İmam Hatip lisesine gitmek mantıklı mı?

Orada kendinize göre cevap vermeyin dedim. Sonradan dedim ama böyle dememe gerek yok. Bana göre diye belirtseydiniz sıkıntı çıkmazdı da daha da uzatmaya gerek yok sanırım. Biraz sertti sanırım.

Doğru, öyle dememem lazımdı. Ne olursa olsun öyle ithamlarda bulunarak insanları uzaklaştırmamalıyım. Hem kirliden kasıt oyuncak gibi sevgili yapıp duranlar, derdi o tür şeyler olanlar vs. Neyse beni ilgilendirmiyor kimin ne yapıp yapmadığı. Ama kızlarla birliktelik yaşamamam, konuşmamam mağara adamı gibi davranacağınım manasına gelmez.
Kendime göre cevaplamadım. Bu tür hayallerin geleceğinin olmadığını, ileride dinci yönetim gidince imam hatipte alınacak derslerin gereksiz olduğunu yazdım. Hep haklıyım kafasından çıkmalısın. Benim buradaki hatam cevabımı senin anlayabileceğin bir şekilde açıklamamamdı.

Aynen kardeşim sana daha güzel şeyler yazabilirdim ama forum ortamı el vermiyor malesef.
Ben de daha fazla detay vermek, betimlemek isterdim ama ortam müsait değil.
Aynen kardeşim sana daha güzel şeyler yazabilirdim ama forum ortamı el vermiyor malesef.

Bence sen imam hatipe git, en azından anadolu liseleri senin gibilerinden bir tane daha az öğrenci barındırır.

Konunun tek cevabı şu cümlemdir: Dini işlerle uğraşmayı seviyorsan imam hatip, mühendislik tıp gibi şeylerse anadolu veya fen liseleri.
Şimdi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin mezunlarına baktım. Fizik, moleküler biyoloji vs. hep var.
Kendime göre cevaplamadım. Bu tür hayallerin geleceğinin olmadığını, ileride dinci yönetim gidince imam hatipte alınacak derslerin gereksiz olduğunu yazdım. Hep haklıyım kafasından çıkmalısın. Benim buradaki hatam cevabımı senin anlayabileceğin bir şekilde açıklamamamdı.
Hayır kendinize göre cevapladınız." Dinci yönetim gidince" demenizden belli oluyor. Ben şu anki yönetimi desteklemiyorum ama dinci yönetimün gideceğini sanmıyorum. Hem gitse bile boşa öğrenmiş olmuyorum. Hep haklıyım kafasında değilim. Bazen kendimden çok emin olup abartabiliyorum ama burada haklı olduğumu düşünüyorum. Bu İslamafobik zihniyetten çıkman lazım.

Orada kendinize göre cevap vermeyin dedim. Sonradan dedim ama böyle dememe gerek yok. Bana göre diye belirtseydiniz sıkıntı çıkmazdı da daha da uzatmaya gerek yok sanırım. Biraz sertti sanırım.

Doğru, öyle dememem lazımdı. Ne olursa olsun öyle ithamlarda bulunarak insanları uzaklaştırmamalıyım. Hem kirliden kasıt oyuncak gibi sevgili yapıp duranlar, derdi o tür şeyler olanlar vs. Neyse beni ilgilendirmiyor kimin ne yapıp yapmadığı. Ama kızlarla birliktelik yaşamamam, konuşmamam mağara adamı gibi davranacağınım manasına gelmez.

Hayırdır kardeş sen mi belirliyorsun konuya yazıp yazmayacağımizi. Haddini bil öncelikle gelmişsin burada konu açıyorsun o zaman otur adam akıllı yazdıklarımızı oku. Aklına yatıyorsa uygularsin yatmiyorsa kendi bileceğin iş. Her şeyden önce insan ol ondan sonra gelip burada tavsiye iste.

Hayırdır kardeş sen mi belirliyorsun konuya yazıp yazmayacağımizi. Haddini bil öncelikle gelmişsin burada konu açıyorsun o zaman otur adam akıllı yazdıklarımızı oku. Aklına yatıyorsa uygularsin yatmiyorsa kendi bileceğin iş. Her şeyden önce insan ol ondan sonra gelip burada tavsiye iste.
Sakin ol.

Ben adam akıllı okudum çoğuna dönüş yaptım. Ben konuya yazıp yazmamanıza karışmıyorum gereksiz yazanlar hariç. Sadece sizin gibi İslamafobik zihniyete sahiplerin bencilce değerlendirmelerine rahatsız oldum.

Hayır haddini bilsin burada sevgilisi olan insanlara "kirli" diye tabir ediyor. Kafasına göre konuya yazmayın falan diyor, kim zannediyor kendisini? Forumun kuralları el vermiyor yoksa daha çok şey yazardım da neyse...
Yaşının küçük olduğu belli, ailesi tarafından kafasının yıkandığı da belli. Bu yüzden uğraşmayınız.

Hayır haddini bilsin burada sevgilisi olan insanlara "kirli" diye tabir ediyor. Kafasına göre konuya yazmayın falan diyor, kim zannediyor kendisini? Forumun kuralları el vermiyor yoksa daha çok şey yazardım da neyse...
Forum kuralları izin verse ağzına geleni söylecek, toplumun ahlakına bozanlara kirli dedim diye ben rahatsız oluyor.

Ben adam akıllı okudum çoğuna dönüş yaptım. Ben konuya yazıp yazmamanıza karışmıyorum gereksiz yazanlar hariç. Sadece sizin gibi İslamafobik zihniyete sahiplerin bencilce değerlendirmelerine rahatsız oldum.

Öncelikle şu konuda hem fikir olalım, konuyu sen açtın diye gelen cevaplara gerekli veya gereksiz gibi ithamlarda bulunamazsın. İkincisi bunun İslamafobiyle alakası yok, 21.yy'da kızlarla konuşmanı ayıp günah gören bir dini görüşü eğitim olarak veren bir okula ben gitmezdim. Sen zaten olayı kafanda bitirmişsin o yüzden gidebilirsin, 4 sene sonunda insanlarla adam akıllı ilişki kuramayan bir mahlukat olarak çıkarsın olur biter. Bundan sonra da kafana göre millete "kirli" gibi ithamlarda bulunma, herkes bu kadar anlayışlı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı