illedelinux Xfcebox ön deneyimim

Hocam şu dock yerine Plank entegre olarak gelse daha güzel olmaz mı?
Gerçekten iyi durmuyor, Plank güzel durur açıkçası.

Şimdi görünüm hatırına Plank eklediğimde kullanımdan taviz vermek gerekir, çünkü Plank kullanışlı değildir. Aynı yazılımdan iki pencere açamazsın, başka yerden açsan yine izin vermez. Bazen hata verdiği de oluyor. O yüzden Plank tercih etmiyorum.
Şu anda resimde gördüğün dockta Plank'ta olan bütün özellik var, kolay hata vermez, akıllı gizlenme özelliği var, aynı yazılımdan istediğin kadar pencere açabilirsin.

Şimdi sorayım, güzel görünüyor diye sorunlu olanı mı yoksa işlevsel olanı mı tercih edersin?.

Şimdi görünüm hatırına Plank eklediğimde kullanımdan taviz vermek gerekir, çünkü Plank kullanışlı değildir. Aynı yazılımdan iki pencere açamazsın, başka yerden açsan yine izin vermez. Bazen hata verdiği de oluyor. O yüzden Plank tercih etmiyorum.
Şu anda resimde gördüğün dockta Plank'ta olan bütün özellik var, kolay hata vermez, akıllı gizlenme özelliği var, aynı yazılımdan istediğin kadar pencere açabilirsin.

Şimdi sorayım, güzel görünüyor diye sorunlu olanı mı yoksa işlevsel olanı mı tercih edersin?
O zaman bir Plank yükleme aracı koyabilrsiniz.

Hayır hocam, o zaman varsayılan olarak bu olsun ama isteğe bağlı olarak Plank da kurabilelim diyorum.

Anladım ama sudo apt install plank yeterli, bunun için ayrı bir araç yapmama gerek yok.
Anladım ama sudo apt install plank yeterli, bunun için ayrı bir araç yapmama gerek yok.

Benim yaptığım araçlar kullanıcının zor kurabileceği veya işini kolaylaştıran araçlardır. Kolayca kurulan veya kolayca yapılan işlem için sistemin kendi özelliği kullanılabilir.

Enes3078 kardeşim Kerem00 arkadaşımızı pek göremiyorum. Burası onsuz terk edilmiş köy gibi, bir sorun yoksa lütfen uğrasın.

Son düzenleme:
Hocam böyle yapınca etiket gitmiyor. @ koyarak bildirim gönderebiliyorsunuz. Mesela @Enes3078 ve @Kerem00 hocalarımıza şu an bildirim gitti.

Teşekkür ederim, bu forum işini pek bilmiyorum, çünkü hayatımda ilk defa sosyal bir siteye üye oldum.

Enes3078 kardeşim Kerem00 arkadaşımızı pek göremiyorum. Burası onsuz terk edilmiş köy gibi, bir sorun yoksa lütfen uğrasın.
Baş üstüne hocam, ben kendisine ulaşırım. Yakında gelir. :D

Bu arada bir ara o platforma gelin de biraz konuşalım. Umarım müsait olursunuz. :)

Baş üstüne hocam, ben kendisine ulaşırım. Yakında gelir. :D

Bu arada bir ara o platforma gelin de biraz konuşalım. Umarım müsait olursunuz. :)

Teşekkürler, aslında dün uğradım, mesaj göndermeyi bulamayınca geri çıktım, şimdi yine uğrayayım.

Hocam son zamanlarda derslerime ağırlık vermeye başladım. Ayrıca GNU/Linux hakkında bilgimin yetersiz olduğunu düşündüğüm için de araştırarak daha fazla şey öğrenmeye çalışıyorum.

Geri
Yukarı