İmam Hatip lisesine gitmek mantıklı mı?

Dini alanlar benim için önemli olduğu için tercih etmeyi düşünüyorum.

Hocam zaten orada ailesinden şüphe ederim dediği için öyle karşılık veriyor.

Zaten hocam bu en iyilerini tutturabilirsem gitmeyi düşünüyorum.

O zaman kendin zaten noktayı koymuş hedefini belirtmişsin. Konunun uzamasına gerek bile yok. Eğitim hayatında şimdiden başarılar. 😀

Konuyu saptırmayın!
Birader tahmini 14 yaşında adamsın, gelmiş "sevgili" olan, birliktelik yaşayan insanlara "kirli" diyosun 😁 Kimsin evladım sen? Nereden geliyor bu rahatlık, haddini bilmezlik? Nasıl bir eğitim aldın aile içinde? Kronik sorun mu bu dincilerdeki dinci olmayanlara tü kaka muhabbeti? Hangi sıfatla insanları "kirli" diye itham ediyosun birader?

Konuyu saptırmayın!

Ben mantıklı mı değil mi diye sormadım zaten. Kendinize göre cevaplamayın.
IMG_20210312_002250.jpg

Gerçekten sizi anlayabilmiş değilim.

Konuyu saptırmayın!

Ben mantıklı mı değil mi diye sormadım zaten. Kendinize göre cevaplamayın.
Aynen kardeşim sana daha güzel şeyler yazabilirdim ama forum ortamı el vermiyor malesef.

Bence sen imam hatipe git, en azından anadolu liseleri senin gibilerinden bir tane daha az öğrenci barındırır.

Konunun tek cevabı şu cümlemdir: Dini işlerle uğraşmayı seviyorsan imam hatip, mühendislik tıp gibi şeylerse anadolu veya fen liseleri.

Eki Görüntüle 918044
Gerçekten sizi anlayabilmiş değilim.
Orada kendinize göre cevap vermeyin dedim. Sonradan dedim ama böyle dememe gerek yok. Bana göre diye belirtseydiniz sıkıntı çıkmazdı da daha da uzatmaya gerek yok sanırım. Biraz sertti sanırım.
Birader tahmini 14 yaşında adamsın, gelmiş "sevgili" olan, birliktelik yaşayan insanlara "kirli" diyosun 😁 Kimsin evladım sen? Nereden geliyor bu rahatlık, haddini bilmezlik? Nasıl bir eğitim aldın aile içinde? Kronik sorun mu bu dincilerdeki dinci olmayanlara tü kaka muhabbeti? Hangi sıfatla insanları "kirli" diye itham ediyosun birader?
Doğru, öyle dememem lazımdı. Ne olursa olsun öyle ithamlarda bulunarak insanları uzaklaştırmamalıyım. Hem kirliden kasıt oyuncak gibi sevgili yapıp duranlar, derdi o tür şeyler olanlar vs. Neyse beni ilgilendirmiyor kimin ne yapıp yapmadığı. Ama kızlarla birliktelik yaşamamam, konuşmamam mağara adamı gibi davranacağınım manasına gelmez.

Diğer mesajlarına bakarsanız olmayan kişiliğini daha iyi anlarsınız. İyi bir aile gerçekten çok önemli.
Gerek yok bakmaya da bu "kirli" ifadesini görünce kan beynime sıçradı, nasıl bir hadsizliktir, cahilliktir bu? Bu insanlar mı soyunu devam ettirecek, oy kullanacak falan 😁

Düzgün bir Anadolu lisesi dururken imam hatipe gitme ama bu kafayla devam edersen imam hatipte daha rahat edersin kirliler tabirini de hiç hoş bulmadım ciddi saçmalıyorsun bu yaşında dinle kafayı bozmuşsun git biraz araştır sorgula bir şeye inanmadan önce gerçekliği hakkında yorum yap biraz kafanı çalıştır belki o zaman böyle düşünmezsin.

Geri
Yukarı