iMac 4K vs R5 2600 ve RX580 Sistem

Mehmet ULUDAĞ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, grafik tasarım ajansı için hangisi mantıklı?
Philips 276E8VJSB 27" 60Hz 5ms (HDMI+Display) 4K UHD IPS Fiyatı monitör ve AMD sistem toplamak mantıklı olur mu?
Untitled.png

Son düzenleme:
Macin işlemcisi daha mı güçlü?
Hayır, hatta zaman yetersiz dahi kalabilen bir işlemci, büyük ihtimalle 7. nesil, 4 çekirdek 4 izlekli bir işlemci. Sizin işlemciniz ise 6/12 çekirdek ve daha hızlı olmasının yanı sıra daha güncel de. Ancak bunu tartışmak saçma olur, bu aynı Nintendo switch'in Xbox One X den daha güçsüz olması gibi, ama insanlar zaten Nintendo switch'i güçlü olduğu için almıyor oyunları ve taşınabilir olduğu için alıyor.
Ama sistemde full AMD ve şunu söylemem lazım AMD sistemler pek stabil değil. Mesela Sony Vegas Pro da AMD ekran kartı kullanamıyorsunuz ve i3 işlemcili bir sistem 2600X e göre daha fazla performans veriyor. Ayrıca AMD ısınıyor, yanmıyor ama ısındığı bir gerçek, ayrıca bana kalırsa AMD grafik sürücüleri rezalet çalışıyor, Nvidia'nın o rahatlığından sonra gerçekten zorlu zamanlar yaşattı bana AMD. Ama şunu da unutmamak lazım iMac'de de toplama bilgisayarda da ekran kartı AMD, sadece işlemci farklı.

Her neyse lafı baya uzattım gereksiz yere, almışken R5 2600X almanız çok daha iyi olacaktır bence.

Philips 276E8VJSB 27" 60Hz 5ms (HDMI+Display) 4K UHD IPS Fiyatı monitör ve AMD sistem toplamak mantıklı olur mu?Eki Görüntüle 411598

O sistem hiç olmamış. Ekran kartından tut her şey.
Grafik tasarımcısı isen AMD denen ismi unut sadece Intel ve NVIDIA al çünkü AMD'nin render hatası var ve ATI'yi satın aldıktan sonra bu hataları ATI ya da bulaştırdı yani sizin işiniz render odaklı kesinlikle AMD olmaz işlemcisi en iyi AMD dahi olsa almayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia + Intel fanboylar toplanmış. Neymiş bu AMD be! Sürücüden tut, ısınmasına kadar, aynen AMD sistemler Uranyumla çalışır o yüzden çok ısınıyordur, sıvı nitrojen falan lazım soğutmak için...
Philips 276E8VJSB 27" 60Hz 5ms (HDMI+Display) 4K UHD IPS Fiyatı monitör ve AMD sistem toplamak mantıklı olur mu?Eki Görüntüle 411598

Grafik tasarım için iMac sistemi tavsiye ederim ayrıca Apple ekranlar çok iyi ve net görüntü veriyor sırf bu yüzden grafik işleri ile uğraşıyorsanız iMac tercih edin. Yalnız o sisteme SSD taktırmanız şart.

Nvidia + Intel fanboylar toplanmış. Neymiş bu AMD be! Sürücüden tut, ısınmasına kadar, aynen AMD sistemler Uranyumla çalışır o yüzden çok ısınıyordur, sıvı nitrojen falan lazım soğutmak için...
AMD fanboyları da gelmiş. Hayırdır ne oldu hisse sahibi misin AMD den? R5 2600X ve RX 570 kullanıyorum ve gerçekleri söylüyorum. Gerçekler niye bu kadar zorunuza gidiyor bilmiyorum.

AMD fanboyları da gelmiş. Hayırdır ne oldu hisse sahibi misin AMD den? R5 2600X ve RX 570 kullanıyorum ve gerçekleri söylüyorum. Gerçekler niye bu kadar zorunuza gidiyor bilmiyorum.
Ben de AMD kullanıyorum ve gayet serin stabil bir sistem, eğer kasa için soğutmayı sağlayamıyorsanız ve driver kurmayı bilmiyorsanız, insanları yanlış yönlendirmeyin he bu arada üslubuna dikkat et!

Hocam muhtemelen mac olacak zaten fakat danışmak istedim pc daha uzun ömürlü ve daha performanslı olur diye düşündüm, mac ise stabiliite ve iş için tercih edilebilirliği ile önde.

Ben de AMD kullanıyorum ve gayet serin stabil bir sistem, eğer kasa için soğutmayı sağlayamıyorsanız ve driver kurmayı bilmiyorsanız, insanları yanlış yönlendirmeyin he bu arada üslubuna dikkat et!
Aynen kanki, RX 500 serisi hemencecik bozulan VRAMler ile bahsediliyor overclock sitelerinde, ayrıca kusursuz bir şekilde en güncel sürücüleri kurmama rağmen tonla sorun ve eksik var. Ayrıca soğuk bir sistem lafı da garip, RX 570 den daha üstün rakip kartların AMD den daha az elektrik tüketmesi ayrı bir konu, nasıl daha serin olabilir daha fazla güç emiyorken. Şuan bu kadar f/p olması ise mining ile gelen patlama sonucu aylarca yaşanan AMD ekran kartı kıtlığı ardından bu sefer AMD ekran kartı bolluğundan dolayı, yeni nesil gelmeden hayvan gibi boşaltmaları lazım tabi depoyu normal. Ayrıca AMD madem bu kadar kusursuz muazzam bir firma niye Steam'de AMD nin paydası bu kadar az çok daha ucuz olmasına rağmen?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı