İlk kez PS5 alacak birine tavsiyeler

Öncelikle yukarıda bir arkadaşın dediğin gibi CFI-1200 serisinden almanız yeni seri olduğu içi daha sıkıntısız bir deneyim yaşamanızı sağlar hocam. İlk çıkan modellerde soğutmada kullanılan sıvı metal akması sonucu birkaç cihaz arıza yaptı, sonraki serilerde bu durum giderildi fakat bende CFI-1216 (yeni seri) var, ne olur ne olmaz diye yatay kullanıyorum, yatay kullanmanız soğutma açısından da daha etkili olur, az da olsa altta da hava kanalı var ve buradan da hava tahliyesi yapıyor cihaz. Ayrıca yatay kullanımda oyun oynarken cihaz ses yapabilir, kutu içinden çıkan yatay-dikey kullanım tepsisini önerilenden biraz daha ileri yerleştirince ses sorununu da ortadan kaldırmış olursunuz. (benim cihaz CD'li versiyon, belki dijital versiyonda bu problemde yoktur) mutlaka 1 senelik PS Plus Deluxe aboneliği alın, 9 Mayıs'a kadar da tüm oyunları kütüphanenize ekleyin, 9 Mayıs'ta PS Plus klasikler kataloğu erişimden kalkmış olacak. Zaten PS Plus Deluxe aboneliğine dahil olan oyunlar başlarda fazlasıyla yetecektir çünkü gerçekten gerek klasikler kataloğunda olsun gerekse Ubisoft+ kataloğunda oldun tatmin edici oyun seviyesi bir hayli yüksek. Hele ki exclusive oyunları daha önce oynamadıysanız. İstediğiniz oyunu almak için de acele etmeyin çünkü hem çok güzel indirimler oluyor, hem de PS Plus Deluxe'le beraber alt paketlerinde tümünü almış oluyorsunuz ve essential paketiyle gelen aylık oyunların yanında bir de Deluxe ve extra paketinin oyunlarını alıyorsunuz her ayın ortası gibi bir tarihte. Cihazı açar açmaz gerekli kurulumları tamamlayıp cihaz yazılımını ve DualSense yazılımını yükseltin. Oyunlarınızı mümkün olduğunca bekletme modunda indirin (enerji tasarrufu açısından benim için dikkat edilmesi gereken bir nokta) kullandığınız monitör ya da televizyonun boyutuna bağlı olarak PS5'in ayarlar kısmından görüntü sekmesine gelip çerçeve oranını ayarlayabilir ya da gözden geçirebilirsiniz. DualSense'in ışık, titreşim ve tetik mekanizma ayarlarını yapıp daha uzun bir kullanım süresi elde edebilirsiniz. Şu an için aklıma gelen şeyler bunlar.

PS Plus ile başlamanız güzel olur evet.
Konsolu almışken indirime girince Gran Turismo 7 almayı unutmayın bu arada.
Hocam size birkaç şey daha sormak istiyorum. Bu 60 FPS modları gerçekten sabit ve akıcı şekilde mi? Yani PC tarafındaki gibi %1 ve %0.1 FPS değerlerini merak ediyorum.

Hocam size birkaç şey daha sormak istiyorum. Bu 60 FPS modları gerçekten sabit ve akıcı şekilde mi? Yani PC tarafındaki gibi %1 ve %0.1 FPS değerlerini merak ediyorum.

Oldukça sabit FPS veriyor hocam performans modunda oynarsanız oyunları.

Başka sorunuz varsa yardımcı olurum. @çokdüşünenbiri

Son düzenleme:
Oldukça sabit FPS veriyor hocam performans modunda oynarsanız oyunları.

Başka sorunuz varsa yardımcı olurum. @çokdüşünenbiri
Hocam dijital mi CD'mi desem? Gerek takas gerek ikinci el gerek de ileride satarken vs. en avantajlı olan hangisi olur acaba? Tam olarak 2 bin TL fiyat farkı var ortalama.

Hocam dijital mi CD'mi desem? Gerek takas gerek ikinci el gerek de ileride satarken vs. en avantajlı olan hangisi olur acaba? Tam olarak 2 bin TL fiyat farkı var ortalama.

Bütçeniz varsa ve discli sürüm oyun alırım derseniz CD'li sürüm daha iyi olur.

Bütçeniz varsa ve discli sürüm oyun alırım derseniz CD'li sürüm daha iyi olur.
Bütçem var ama gerçekten şimdi veya ileride avantajlı olur mu? Yoksa 2 bin TL az olsa da çok olsa da %99 PS Plus dışı kullanımım en az 1 yıl olmayacak.

Bütçem var ama gerçekten şimdi veya ileride avantajlı olur mu? Yoksa 2 bin TL az olsa da çok olsa da %99 PS Plus dışı kullanımım en az 1 yıl olmayacak.

Eğer CD sürüm oyun alacaksanız değer.

Biraz konu dışına çıkacağım, kusura bakmayın.

Ben de şu anda yurtdışında ikamet etmekteyim. Türkiye'ye dönmeden önce PS5 almak gibi bir planım var. Fiyatı nedir, bir bilgilendirmede bulunabilir misiniz zahmet olmayacaksa?

Biraz konu dışına çıkacağım, kusura bakmayın.

Ben de şu anda yurt dışında ikamet etmekteyim. Türkiye'ye dönmeden önce PS5 almak gibi bir planım var. Fiyatı nedir, bir bilgilendirmede bulunabilir misiniz zahmet olmayacaksa?

Stok varsa 550-620 birim arası bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı