İlk defa SSD almak

Jackersx

Hectopat
Daha fazla  
Vatan'dan SSD alacağım ama bu SSD'yi kendim mi takıyorum? Bir de termal macunumu değiştireceğim ikisini de hallederler de mi? Oradan alacağım emin olmadığımdan 1 haftadır araştırıyorum bayağı uzak ve oraya gidersem 1 kere gidebilirim eğer yapmıyolarsa şansın GG olur. Neyse ben SSD alacağım ama şimdi o SSD'i nasıl oluyor? Birisi güzelce anlatırsa çok sevinirim. Mesela bende 1 TB HDD var bilgisayarımda şimdi SSD alırsam sistemim 2'ye mi ayrılcak ne olacak? Ben PC hızlı açılsın gerek yok zaten hızlı açılır 30 -40 sanıyede açılıyor. Ben oyunlarda donma sorunları falan olmasın diye alacağım yani yüklenme sorunları falan hız olarak tabii ki. Vatan halleder mi? Mesela o gün içinde takar mı o SSD'yi falan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıl 2020 olacak, ilk defa mı SSD kullanacaksınız? Ülkemiz ne kadar geri teknolojide bir kez daha görmüş oldum. Sağolsun ekonomi insanları ne hale getiriyor. Vatan Bilgisayarda 240GB SSD'ler 190 ile 210₺ arasında değişiyor aldığınız takdirde eğer kasanız yada laptop yanınızda ise oradan bir görevliye rica edin ben anlamıyorum takabilir misiniz diye, 2 dakikada halledecektir. Oyunu ve programları, işletim sistemini SSD'ye kurarsanız performans alırsınız. Bu devirde orta seviye HDD'ler ancak depolama amaçlı kullanılmalıdır.

Ek olarak yeniden temiz kurulum ile format atarak sistemi SSD'ye kuracaksınız. O zaman performans alırsınız Windows ve diğer şeylerden.

Yıl 2020 olacak, ilk defa mı SSD kullanacaksınız? Ülkemiz ne kadar geri teknolojide bir kez daha görmüş oldum. Sağolsun ekonomi insanları ne hale getiriyor. Vatan Bilgisayarda 240GB SSD'ler 190 ile 210₺ arasında değişiyor aldığınız takdirde eğer kasanız yada laptop yanınızda ise oradan bir görevliye rica edin ben anlamıyorum takabilir misiniz diye, 2 dakikada halledecektir. Oyunu ve programları, işletim sistemini SSD'ye kurarsanız performans alırsınız. Bu devirde orta seviye HDD'ler ancak depolama amaçlı kullanılmalıdır.

Ek olarak yeniden temiz kurulum ile format atarak sistemi SSD'ye kuracaksınız. O zaman performans alırsınız Windows ve diğer şeylerden.
Ben de 2 sene önce kullandım. Normal bir şey bence. İnsanlar direkt SSD'li sistem kuramıyor yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı