İlk Mesajınızda Ban Yediniz Mi?

Yediniz Mi?

• Oy verenlerin toplamı
    63
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdiki Moderatörler kaba...

Neden uyarı aldığımızı bile yazmaya üşeniyorlar...
Silmeye kıyamıyorum. Buradan sonra yanlış yazdığım zaman veya yanlış yazılan metin görsem çıldırıyorum tutamıyorum kendimi. Sağ olsunlar artık alıştık, güzelce yazabiliyoruz :D

Ve bu da duruyor :D

Screenshot_20170323-185343.jpg

Zamanı çok değerli ve acelesi olan birinin teknolojiden anlayan kimsesi yokken buraya konu açtığını düşün. Sanki herkes dil bilimci. Ben mimarlık okuyorum ve sanal harici her yerde düzgün bir Türkçem var. Bu kadar kasıntı olmaya gerek yok bence, atılan banlar da egoistçe, buda benim düşüncem.
Evet, zamanı değerli olan tek insan sizsiniz, bizim hiç işimiz gücümüz yok zaten. Akşama kadar, birileri konu açsa da cevaplasak diye monitörü gözlüyoruz.
Hayır arkadaşım bizlerin de işin gücü var, zamanımız değerli. Arttırdığımız zamanı değerlendiriyoruz burada. Bizim de sorumluluklarımız var, bizim de patronumuz iş bekliyor zamanında. Bizim de okulumuz var finallerine - vizelerine hazırlandığımız.

Burada paralı bir hizmet almıyorsunuz bunun bilincinde olun bence ilk önce. Sana burada yardım eden veya ceza kesen kişilere maaş bağlamıyor kimse? Sosyal'e üye olurken zaten tüm kuralları kabul ederek üye oluyorsun, kurallar yüzünden ceza yiyince suçlu arama bence.
Ufak tefek hatalar zaten görmezden geliniyor çoğu zaman, alakasız alakasız konuları alakasız alakasız bölümlerde açmışsın, elbette ceza yiyeceksin.

Ne güzel böyle bir ortam keşfetmişsin, bilgili insanlar var, yanlış yönlendirme yapılmıyor kolay kolay.
Yapman gereken kurallara uyup güzel bir konu açmak. Daha sonra da beklemek, bu kadar basit ya.

Kurallara uymuyorsun, ceza yiyorsun. Birde ceza itirazını tekrardan kuralları çiğneyerek yerine getiriyorsun :)
Kuralları ben de katı buluyorum ancak sen hak etmişsin, yapılabilecek bir şey yok üzgünüm :(

Türkçe kurallarından dolayı ban yememek için edebiyat okumaya gerek yok, doğup büyüdüğünüz yerin dilini düzgün öğrenememişseniz burada sorun sizlerde demektir. Biraz kitap okusanız bile ban yedirecek hataları yapmazsınız, hiç "beni tanımadan yorum yapamazsın" demeyin çünkü kitap okuyan ve okumayan birisi 10 kilometre öteden belli oluyor. Kitap okuma alışkanlığınız olmasa bile okulda gramer ve yazım kuralları öğretilirken dinlemeniz yeterli.

İlk mesajdan ceza yeme konusundaki serzeniş de aslında bir yere kadar haksız sayılmaz, mesela moderatör olduğum dönemde ilk mesajı olan birini banladığım hiç olmadı. Hataları düzeltip özelden mesaj yoluyla kuralları ve yapılması gerekeni anlatmayı tercih ettim ama bu da moderatörlere kalmış olan bir inisiyatif.

@MrClutchh beni anı olarak sakladığınız için duygulandım, insan avatarımı bir pasta üstüne bastırır da öyle sunar alındım ama, şaka tabii ki de. :D

Haksızlık etmeyin kendinize Burak Alkan tarafından ilk zamanlarda çok ceza aldım, hala hata yapıyorum yazım kuralları ihlali yapıyorum ama eskiden kadar değil, hepimiz insanız sonuçta.
Mesaj bölümüne imleci getirmem bile Burak Alkan tarafından ceza almama sebepti, kendisi iyi bir görevliydi sevgiler buradan. :D

Yedim ama iyi ki de yemişim. Ondan sonra her mesajda dikkat edip yazdım. Artık alıştım başka forum sitelerinde de Türkçe kurallarına uyarak yazıyorum. İyi oldu. :like:

Ben nasıl olduysa ilk konu açtığımda 1 ay ban yemiştim. Sebebi ise "birden fazla cümleyi bir arada kullanmak" idi. Ben öyle bir yere üye olurken şartları okuyanlardan değilim. Bu da benim başıma 1 ay sorun yaratmıştı.

Tarihe not düşeyim, oran beklediğimin çok altında :D ; 24.03.17 saat 01:54 ve ban yiyenler %57.1 :D

Yorumları okudum ve bu kural titizliğini doğru yada yanlış bulan olması doğal. Bence her düşünceyi dile getirmek lazım ve bu forumdaki insanların düşüncelerini dile getirebilmesi bile fark yaratan bir özellik. ( özgürlük artık bizim için bir standart olmaktan çıkıyor ) Saygı çerçevesine enine boyuna konuşulup, artısı eksisiyle orta yol bulunabilir.

Bu konuda da, cidden acele yardıma ihtiyaç duyanlar illaki oluyordur ve konuyu açtıktan sonra, yardım etmeye çalışan üyelere cevap verememek kötü olabilir. Mesela ilk hatada, ban yerine okkalı bir uyarı metni olabilir bence :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı