İmam Hatip lisesine gitmek mantıklı mı?

Şimdi görüyorum yazılanları. Konumu terk edin, kirliler...
Sizin gibi düşünmeyen diğer tüm insanları aşağılayamazsınız. Yaşınız 14. Ben çok mu farklıyım? Yo hayır senden sadece 2-3 yaş büyüğüm. Ama durmam gereken yerde haddimi bilirim. Gereksiz laf etmem ve elimden geldiğince saygılı konuşurum.
- Siz galiba hiç kitap okumuyorsunuz demişsiniz birisine. Siz bu sene kaç kitap okudunuz madem? Daha doğrusu; "ne" ile alakalı kitap okudunuz?
- Size yön göstermeye ve yardım etmeye çalışan insanlara sırf sizin sevdiğiniz bir şeyi sevmediler diye, açtığınız bir konudan kovabileceğinizi mi zannediyorsunuz? Eğer aşırı rahatsız ettilerse raporlayabilirdiniz. İsteyen istediği konuya bakıp yazar. Eğer yazdığı gereksiz, küfürlü veya alakasız ise raporlanıp hesabı geçici süre kısıtlanır.
- Bir çifte "kirliler" derken ki dayanağınız nedir?
Dinim kızlarla konuşmayı günah bulmuyor. Gerektiğince konuşuluyor. Kızlarla gezip tozmayı uygun bulmuyor. 21. yy'da olunca bir şey değişmiyor. İnsanlık her zamanki gibi birbirini yiyor. Milyonlarca insan aç. Açlıktan ölen var "21. yy'da". Hem bazı mesajlar gerçekten gereksizdi. Benimle aynı görüşte olan başkaları da vardı. Sizin İslamafobiyle olan kısım ile alakanız yok. O diğer arkadaşlardan biri için dedim. Yanlışlıka sizle karıştırdım.

Arkadaşlardan biri için mi ne demiştim. Herkesi kastetmedim. Az önce birisiyle karıştırdım sadece. Şimdi belirttim zaten.

Burada yazılanlara bakıyorum kardeşim bir imam hatipli olarak söyleyeceklerim var.
İmam hatipi önermeyenlerin çoğu siyasi nedenlerden dolayı önermez.
Bende malum partiyi tutmuyorum ama
Teog zamanında en iyi orası tuttu gittim
He pişman mıyım çalışmadım diye evet
Daha iyisine gitmek isterdim açıklıyayım istersen

Çünkü daha nitelikli ortamlar puan neden yüksek olursa daha iyi ortamlar keko falan bulunmayan akıllı önünü görebilen insanlar
Ama kesinlikle malum partiyle alakası var diye okula gittiğimden dolayı pişman olmadım çünkü eğitim önce gelir benim için
Kendimi düşünmem lazım

Meslek lisesine de gidebilirdim çünkü
Biliyorum ki imam hatipler ne kadar eskiye göre çok bozulmuş olsalar da meslek lisesinden iyiler ne olarak
Ortam olarak
Üniversite ye gitme şansı daha rahat

He senin puanın imam hatipten daha iyi yerleri tutuyorsa bence gelme çünkü lise de önemli bayağı
Hangi lise de okuduğun.
Aldığın eğitim
Nasıl insanlarla aynı sıraları paylaştığın.
Bunlara dikkat etmen lazım ilerisi için
Benim tavsiyem şudur eğer İslam'i derslere ilgin çok varsa arapça ya falan gel ama
Dışar da da öğrenebilirsin bunu tabii ki
Arapçayı iyi öğrenmek istiyorsan
İmam hatipin orta okulundan mezun olman lazımdı.

Çünkü lise de temel öğretmiyorlar başta zorlanma ihtimalin var
Ben de zorlanmıştım çünkü
Bir de orta okuldan gelmişler vardı. Arapçayı
Su gibi yapıyorlardı tabii konuşma faslında iyi değiller yazma da iyi lerdi
Konuşmak için ayriyeten kurs alman lazım

Kuran kerim derslerine gelirsek ezber dersleri kafa da büyütelecek bir şey değil

Yasin falan ezberliyorsun örnek veriyorum bir kere gayretlendin mi gerisi gelir
Zaten hocalar da senin gayretini gördümü.
Sana destek çıkıyorlar

Ama işe siyasi yönden bakarsan ya da bakmaya çalışırsan hiç düşünme derim
Siyasi nedenlerden okul okunmaz

Konuşacak çok şey varda bir bildiğimiz var ki susuyoruz ben bu arada parti tutmuyorum
Dini suistimal edenleri de görüyoruz
Atamızın adını kirletenleri de
Kimse kendi tuttuğunun kötü tarafını
Görmüyor hep karşısındakini suçluyor maalesef.

Geri
Yukarı