İlk Mesajınızda Ban Yediniz Mi?

Yediniz Mi?

• Oy verenlerin toplamı
    63
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zamanı çok değerli ve acelesi olan birinin teknolojiden anlayan kimsesi yokken buraya konu açtığını düşün. Sanki herkes dil bilimci. Ben mimarlık okuyorum ve sanal harici her yerde düzgün bir Türkçem var. Bu kadar kasıntı olmaya gerek yok bence, atılan banlar da egoistçe, bu da benim düşüncem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanı çok değerli ve acelesi olan birinin teknolojiden anlayan kimsesi yokken buraya konu açtığını düşün. Sanki herkes dil bilimci. Ben mimarlık okuyorum ve sanal harici her yerde düzgün bir Türkçem var. Bu kadar kasıntı olmaya gerek yok bence, atılan banlar da egoistçe, buda benim düşüncem.

Var olan kurallara uymayan kullanıcılara ban atmak nasıl egoistlik pek anlayamadım. Sonuçta foruma üye olurken kurallarına dikkat etmiyorsan zaten bir tuhaflık var demektir. Çok acelesi olan insanlara gelirsek eğer sanıyorum burasının bir forum olduğunu unutuyorsunuz. Yani çok acil bir yardıma ihtiyacın vardır bir dükkana girersin sana hemen yardıma koşarlar. Lakin Burada sabah konu açmış olsan geceye doğru anca birden fazla ve bilgilendirici mesajlar gelir. Demek istediğim istediğin kadar hızlı yaz zaten aradığın cevap saatler içerisinde gelmeyecek. Buda demektir ki vaktin bol. Çok zor değil yazdığın yazıyı tekrar okumak.

Alıntı yaptığım mesajında birkaç adet yazım yanlışı var. Noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakmamışsın virgülden sonra büyük harf ile başlamışsın. Buda senin kafandan geçtiklerini olduğu gibi yazdığını ve durup bir kere geri bakmadığını gösteriyor. Birde zannettiğin gibi amaç herkes muhteşem yazsın yazmayana ban atalım değil. Konu açan insan yazım kurallarına uymadığı zaman derdini iyi anlatamayıp yanlış anlaşılmalara sebep olabiliyor. Burada yıllardır bulunan ve mesaj sayısı benim 5 katım olan insanlar var. Onların da bir kısmı başta zorlansa da artık alışmışlar bu kadar dert edilecek bir mesele değil.

Tabiki de!

FİBAN Cumhuriyeti...

Zamanı çok değerli ve acelesi olan birinin teknolojiden anlayan kimsesi yokken buraya konu açtığını düşün...Sanki herkes dilbilimci . Ben mimarlık okuyorum ve sanal harici heryerde düzgün bir türkçem var.Bu kadar kasıntı olmaya gerek yok bence, Atılan banlar da egoistçe buda benim düşüncem.
Siz konunuzu yanlış yere açmışsınız;

ggg.PNG

Yöneticinin mizah anlayışı zayıf olduğu için en son uyarımı öyle almıştım. Gereksiz uyarı verebiliyorlar.

Kurallar biraz katı gibi geldi bana. Kendi dilimizi elbette düzgün kullanmak zorundayız. Kaza ile noktadan sonra boşluğu koymayı unuttuk diyelim. Ceza alacağız. İşin garip tarafı bu değil. Belli bir uyarı sayısından sonra cezaların katlanarak artması. Beni en çok bu korkutuyor. Zamanla bazı hatalar yapacağız ve cezalar alacağız. Ama bu uyarıların bence belli bir süre sonra silinmesi lazım. Mesela bir yıl önce alınan bir uyarı silinsin. Yeni üyeler ile eski üyeler arasında bir eşitlik sağlansın.
Bir de yazım yanlışı olan mesajı alıntılamaktan dolayı ceza aldım. En çok düşündüren olaylardan biri de bu oldu. O da önemli değil. Kullanıcı adının etiketini yazarız ve sorun böylece çözülmüş olur. ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı