İlk defa kablolama yaparken ne yapılmalı?

Phanzox

Decapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, bugün karar verdim bilgisayarımı komple söküp kablolama yapacağım. Teoride bilgim olmasına rağmen pratikte çok bir deneyimim yok. Ne tavsiye edersiniz bu arkadaşa?
Sistem:
i3 12100F.
Gigabyte h610.
Gigabyte RTX3050.
Corsair Spec Delta RGB kasa.
Corsair CV650 650W 80+ Bronze PSU.

Videoya alın hocam sökmeden önce hangi kablo nereye takılı vs karıştırmayın.

Elinizde plastik kelepçe var mı hocam en iyi kablolama plastik kelepçe ile olur o yoksa elektrikçi bandı da olabilir.

Merhaba arkadaşlar, bugün karar verdim bilgisayarımı komple söküp kablolama yapacağım. Teoride bilgim olmasına rağmen pratikte çok bir deneyimim yok. Ne tavsiye edersiniz bu arkadaşa?
Sistem:
i3 12100F.
Gigabyte h610.
Gigabyte RTX3050.
Corsair Spec Delta RGB kasa.
Corsair CV650 650W 80+ Bronze PSU.
Bir kağıda kablonun girişini yazıp kağıdı klipsle kabloya tutturun asla karıştırmazsınız. Plastik kelepçe ile kasanın arkasındaki boşluklardan kabloları sabitleyin fakat dikkat edin kablo topluluğu çok kalın olursa arka kapak kapanmayabilir.

@Paper.C hocam peki parçaları söktükten sonra üzerindeki tozlar almak için saç kurutucu ile soğuk ayarda uzaktan hava versek sıkıntı olur mu?

Bir kağıda kablonun girişini yazıp kağıdı klipsle kabloya tutturun asla karıştırmazsınız. Plastik kelepçe ile kasanın arkasındaki boşluklardan kabloları sabitleyin fakat dikkat edin kablo topluluğu çok kalın olursa arka kapak kapanmayabilir.

Mükemmel hazır sistem toplayanlar sağ olsun arka kapağı bir kere açtım daha kapanmıyor kablodan bu yüzden kablolama yapmak istiyorum.

@Paper.C hocam peki parçaları söktükten sonra üzerindeki tozlar almak için saç kurutucu ile soğuk ayarda uzaktan hava versek sıkıntı olur mu?

Mükemmel hazır sistem toplayanlar sağ olsun arka kapağı bir kere açtım daha kapanmıyor kablodan bu yüzden kablolama yapmak istiyorum.

Hocam bu arada elinize dikkat edin daha bu sabah plastik kelepçe ile kablolama yaptım kelepçenin fazla parçasını keserken bıçakla elime geldi bıçak acile gidip sardırdım mecbur makas falan kullanın hocam aman:)

Dosya Ekleri

• IMG_20230201_115255.jpg
    IMG_20230201_115255.jpg
    141,3 KB · Görüntüleme: 25
Technopat'ın çok detaylı videoları var youtubeda. Onlardan birini açın ve tane tane izleyerek yapın. Bende bu site aracılığıyla öğrendim montaj işlerini, sağolsunlar.

Hocam bu arada elinize dikkat edin daha bu sabah plastik kelepçe ile kablolama yaptım kelepçenin fazla parçasını keserken bıçakla elime geldi bıçak acile gidip sardırdım mecbur makas falan kullanın hocam aman:)

Geçmiş olsun hocam. Kablolma bitince yeni konu açıp sizi etiketlerim blolama nasıl olmuş diye.

Technopat'ın çok detaylı videoları var YouTube'da. Onlardan birini açın ve tane tane izleyerek yapın. Bende bu site aracılığıyla öğrendim montaj işlerini, sağ olsunlar.

Technopat'ın birçok videosunu izledim ayrıca bu videoyuda buldum izleyeceğim şimdi bu videoyu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı