İlledelinux Xfcebox parola hatası

GRUB menüsüne erişiminiz varsa kurtarma modunda sistemi başlatın. Root terminaline girin, sudo passwd kullanıcıaadı yazın ve şifrenizi değiştirin.
Nasıl kurtarma moduna alacağım?

Nasıl kurtarma moduna alacağım?
İşletim sistemini seçtiğiniz bir ekran gelmesi gerek. Oradan gelişmiş seçeneklerden yanında "(recovery)" yazan seçeneği seçmeniz gerek. Bu arada dediğim komut hata verirse mount -rw -o remount / komutunu yazıp tekrar deneyin.

Parola içinde ğüşçöiı gibi harfler varsa nadir de olsa bu sorun olabilir ki, sorunun kaynağı bu görünüyor.
Bunun iki çözümü var ya bahsettiğim karakterler olmayan parola kullanarak yeniden kurulum yapmak ya da Recovery modda parola yenilemek.
Bahsettiğim karakterleri kullanmadan yeni kurulum yapmak istemezseniz Recovery moda geçerek alttaki işlem ile yeni parola atayabilirsiniz.
-Grub girişinde "Debian için gelişmiş seçenekler" satırından Recovery moda geçin.
-TTY ekranında şu komutu girin mount -n -o remount,rw / ve enterleyin.
-passwd kullanıcı adını yaz
-Yeni parola gir (bahsettiğim karakterler olmadan)
-Aynısını bir daha gir.
-systemctl reboot ile yeniden başlat.

Son düzenleme:
Parola içinde ğüşçöiı gibi harfler varsa nadir de olsa bu sorun olabilir ki, sorunun kaynağı bu görünüyor.
Bunun iki çözümü var ya bahsettiğim karakterler olmayan parola kullanarak yeniden kurulum yapmak ya da Recovery modda parola yenilemek.
Bahsettiğim karakterleri kullanmadan yeni kurulum yapmak istemezseniz Recovery moda geçerek alttaki işlem ile yeni parola atayabilirsiniz.
-Grub girişinde "Debian için gelişmiş seçenekler" satırından Recovery moda geçin.
-TTY ekranında şu komutu girin Mount -n -o remount, RW / ve enterleyin.
-passwd kullanıcı adını yaz
-Yeni parola gir (bahsettiğim karakterler olmadan)
-Aynısını bir daha gir.
-systemctl reboot ile yeniden başlat.

Parolam 1234'tü. Konsol kilitlendi bir şey yazamadım. Desteğiniz için teşekkürler, seviliyorsunuz :)

Parolam 1234'tü. Konsol kilitlendi bir şey yazamadım. Desteğiniz için teşekkürler, seviliyorsunuz :)

4 haneli parola kullandıysanız ondan olabilir, çünkü parola en az altı haneli olması gerekiyor.
Teşekkürler, sizler de seviliyorsunuz.

Geri
Yukarı