İmam hatip mi meslek lisesi mi?

Bende şu an bu şekilim ileride durumu belirtirsen sevinirim :)

Yani gideceğim imam hatip iyi zaten imam hatip mezunu olduğumdanda alışkınım zaten. Eğitimi ve ortamı gayet iyi ama puanı düşük olduğundan tereddütte kalıp tercihe yazmamıştım şimdi muhtaç kaldım oraya. Eğitimini beğenmezsem Anadolu'ya geçerim 10. sınıfta.

İstediğim Anadolu'yu küsuratla kaçırdım. 2. tercihlerde imam hatipler ve meslekler kalmış evimin yakınında bir imam hatip var bir de evime çok uzak özel kolej olan bir meslek lisesi var yıllık 25 bin ( servis yemek içinde değil ) bu fiyat her yıl devletin verdiği zama göre artacak 4 yıl okuyacağım için rahat 60 70 bine çıkar diye düşünüyorum 3 kardeşiz hepimiz okula gidiyoruz. Babam memur maaşı 22bin TL gibi bir şey siz hangisini tercih edersiniz? ( benim aklımdan geçen imam hatibe gidip ara tatilde istediğim Anadolu'ya nakil aldırmak )

Planını uygula ama sakın olaki proje olsa bile imamhatibe (ateist yetiştirme ve islamdan soğutma okulu) temelli çakılma. Tabii tek haneli notlar, kirli siyaset, psikolojik rahatsızlıklar ve tehdide uğramak istemiyorsan. 😀

İstediğim Anadolu'yu küsuratla kaçırdım. 2. tercihlerde imam hatipler ve meslekler kalmış evimin yakınında bir imam hatip var bir de evime çok uzak özel kolej olan bir meslek lisesi var yıllık 25 bin ( servis yemek içinde değil ) bu fiyat her yıl devletin verdiği zama göre artacak 4 yıl okuyacağım için rahat 60 70 bine çıkar diye düşünüyorum 3 kardeşiz hepimiz okula gidiyoruz. Babam memur maaşı 22bin TL gibi bir şey siz hangisini tercih edersiniz? ( benim aklımdan geçen imam hatibe gidip ara tatilde istediğim Anadolu'ya nakil aldırmak )
Yıllık 25 bin hiç bir şey kolej için aylık 2000 TL yapıyor tabi ki babanızın durumu varsa, kolej ile konuşup 4 yıllık alıp uygun fiyata getirebilirsiniz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı