İlk defa anime izleyecek birisine öneri

Yazılanlara bakarak One piece adlı animeye şu an başlıyorum. Eğer benim gibi ilk defa izleyecekler varsa geri dönüş bırakacağım. Sorusuna veya yazdığına cevap veremediğin arkadaşlar kusura bakmayın bir yandan başka bir işle uğraşıyorum.

Başlangıç için iyi bir anime olabilir, izlediğiniz animeleri kaydetmek veya yeni ve benzer animeler için MyAnimeList sitesine göz atabilirsin.

Yazılanlara bakarak One piece adlı animeye şu an başlıyorum. Eğer benim gibi ilk defa izleyecekler varsa geri dönüş bırakacağım. Sorusuna veya yazdığına cevap veremediğin arkadaşlar kusura bakmayın bir yandan başka bir işle uğraşıyorum.

Hayatınızdaki en iyi karar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Youjo Senki. 2. dünya savaşı döneminde, büyülerin bulunduğu alternatif bir evrende geçiyor.

İlk bölüm spoiler.

Ana karakterimiz günümüz dönemlerinde yaşayan biri ve öfkeli birinin kendisini tren raylarına itmesi üzerine ölüyor. Ölmeden önce kendinin tanrı olduğunu iddia eden bir varlık ana karakterimizin inançsızlığını cezalandırmak üzere ona savaş döneminde geçen ve büyülerin bulunduğu bir evrende yeni bir hayat veriyor kız çocuk olarak. Ayrıca geçmiş hayatından tüm anılarını korumasına da izin veriyor.

Demon Slayer. İnsan yiyen iblislerin bulunduğu bir dünyada geçiyor. Teknoloji yok. Eski Japonya zamanlarında yer alıyor hikaye.

Hunter x Hunter. Uzun sayılabilecek bir anime. İlk 25 bölümü sıkılmadan geçebilirsen gayet eğlenceli anime. Listedeki en sevdiğim animedir. Günümüze alternatif bir dünyada geçiyor. Teknoloji mevcut ancak animede bir yeri yok.

Ana karakterimiz Gon, balina adasında yaşayan ve babasının o daha çok küçükken, avcı olmak amacıyla terk ettiği bir çocuk. Biraz büyüdüğünde babasının neden kendisini terk ettiğini anlamak için kendisi de bir avcı olmaya karar veriyor ve kendisi de avcı olmak üzere yola çıkıyor. Hikaye de onun maceraları kısaca. Gerçekten karakter gelişimi olan, hikayedeki yan karakterlerin bile kendince bir öneminin olduğu bir anime.

Code Geass. Finaliyle hala aklıma kazınmış olan anime. Buna kendim açıklama yazmaya üşendim, o yüzden anime sitesindeki özeti;
10 Ağustos 2010'da, Britanya imparatorluğu Japonya'ya savaş açar. Japonya, Britanya İmparatorluğu'nun en yeni silahı olan "Knightmare Frame"e karşı hiçbir şey yapamaz ve istila edilir. Japonya’nın adı “Alan 11” olarak değiştirilir ve vatandaşlarına da "11'ler" adı verilir. Japonya'da yaşayan Britanyalı Lelouch, Britanya’yı yok edeceğine yemin eder.
Savaştan yedi yıl sonra; Lelouch lisede okumaktadır. İçinde askeri bir sır barındıran kamyonu çalan teröristler yoldan çıkarlar. Lelouch, kontrol etmek için kamyonun yanına gider. Duyduğu ses yüzünden içine bakmak ister ama içeride mahsur kalır. Kamyon tekrar hareketlenir, üstelik peşlerinde Britanya özel kuvvetleri vardır. Teröristlerden Karen, Nightmare olarak adlandırılan dev robot ile karşı saldırıya geçer. Kaçmayı başaramayan Lelouch kamyonun içerisinde yakalanır. Onu yakalayan çocukluk arkadaşı Suzaku’dur. Bu sırada kapalı olan bölme açılır ve içinden esrarengiz bir kız çıkar. Bu sırada olay yerine gelen Britanya askerleri Lelouch ve kızı yakalar. Leouch'un vurulmasına engel olmak isteyen Suzaku, Britanya askerleri tarafından vurulur. Lelouch’un öldürülmesine engel olmak isteyen kız da vurulur, ölmeden önce Lelouch’a özel bir güç “GEASS” verir. Lelouch, bu gücü Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanmaya karar verir.

Son olarak Steins; Gate. Zaman yolculuğu temasını işleyen, oldukça eğlenceli, kafa açan türden bir anime.

Ana karakterimiz, kendince bilimle uğraşan yirmili yaşlarında bir gençtir. Bir gün yine deneyler yaparken yanlışlıkla mikro dalga makinesini, ve cep telefonunu kullanarak kendi geçmişine mesajlar gönderebileceğini keşfeder. Fakat gönderdiği her mesajla birlikte geleceği de değişir.

Sitenin adı yasak. Korsana giriyor herhalde.

Benim size önerim Fullmetal Alchemist: Brotherhood ve Bungou Stray Dogs. İleride Noragami de izleyebilirsiniz.

Genel olarak konu ilgimi çekti. Yani olağan dışı fantastik şeyleri severim. Mesela Lost, the 100 gibi diziler favorimdir. Filmde aynı hissi yaşattı. Animesi şok mu farklı?
Konu aynı, olayların gelişme şekli farklı.

Geri
Yukarı