İlk araba olarak ne almalıyım?

Eski araba almam.
Ya dostum Allah aşkına senin bütçen ne kadar? 100-150 bin falansa zaten buraya sormana gerek yok o fiyata alacağın araç seni üzmeyecektir. 30-40 bin falansa veya daha aşağıysa neden 100 binlik arabanın özelliklerini istiyorsun? Yok eski olmasın yok otomatik vites olsun yok geri görüş kamerası olsun.

Ya dostum Allah aşkına senin bütçen ne kadar? 100-150 bin falansa zaten buraya sormana gerek yok o fiyata alacağın araç seni üzmeyecektir. 30-40 bin falansa veya daha aşağıysa neden 100 binlik arabanın özelliklerini istiyorsun? Yok eski olmasın yok otomatik vites olsun yok geri görüş kamerası olsun.
Arkadaş başta maksimum 25 diyordu şimdi eski model almam falan diyor. Hayali herhalde konu boşuna cevap yazıp uğraşmayın.

Otomatik vites öğrenmek için ayrı bir araba almak pek mantıklı değil.Zaten o fiyatlara o özelliklerde otomatik araba yok varsada alınması tavsiye edilmez.Tüm bütçeni tek bir araca yatırman daha mantıklı olacaktır.Kaskosunu vesairede yaptırdıktan sonra korkucak bişey yok.Üst segment araçların güvenlik donanımları gayet sağlam.Maksimum 1 ayda otomatik vitese alışırsın zaten boşuna al sat yapıp uğraşmaya gerek yok hem zaman hem para kaybı.

İlk amaç direksiyon ve trafiği analiz etmek olmalı. Bu yüzden otomatik araç bu konuda daha iyi sonuçlar verir. Benim önerim, Fransız grubu araçlarına yönelmen. Hem masrafsız, hemde sınıfına göre biraz daha ufak oldukları için trafiğe alışman daha rahat olur. Zaten kursta manuel aracı rahatlıkla öğrenirsiniz. Önemli olan başta dediğim gibi direksiyon ve trafik analizi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı