İmam hatip mi meslek lisesi mi?

6 tane yakın arkadaştık 3'ü sağlam ateist oldu biz de çıtırdan gevşedik ama hala iyi arkadaşlarımdır. Okulun ama ondan önce ailenin çok büyük etkisi var.

Aile katı dindarsa zaten gel de çık çıkabiliyorsan dinden direkt falakaya yatırılmak kaçınılmaz olur. Kısaca dini öğretmek için kurulan dinsiz yapılar kapatılsın. :D

Hocam ben proje AİHL mezunuyum ve imam hatipten bir şey olmaz diyenleri takmayın. Elbette 10. ve 11. sınıfta hadis, fıkıh, siyer, kelam, Kur'an gibi dersler görüyorsunuz. En azından bizde 12. sınıfta YKS sınavına çalışmak için fırsat tanındı, denemede ilk 15'e girenler olimpiyat sınıfına katılma şansı elde etti. Bu sene ilk 50 binde yaklaşık 40 derece çıktı, sözel 167. ve eşit ağırlık 3k. bizim okuldan çıktı. Ben de 9k'ya girdim dilden. İsteyen çabalar ve hedefine ulaşır. Başta eyvah eyvah AİHL'ye yerleştim derdim ama bugün buraya girdiğime pişman değilim. Özellikle samimi ortamını bir daha bulabilir miyim, bilmiyorum.

Nakil aldırabilirseniz tamam ama normal şartlarda imam hatip cehennem. Kolej için 25 bin lira su parası gibi bir şey bu arada.

Şu anlık su parası bizim aileyede 2 3 yıl sonra ne olacak her şey ortada her şeye zam geliyor 2 3 yıl sonra ortalama 60 bin TL olur diyorum.

Anadolu'ya geçmek için imam hatibe gidilir ama kalıcı olacaksa tavsiye etmem. Bir imam hatip mezunu olarak kesinlikle ne kardeşimi ne de çocuğumu imam hatibe göndermem, göndermedim.

İstediğim lise 87.87.. Böyle bir şeyle kapatmış benim puan 87.47.. Lerdeydi eğer kontejyan olursa imam hatipde durmam zaten.

Meslek lisesine maddi durumunuz yetmiyorsa imam hatip tercih edilebilir ama ben olsam şahsen imam hatip tercih etmezdim çok sığ düşünce yapısına sahip hocalar var ve din ile ilgili herhangi bir soruda aynı cevabı vermeleri kaçınılmaz oluyor benim yakınımda gidipde ateist veya deist ayrılan çok arkadaş vardı.

Sömestırda kontejyan olursa gitmeyi düşünüyorum kontejyan olmazsa oda var kafam çok karışık.

Şu anlık su parası bizim aileyede 2 3 yıl sonra ne olacak her şey ortada her şeye zam geliyor 2 3 yıl sonra ortalama 60 bin TL olur diyorum.
Olur. Ben TED'e kayıt yaptırdım yaz bitince başlağacağım 9'a.

%25 burs almıştım 67k tuttu. Okullar yaşadığım yerde daha ucuz(İzmir'in kalabalık olmayan bir ilçesi.)

22k bayağı ucuz duruyor ama zam gelir.
Tavsiyem: Yemekhane zorunluluğu yoksa evden yemek götür.

1.si okullar yemek parası diye araya kar da koyuyor.

2.si zaten kötü olan yemekler enflasyondan sonra daha da kötüleşti.(biraz gıda firmasına bağlı)

Ödeyebilirseniz meslek. En kötü imam hatipte başlayıp açık çıkmazsa mesleğe geçersiniz.

Ödenebilir miktar ama ben geleceğe yönelik düşünüyorum her şeye zam geliyor 2 3 yıl sonra bunun 60 bin TL olmayacağı ne malum.

Olur. Ben Ted'e kayıt yaptırdım yaz bitince başlağacağım 9'a.

%25 burs almıştım 67k tuttu. Okullar yaşadığım yerde daha ucuz(İzmir'in kalabalık olmayan bir ilçesi.)

22K bayağı ucuz duruyor ama zam gelir.
Tavsiyem: Yemekhane zorunluluğu yoksa evden yemek götür.

1.si okullar yemek parası diye araya kar da koyuyor.

2.si zaten kötü olan yemekler enflasyondan sonra daha da kötüleşti.(biraz gıda firmasına bağlı)

Yemekhane zorunluluğu yok kafam 1 gündür acayip karışık istediğim liseyi küsuratla kaçırmak falan 1 gündür kafam allak bullak bir de lise seçme çıktı allah yardımcım olsun.

Ödenebilir miktar ama ben geleceğe yönelik düşünüyorum her şeye zam geliyor 2 3 yıl sonra bunun 60 bin TL olmayacağı ne malum.

Yemekhane zorunluluğu yok kafam 1 gündür acsyip karışık istediğim liseyi küsuratla kaçırmak falan 1 gündür kafam allak bullak bir de lise seçme çıktı alalh yardımcım olsun.
İmam hatipten nakili deneyin önce. Bu arada dershane ücretleri de pahalılanacak özel okul artarsa.

Hocam ben proje AİHL mezunuyum ve imam hatipten bir şey olmaz diyenleri takmayın. Elbette 10. ve 11. sınıfta hadis, fıkıh, siyer, kelam, Kur'an gibi dersler görüyorsunuz. En azından bizde 12. sınıfta YKS sınavına çalışmak için fırsat tanındı, denemede ilk 15'e girenler olimpiyat sınıfına katılma şansı elde etti. Bu sene ilk 50 binde yaklaşık 40 derece çıktı, sözel 167. ve eşit ağırlık 3k. bizim okuldan çıktı. Ben de 9k'ya girdim dilden. İsteyen çabalar ve hedefine ulaşır. Başta eyvah eyvah AİHL'ye yerleştim derdim ama bugün buraya girdiğime pişman değilim. Özellikle samimi ortamını bir daha bulabilir miyim, bilmiyorum.
Zaten proje AİHL ise destek olurlar.
Sadece imam olmak için gidilmez zaten.
Sade, proje olmayan AİHL tercih edilir.

Geri
Yukarı