İlk kez PS5 alacak birine tavsiyeler

Stok varsa 550-620 birim arası bulabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Ben de şu an Polonya'dayım ve benzeri fiyatlar var gibi. Son zamanlarda TL maalesef Zloti karşısında çok değer kaybetti. 1-2 hafta önce 9000 bandında alınabiliyordu.

Xbox versiyonunu almanı öneririm. Klavye mouse takılabiliyor ayrıca Game Pass bayağı uygun.

Klavye mouse PlayStation 5'e de takılabiliyor ve ek olarak PSN Plus Deluxe sistemi var aynı mantığa sahip.

@Mr. DarkTech Hocam bugün Sony Türkiye ile tekrar konuştum. Geçen hafta pazartesi gününde değişen poliçeler vs. nedeniyle artık Avrupa dahil hiçbir yurt dışı modelde 1 yıl uluslararası garanti olmadığını söyledi.

Şu anda gerçekten kararsız kaldım. Garantisiz ürüne 10.5-11 TL vermek mantıklı gelmiyor. İyi kötü Türkiye'de ithalatçı garantisi var, uzun da olsa zor da olsa sorun karışısında hakkımı arayabileceğim muhattap var...

Bu konuda ne ne düşünüyorsunuz?

@Mr. DarkTech hocam bugün Sony Türkiye ile tekrar konuştum. Geçen hafta pazartesi gününde değişen poliçeler vs. nedeniyle artık Avrupa dahil hiçbir yurt dışı modelde 1 yıl uluslararası garanti olmadığını söyledi.

Şu anda gerçekten kararsız kaldım. Garantisiz ürüne 10.5-11 TL vermek mantıklı gelmiyor. İyi kötü Türkiye'de ithalatçı garantisi var, uzun da olsa zor da olsa sorun karışısında hakkımı arayabileceğim muhatap var...

Bu konuda ne ne düşünüyorsunuz?

Açıkçası bu fiyatına bağlı bir durum.
CFI-11 veya 12 sürümlerini 16k altı fiyata ithalatçi almanız daha mantıklı olur. 16k üstü bayağı pahalıya kaçıyor. Bulamazsanız 11k fiyata yurt dışından almanız daha iyi olur.

@Mr. DarkTech Hocam sizi de diğer üyeleri de PS5 konusunda çok darladım ama çok kararsız kaldım. Vaktim de iyice daraldı son 12 saat karar için. 15 yılı aşkın PC sonrası konsol beni kararda zorluyor. Birkaç soru sormak istiyorum.

Not: 1 tane Dualsense kolum var.

1)PS5 4K performans modu PC'de 4K neye benzer(low-med-high) ortalama?
2) 2-3 yıl sonra çıkan oyunlarda 60 FPS modu olmama gibi bir şey olur mu veya 4K'dan feragat?
3)Slim veye Pro model almadığıma pişman olur muyum? Çıktı çıkacak gibi söylentiler mevcut bu aralar ki fiyat farkı da olmayacak muhtemelen.
4)Oyun fiyatlarnı saymazsak 4-5 yıl oyun konusunda üzer mi? Çünkü ileride alacağım PC bütçemi yani birikmişimi PS5'e vermiş olacağım.
5)20 Euro gibi farklarla oyun bundle alınırsa Türkiye PSN ile kullanabilir miyim?

Son olarak 490-510 Euro gibi bir fiyata alacağım ancak döviz makasından dolayı Euro'yu en ucuz 23-23.5 gibi bir fiyata alacağım. Ortalama 11.5-12 bin TL olacak.

@Mr. DarkTech hocam sizi de diğer üyeleri de PS5 konusunda çok darladım ama çok kararsız kaldım. Vaktim de iyice daraldı son 12 saat karar için. 15 yılı aşkın PC sonrası konsol beni kararda zorluyor. Birkaç soru sormak istiyorum.

Not: 1 tane DualSense kolum var.

1)PS5 4K performans modu PC'de 4K neye benzer(Low-med-high) ortalama?
2) 2-3 yıl sonra çıkan oyunlarda 60 FPS modu olmama gibi bir şey olur mu veya 4K'den feragat?
3)Slim veya Pro model almadığıma pişman olur muyum? Çıktı çıkacak gibi söylentiler mevcut bu aralar ki fiyat farkı da olmayacak muhtemelen.
4)oyun fiyatlarnı saymazsak 4-5 yıl oyun konusunda üzer mi? Çünkü ileride alacağım PC bütçemi yani birikmişimi PS5'e vermiş olacağım.
5)20 euro gibi farklarla oyun bundle alınırsa Türkiye PSN ile kullanabilir miyim?

Son olarak 490-510 euro gibi bir fiyata alacağım ancak döviz makasından dolayı Euro'yu en ucuz 23-23.5 gibi bir fiyata alacağım. Ortalama 11.5-12 bin TL olacak.

Açıklayayım:
4K modu oyundan oyuna değişiyor ama grafikler medium-Ultra arası oluyor.

Oldukça uzun süre konsol 60FPS desteği alacaktır ama 1080P-2K gibi çözünürlüklerde tabii.

Pişman olmazsınız. Pro modelinin çıkacağı biraz tartışmalı ama iyi bir CFI sürümüne sahip PS5 alırsanız yıllarca kullanabilirsiniz.

Evet o oyunlu bundle paketler çalışıyor. Oyunlar dijital kod olarak geliyor genelde. Yapmanız gereken hesabınıza kodu girmek.

O fiyata değer. PS5 yolculuğunuzda en çok ben size katkıda bulundum. Umarım PS5 sahibi olursunuz.

Açıklayayım:
4K modu oyundan oyuna değişiyor ama grafikler medium-Ultra arası oluyor.

Oldukça uzun süre konsol 60FPS desteği alacaktır ama 1080P-2K gibi çözünürlüklerde tabii.

Pişman olmazsınız. Pro modelinin çıkacağı biraz tartışmalı ama iyi bir CFI sürümüne sahip PS5 alırsanız yıllarca kullanabilirsiniz.

Evet o oyunlu bundle paketler çalışıyor. Oyunlar dijital kod olarak geliyor genelde. Yapmanız gereken hesabınıza kodu girmek.

O fiyata değer. PS5 yolculuğunuzda en çok ben size katkıda bulundum. Umarım PS5 sahibi olursunuz.
1080p-2K'ya düşmesi için de birkaç yıl vardır herhalde? Alır almaz olmasın da😀

Hocam aldım sonradan pişman oldum veya sıkıldım diyelim 3-4 ay sonra en azından aldığım fiyata satabilir miyim?

1080P-2K'ya düşmesi için de birkaç yıl vardır herhalde? Alır almaz olmasın da😀

Hocam aldım sonradan pişman oldum veya sıkıldım diyelim 3-4 ay sonra en azından aldığım fiyata satabilir miyim?

Aldığın fiyattan daha pahalıya satarsın rahat. CFI 1215-16A veya CFI 1200 serisi almaya bak. Hayırlı olsun şimdiden. Aldığın gün beni etiketlersin. Yardım ettiysem bu bir onurdur.

@çokdüşünenbiri daha zaman var 1080P-2K için.

Aldığın fiyattan daha pahalıya satarsın rahat. CFI 1215-16A veya CFI 1200 serisi almaya bak. Hayırlı olsun şimdiden. Aldığın gün beni etiketlersin. Yardım ettiysem bu bir onurdur.

@çokdüşünenbiri daha zaman var 1080P-2K için.
Tamamdir hocam. En fazla 24 saate olumlu olumsuz haber edeceğim.

1080P-2K'ya düşmesi için de birkaç yıl vardır herhalde? Alır almaz olmasın da😀

Birkaç yıl alabilir hocam ama bugün bile performans modunda genelde 2K'ye düşüyor büyük çaplı oyunlarda. Veya Ray Tracing ve 60FPS istersen yine bugünden 1080P-2K arasında düşüyor. Aldığın fiyata satman bir tık zor artık stok sorunu kalmadığı için birazcık aşağısına satarsın yani normal bir satış olur.

Geri
Yukarı