İllerimizin risk durumunu gösteren harita (29 Mart 2021)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca "Virüs gücünü kaybetmiş değil. Bu haritayı maviye çevirmek elimizde. Aşı programı toplum bağışıklığını sağlayana kadar mücadele etmeliyiz. Zor olanı aştık kolay olanı kaybetmeyelim." sözleriyle birlikte yeni risk durumu haritasını paylaştı.

ExqZ-RPXMAUYUft.jpg

Kaynak: Twitter

Ben aylardır saçımı kestirmeye cesaret edemedim insanlar lebalep dolaşıyor trajikomik.
Hocam Mart 2020'den beri toplu taşımaya binmedim, geçen sene başvurduğum ve parasını dahi ödediğim YKS 2020'ye girmedim ben. İnsanlar nasıl bu kadar rahat olabiliyor anlayamıyorum.

Açıkçası belli başlı etkinliklerin yaptığını düşünüyorum bu vakaları. Kafe falan filan değil. Pazarlar, partiler, düğünler, toplu taşıma araçları, açık mı bilmiyorum ama açıksa camiler, kapalı alandaki toplanmalar vs. etkiliyor bence. Çünkü açık alanda, kafede falan zaten çok kalabalık olunmuyor, insanlar az çok dikkat ediyor, yan yana gelsen de bekçi, polis uyarıyor. Böyle tek tük şeylerle arttığını düşünmüyorum bu kadar.

Düzelmedi, düzelmeyecek.
Bayram tatilini fırsata çevirip kısıtlama gelirse ancak düzelme yakalanabilir.
Ramazan ayında oruç tutacak bireylerin vücut direnci düşeceği için korona virüsünün daha çok artacağını, ölümlerin yükseleceğini düşünüyorum. Umarım dediğim olmaz, hayırlısı.

Hocam İstanbul turuncu iken Ordu kıpkırmızıydı, diğer karadeniz illeri de öyle, benim suçum ne?
Yanlış hatırlamıyorsam kapalı spor salonlarındaki "lebaleb kongreler" ilk önce Doğu Karadeniz bölgesinde başladı ve ardından bu haritalar paylaşılmaya başlandı. O yüzden o bölge ilk günden bu yana kırmızı.

Biz baştan beri kırmızıyız, herhalde öyle kalacağız.

Açıkçası belli başlı etkinliklerin yaptığını düşünüyorum bu vakaları. Kafe falan falan değil. Pazarlar, partiler, düğünler, toplu taşıma araçları, açık mı bilmiyorum ama açıksa camiler, kapalı alandaki toplanmalar vs. etkiliyor bence. Çünkü açık alanda, kafede falan zaten çok kalabalık olunmuyor, insanlar az çok dikkat ediyor, yan yana gelsen de bekçi, polis uyarıyor. Böyle tek tük şeylerle arttığını düşünmüyorum bu kadar.

Ve özellikle okulların açılması, yüzlerce öğrenciyi kapalı bir alana kapatmak ne kadar mantıklıysa artık hala kapatmadılar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı