İlk Mesajınızda Ban Yediniz Mi?

Yediniz Mi?

• Oy verenlerin toplamı
    63
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mesela ilk hatada, ban yerine okkalı bir uyarı metni olabilir bence :)

İyi diyorsun güzel diyorsun da forum kurallarını okumaya vakit ayırmayan bir insan okkalı bir uyarı yazısını da dikkate almayacaktır. Nokta koyduktan sonra büyük harf ile başlamayı bilmek dil bilimci olmayı gerektiriyormuş bazı üyelere göre. Ayrıca ban yiyen insanlar sadece yazım kuralları içinde yemiyor inatla yanlış yere yanlış konuyu açan üyeler var. Oyun haberleri bölümüne girip teknik destek isteyen çok gördüm bunlarda birer hata sonuçta.

İyi diyorsun güzel diyorsun da forum kurallarını okumaya vakit ayırmayan bir insan okkalı bir uyarı yazısını da dikkate almayacaktır. Nokta koyduktan sonra büyük harf ile başlamayı bilmek dil bilimci olmayı gerektiriyormuş bazı üyelere göre. Ayrıca ban yiyen insanlar sadece yazım kuralları içinde yemiyor inatla yanlış yere yanlış konuyu açan üyeler var. Oyun haberleri bölümüne girip teknik destek isteyen çok gördüm bunlarda birer hata sonuçta.

Ben demiyorum yaptırımı olmasın. Ama hırsızlık yapanın elini kesmek yerine, hapse atmak daha mantıklı (düzenleme; en azından ilk hatasında) :)

Son düzenleme:
Ben ilk kaydoldugumda 1-2 soru sorup cikcam diye oylesine hesap actim dumduz yazdim tabii :D. Tertemiz ban yedim :D. Yalniz konuma cevap gelmisti ve dayanamadan cevap yazdim yeni hesaptan :D. Ilk fark edilmedi o hesapta da yazim cezasi yedim :D. Yenisini actim bu sefer fark edildi bir de multi yedim :D. Gene de uslanmadim bir hesap daha actim gene multi yedim :D. Sonra Technopat Sosyal Kurallari'ni okudum adam gibi hesabimi actim ve burasi cok hosuma gitti :D. O gunden beri burada takiliyorum :).
Not : O ilk multilerden sonra felan ceza yemedim hic. Bir tek MHZ'yi "MHz" diye yazmistim yanlislikla ondan ceza yedim :). Geri kalan cezalar uygunsuz uslup, gereksiz mesajlar (Saka yapmistim ondan :D.) felan iste.
Ben sadece telefondan giriyorum buraya haliyle yazim yanlisi degilde mesela ğ, ş, ı, ç gibi harfleri yazmak cok uzun oldugu icin yazmiyorum bir de yanlis yerine yablis, performans yerine lerformans, bilgisayar yerine bilgidayar felan yaziyorum o da ceza sebebi degil :D.

Evet, zamanı değerli olan tek insan sizsiniz, bizim hiç işimiz gücümüz yok zaten. Akşama kadar, birileri konu açsa da cevaplasak diye monitörü gözlüyoruz.
Hayır arkadaşım bizlerin de işin gücü var, zamanımız değerli. Arttırdığımız zamanı değerlendiriyoruz burada. Bizim de sorumluluklarımız var, bizim de patronumuz iş bekliyor zamanında. Bizim de okulumuz var finallerine - vizelerine hazırlandığımız.

Burada paralı bir hizmet almıyorsunuz bunun bilincinde olun bence ilk önce. Sana burada yardım eden veya ceza kesen kişilere maaş bağlamıyor kimse? Sosyal'e üye olurken zaten tüm kuralları kabul ederek üye oluyorsun, kurallar yüzünden ceza yiyince suçlu arama bence.
Ufak tefek hatalar zaten görmezden geliniyor çoğu zaman, alakasız alakasız konuları alakasız alakasız bölümlerde açmışsın, elbette ceza yiyeceksin.

Ne güzel böyle bir ortam keşfetmişsin, bilgili insanlar var, yanlış yönlendirme yapılmıyor kolay kolay.
Yapman gereken kurallara uyup güzel bir konu açmak. Daha sonra da beklemek, bu kadar basit ya.

Kurallara uymuyorsun, ceza yiyorsun. Birde ceza itirazını tekrardan kuralları çiğneyerek yerine getiriyorsun :)
Kuralları ben de katı buluyorum ancak sen hak etmişsin, yapılabilecek bir şey yok üzgünüm :(

Dostum bak, beni anlamadan yazmışsın. Kimse kimseye illa cevap vermeli diye bişey söylemedim ve benim öyle bir egom yok. Yardım etmek isteyenler oldu fakat ben yazamadım çünkü engelliydim. Zaten şuan sınırsız ban aldım heralde nasıl zoruna gitmişse birilerinin... Sana cevap vermem çok gereksiz geliyor şuan sırf bişey söylemek için konuşmuşsun.

Ben ilk mesajımda ban yedim ama haketmiştim. Okulda falan hızlı yazıcam diye alıştığım için bodoslama yazıyorum.

Dostum bak, beni anlamadan yazmışsın. Kimse kimseye illa cevap vermeli diye bişey söylemedim ve benim öyle bir egom yok. Yardım etmek isteyenler oldu fakat ben yazamadım çünkü engelliydim. Zaten şuan sınırsız ban aldım heralde nasıl zoruna gitmişse birilerinin... Sana cevap vermem çok gereksiz geliyor şuan sırf bişey söylemek için konuşmuşsun.
Hayır siz hak ederek ceza yemiş ve sitem etmişsiniz. Ben de buna sitem ediyorum :)
Siz haksız yere ceza yeseniz ben aksine arkanızda dururum, açılıştan beridir bu ortamda bulunuyorum ancak abartılı cezalara karşı olduğumu ben de 50 defa dile getirdim ötesini düşünmeden.
Ama siz haklı olarak ceza yemişsiniz, sitem etmeye hakkınız yok. Hoşunuza gitmese de kurallar bu şekilde.

Ek olarak seni kıracak bir şey yazdıysam da özür dilerim :) Böyle durumlarda direkt olarak "Rapor et" butonunu kullanın, sebepsiz yere üslubunu bozanlara anında verilir ceza. Moderatör ekibi aktif her daim.

Ek olarak seni kıracak bir şey yazdıysam da özür dilerim :) Böyle durumlarda direkt olarak "Rapor et" butonunu kullanın, sebepsiz yere üslubunu bozanlara anında verilir ceza. Moderatör ekibi aktif her daim.
Çok teşekkür ederim asıl ben özür dilerim.Kendinize iyi bakın, iyi forumlar

İlk konu açtığımda "Acil" yazmıştım başlıkta, ondan dolayı ceza yemiştim. Sonra utandım neden bilmiyorum 1 yıl foruma girmedim. Sonra başka hesap açtım tekrar forumda takılmaya başladım, bir gün bir baktım 100 puanlık ceza yemişim 2 hesap açmaktan dolayı. Sonra bir mesajımda 1 günlük ban yedim ve hesabım bir hafta geçmesine rağmen açılmadı, e-mail attım öyle açtılar ve here i am. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı