 net yapan birisinin bunu 20-25 bandina cekmesi kolaydir ama 40 net yapan birinin 45/45 yapmasi icin cok calismasi gerekir. Lineer artmaz calisma ve net karsilik. Buna gore planini yap.

@Nieagerams, 20 de çözülebilir.
Bu konuyu daha fazla uzatmayacagim son olarak fikrimi soyleyecegim gerisi arkadaşa kalmış. Herkesin çalışma disiplini farklı. Kimisi öyle yapar kimisi farklı yapar. İki yol da başarıya götürür.

Önemli olan düzenli olarak verim alarak soru çözmek. Henüz 11. sınıfın başında, önünde uzun bir süreç var. Az az çözsün ama düzenli çözsün ileride arttırır soru sayısını. Ben 10 önerdim, arkadaşımız sikilmadigi/vakti kaldığı sürece 20 de çözer 40 da ama adım gibi eminim ki ileride bıkkınlık gelicek.

Herkese öncelikle merhaba ben 11. sınıfa yeni geçtim ve haziran başında dershaneye kayıt oldum yaklaşık 3 aydır haziran başından beri dershaneye gidiyorum (haftada 4 gün 3 saat matematik ve geometri derslerimiz var okullar açılınca daha da artacakmış) ve temel matematik ve TYT konularına çalışıyorum haftada 300 matematik sorusu çözüp her gün 10-20 paragraf çözmeye özen gösteriyorum şu 3 ayda bile gerçekten kendimde çok değişiklik fark ettim özellikle matematik konusunda ancak aklıma bir şey takıldı şu an hedefim mühendislik ve en büyük hayalim de savaş pilotu olmak ancak gözüm mü kesmiyor diyeyim yoksa kendimi mi küçümsüyorum diyeyim bilemem ama ilk 100 bin iyi bir hedef mi? Ve ilk 100 bine girmek zor mu şu 2 yıllık süreçte çok çalışırsam ilk 100 bine girebilir miyim? Ve son olarak ilk 100 bine giren bir öğrencinin okuyacağı üniversite ona yani bana meslek kazandırır mı yoksa diplomalı işsiz mi olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
@Vavien.

Hocam konunun üzerinden bayağı bir geçmiş size bir şey sormak istiyorum üniversiteyi kazanabildinizmi ve eğer kazandıysanız bana verebileceğiniz tavsiyeler var mı?

Hocam konunun üzerinden bayağı bir geçmiş size bir şey sormak istiyorum üniversiteyi kazanabildinizmi ve eğer kazandıysanız bana verebileceğiniz tavsiyeler var mı?
Kazandım ancak ilk 100 değil ilk 200 e girerek kazandım. Son sene meslek lisesi olduğumdan ötürü yazın stajdaydım ve 3 ay boşa(boşa derken kendi mesleğim adına gayet sağlam şeyler öğrendim ancak yks adına hiç bir çalışma yapmadım) gitti sonrasında Meslek lisesi olduğumuz için sabah 8 de ders başlıyor ve 5 te bitiyordu onun için okulla beraber götürerek bu kadar yapabildim tavsiyelerim ise kesinlikle TYT yi olabildiğince erken bitir ve AYT ye asıl sana sınav kazandıracak kısım AYT. Varsa başka sorun cevaplarım.

Kazandım ancak ilk 100 değil ilk 200'e girerek kazandım. Son sene meslek lisesi olduğumdan ötürü yazın stajdaydım ve 3 ay boşa(boşa derken kendi mesleğim adına gayet sağlam şeyler öğrendim ancak YKS adına hiçbir çalışma yapmadım) gitti sonrasında Meslek lisesi olduğumuz için sabah 8 de ders başlıyor ve 5'te bitiyordu onun için okulla beraber götürerek bu kadar yapabildim tavsiyelerim ise kesinlikle TYT'yi olabildiğince erken bitir ve AYT'ye asıl sana sınav kazandıracak kısım AYT. Varsa başka sorun cevaplarım.

Günde ortalama kaç saat çalıştınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı