İlk kez PS5 alacak birine tavsiyeler

Birkaç yıl alabilir hocam ama bugün bile performans modunda genelde 2K'ye düşüyor büyük çaplı oyunlarda. Veya Ray Tracing ve 60FPS istersen yine bugünden 1080P-2K arasında düşüyor. Aldığın fiyata satman bir tık zor artık stok sorunu kalmadığı için birazcık aşağısına satarsın yani normal bir satış olur.

13-14K arasına satar muhtemelen. RT modu çözünürlükten çok kısıyor gerçekten ama düz çözünürlük modunda pek sıkıntı yapmıyor.

Tamamdir hocam. En fazla 24 saate olumlu olumsuz haber edeceğim.

Beklerim sizi.

13-14K arasına satar muhtemelen. RT modu çözünürlükten çok kısıyor gerçekten ama düz çözünürlük modunda pek sıkıntı yapmıyor.

Düz çözünürlük modunda zaten bugüne kadar hep native 4K 30FPS ve ışın izleme sunabildi. Herhangi bir kısmaya gitmiyor. Performans RT modu zaten 1080p veya 2KDE oynayanlar için.

Düz çözünürlük modunda zaten bugüne kadar hep native 4K 30FPS ve ışın izleme sunabildi. Herhangi bir kısmaya gitmiyor. Performans RT modu zaten 1080p veya 2KDE oynayanlar için.

Evet evet. Bazı oyunlarda direkt 4K 60 FPS desteği olabiliyor ama sayıları az. Genelde 2K 60 FPS oluyor oyunlar. Kısmadan kast ettiğim 60 FPS için kısılan çözünürlük. 1800p gibi çözünürlükler.

Evet evet. Bazı oyunlarda direkt 4K 60 FPS desteği olabiliyor ama sayıları az. Genelde 2K 60 FPS oluyor oyunlar. Kısmadan kast ettiğim 60 FPS için kısılan çözünürlük. 1800p gibi çözünürlükler.

Evet performans moduna aldığınızda o çözünürlüğe de düşebiliyor illa 2K'ye kadar düşmesi şart değil optimizeye ve geliştiriciye bağlı biraz da.

Evet performans moduna aldığınızda o çözünürlüğe de düşebiliyor illa 2K'ye kadar düşmesi şart değil optimizeye ve geliştiriciye bağlı biraz da.

Beni bu konuda en çok PS5 özel oyunları tatmin ediyor. Diğer firmalarında teşvik edilmesi gerek. Eski zamanları özledim… güzel bir işim vardı.

Beni bu konuda en çok PS5 özel oyunları tatmin ediyor. Diğer firmalarında teşvik edilmesi gerek. Eski zamanları özledim… güzel bir işim vardı.

Kesinlikle ben de özel oyunların optimizesine hayranım bence de diğer firmalara örnek olmalılar mesela ileride GTA 6 gibi büyük yapımları göreceğiz. İsterim ki her ekrana göre grafik modları olsun konsolu dibine kadar kullansın. Bu arada siz eskiden oyun sektöründe mi çalışıyordunuz?

Beklerim sizi.
Hocam bir şey daha sorayım. RE4 Remake ile 555 Euro, COD MW2 ile 570. RE4 sevmem ama oyun bedavaya 5 Euro'ya geliyor. COD da elzem değil ama bundle ile mütevazi bir fiyat ve oynamak istediğim bir oyun. COD MW2 20 Euro iyi fiyat mıdır?

Hocam bir şey daha sorayım. RE4 remake ile 555 euro, CoD MW2 ile 570. RE4 sevmem ama oyun bedavaya 5 Euro'ya geliyor. CoD da elzem değil ama bundle ile mütevazi bir fiyat ve oynamak istediğim bir oyun. CoD MW2 20 euro iyi fiyat mıdır?

Hangisini daha çok oynamak istiyorsan onu al. 2 paket oldukça uygun.

Açıkçası bu fiyatına bağlı bir durum.
CFI-11 veya 12 sürümlerini 16k altı fiyata ithalatçi almanız daha mantıklı olur. 16k üstü bayağı pahalıya kaçıyor. Bulamazsanız 11k fiyata yurt dışından almanız daha iyi olur.
Hocam CFI kutunun arka alt sağ köşesinde mi? En yenisi nedir? Bu akşam yakınım alabilirmiş yarına kalmayabilir.

Hocam CFI kutunun arka alt sağ köşesinde mi? En yenisi nedir? Bu akşam yakınım alabilirmiş yarına kalmayabilir.

CFI-1218a çıktı yeni ama piyasa da pek yok. 12 veya 1200 serisi almaya çalışın. Kutunun önünde sağ alt bölümde yazıyor.

Geri
Yukarı