İlk defa kredi kartı alınmasına rağmen puanım çok düşük

Socxre

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Geçenlerde üniversite için Yapı Kredi'den kredi kartı çıkarttırdım. Sadece onu kullanıyorum borcumu ödüyorum geciktirmiyorum. İş Bankası'na başvuru yaptım ve kabul edilmedi başvurum. Sonra kredi puanıma bakayım dedim ve çok kötü finans durumu yazıyordu. Sizce neden olmuştur? Nasıl puanımı hızlıca arttırabilirim?

3 ay boyunca kredi karti veya kredili ürün kullanmazsaniz puanınız hesaplanmaz. Hangikrediden baktıysaniz bu yüzden cok düşük demiştir 3 ay sonunda tekrar bakın. Ve hangikrediden rapor oluşturunca Findeksten de otomatik bakabilirsiniz puanınız için para vermeden.

Hangikrediden baktım.
Hangikredi senin oraya girdiğin rakamlardan yola çıkarak bir hesaplama yapıyor. Hiçbir şekilde geçerliliği olmayan scam bir site orası. Türkiye'de kredi skoru Findeks'tedir. Burdan üye olup bakabilirsin kredi skoruna.

Hangikredi senin oraya girdiğin rakamlardan yola çıkarak bir hesaplama yapıyor. Hiçbir şekilde geçerliliği olmayan scam bir site orası. Türkiye'de kredi skoru Findeks'tedir. Burdan üye olup bakabilirsin kredi skoruna.

Hayır Findeks notuna göre söylüyor yine. Arkadaş 3 ay kredi kartı kullanması lazım kredi skoru hesaplanması için o yüzden hangikredi çok düşük desede findekse girince kredi notunuz hesaplanmamistir yazıyor.

Hayır Findeks notuna göre söylüyor yine. Arkadaş 3 ay kredi kartı kullanması lazım kredi skoru hesaplanması için o yüzden hangikredi çok düşük desede findekse girince kredi notunuz hesaplanmamistir yazıyor.
1701112580928.png

Kişi, Findeks ve izin verdiği bankalar dışında hiçbir kurum/kuruluş kredi raporunu göremez. HangiKredi sözde çektiği raporda senin yazığın rakamlara göre atıp tutuyor. Gelirine 500.000 TL yaz, sana 1.5 milyon TL kredi çekebileceğini, 2 milyon TL kredi kartı limiti alabileceğini falan söyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı