İlk defa konsol alacak olan biri Xbox Series S mi PS5 mi almalı?

Daha fazla  
Hayatımda hiç oyun konsolu satın almadım. Günlerdir PS5 videolarını ve gameplay videolarını izliyordum. İnternet kafelerde PS5 ile GTA 5 vesaire oynuyordum ama PC'deki herhangi bir oyunu oynarkenki uzun oturuş ve zevki konsolla oynarken pek alamadım. Aylarca çalışıp PS 5 almak yerine, daha düşük bütçe ile Xbox Series S alıp 1 sene kullanıp eğer konsolda oyun oynamaya alışırsam mı PS5 almalıyım sizce? Yoksa sonuçta sarar diye düşünerek direkt PS5 mi almalıyım? Ayrıca internetten ikinci el PS 5 ilanlarına pek güvenemiyorum. 10binlerce para verip hoşuma gitmez, sarmaz veya GTA dışında oyun sarmaz gibi bir düşünceye kapıldım. Hikayeli oyunları pek beğenmiyorum. GTA'da dahi Free roam serbest dolaşıyordum. Sizce ne yapmalıyım? İlk defa konsol alacak olan birine ne önerirsiniz? Siz ilk konsolunuzu en üst segmentten mi aldınız yoksa düşük seviyeli alıp ileri süreçte beğenirsem değiştiririm gibi düşünerek mi aldınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Series S ve PS5 aynı sınıf değil X ve PS5 karşılaştırılabilir ama bence PC varsa Xbox almak gereksiz.

Hayatımda hiç oyun konsolu satın almadım. Günlerdir PS5 videolarını ve gameplay videolarını izliyordum. İnternet kafelerde PS5 ile GTA 5 vesaire oynuyordum ama PC'deki herhangi bir oyunu oynarkenki uzun oturuş ve zevki konsolla oynarken pek alamadım. Aylarca çalışıp PS 5 almak yerine, daha düşük bütçe ile Xbox Series S alıp 1 sene kullanıp eğer konsolda oyun oynamaya alışırsam mı PS5 almalıyım sizce? Yoksa sonuçta sarar diye düşünerek direkt PS5 mi almalıyım? Ayrıca internetten ikinci el PS 5 ilanlarına pek güvenemiyorum. 10binlerce para verip hoşuma gitmez, sarmaz veya GTA dışında oyun sarmaz gibi bir düşünceye kapıldım. Hikayeli oyunları pek beğenmiyorum. GTA'da dahi Free roam serbest dolaşıyordum. Sizce ne yapmalıyım? İlk defa konsol alacak olan birine ne önerirsiniz? Siz ilk konsolunuzu en üst segmentten mi aldınız yoksa düşük seviyeli alıp ileri süreçte beğenirsem değiştiririm gibi düşünerek mi aldınız?

Hocam ben de PS4'ten PS5'e geçmeyi düşünüyordum sene sonuna doğru fakat PS5 Pro haberleri gelince bekleyeyim dedim. Series S 1080P60 konsolu ve 2K30'da da oynatabiliyor. PS5 ise 4K30 VE 1080P120 konsolu. Paranız Yetmiyorsa PS5'e bekleyin ve PS5 Pro ve Slim çıkınca Fat alın. Series S Gerek exclusive gerek PS4 Pro gücünde olduğundan ileride kasma durumları olduğundan bence paranızı az daha ekleyip PS5 alın. Eğer 11 bine falan çıkarsa Series S 1TB modeli alınır fakat 500 modeli bence çok sıkıntı yapar. Ben bile PS4 500GB'de bir RDR2 bir GoW Ragnarök bir FIFA 23 derken alan bitiyor. Sil yükle tabii ki de işi çözer fakat ileride o da çözemeyecek gibi.

Forza Horizon 5 ve GTA 5'i oynamayı çok istiyorum. Ama Xbox tarafında kaliteli oyun seçeneği bana az geliyor.

Hocam GTA 5 denen oyun günümüz AAA oyunlarından birazcık daha az güç isteyen bir oyun. 2000 liraya PS3 alıp da oynayabilirsiniz. 2013'te ilk konsolum PS3'tü ve çatır çatır oynatıyordu.

Geri
Yukarı