Meslek Lisesi vs İmam Hatip

Ben imam hatip okulunda okumuştum saçımıza bile karışıyorlardı hala karışıyorlarmış arada bakıyorum. Dine yakınlaşmak yerine uzaklaşan taraftayım ama aşırı dinine bağlı kalan arkadaşlarımda oldu. Ama hala meslekten daha iyi olduğunu düşünüyorum.
O sizin okulunuzun idaresiyle alakalı bir olay hocam bizde istersen topuz yaptır gez karışan yok arada bir müdür şakasına dalga geçer ama hiç bir zaman ciddi olarak bize saçımıza karışmadılar okul kıyafeti de giymiyoruz bir şey diyen yok.

Aynı şekilde dostum. Vinç operatörlüğü, kamyon veyahut tır şoförleri ve kepçe kullanan kişilerin kazandıkları paraları duymuştum bir ara. Dudak uçuklataçak cinsten. Üniversiteye gidiyorum, bazen çelişkiye düştüğüm bile oluyor okumadan babamın yanına işemi girsem diye 😀
Annem derdi "Oku, baban gibi eş*** olma." Okuduk ta kim eş*** oldu?

Merhaba, benim okul başarı puanım 94.5. Anadolu lisesi çıkarsa gideceğim ama eğer çıkmazsa sizce 45 kişi sınıfı olan bir meslek lisesine mi (elektrik elektronik bölümü) yoksa sınıfları 30-25 kişi olan herhangi bir imam hatip lisesine mi gideyim? Benim ailem imam hatip git daha iyi dediler sınıf az diye ama zorlamıyorlar. Ayrıca üniversite odaklıyım, liseden sonra çalışmayacağım direkt üniversite sınavına girmek istiyorum. Sizce hangisi daha mantıklı?
Üniversite hedefiniz varsa imam hatip daha iyi olacaktır ve 94.5 obp notuna güzel bir Anadolu lisesi gelir bence

Meslek lisesinde meslek öğrenirsen serseri falan olmazsın. Üstelik okulda gayret edip derece yaparsa üniversite sınavında cok kolay bir şekilde elektrik elektronik veya makine bölümlerine yerlesebilir. Daha önce gittiniz mi bilmiyorum umrumda da değil imam-hatip ler meslek liselerinden daha cok serseri kaynıyor.
O okula göre değişiyor.
Bizim okulun öğrencilerini beğenmiyorum ama mesleğe göre melek sayılırlar.

(Konuyla alakasız.Okudu çıktı diyelim ki. Ben okudum. Ama atanamadım gitti senelerdir. Meslek okur ise daha iyi olur. Bizim aile okumuşlarla dolu. 3 doktorumuz 2 öğretmenimiz 1 hukukçumuz var. Ama en çok maaş alan vinç operatörü babam.)
Öyle de doktorluğun, öğretmenliğin ayrı bir saygınlığı var.
Zaten bir şekilde ticarete falan dökerse daha çok kazanır.
Birde arkadaşın biri yazmış. Üni mezunu çok olduğu için teknik eleman açığı fazla.
Eger meslek lisesinde kendini kollayabilirse bu duruma dusmez ama buda biraz zor olabilir.
Bu imkansız gibi bir şey.
Yahu öyle meslek liseleri var ki fen liseleri ile kapışır o kadar nitelikli. Tüm meslek liselerini dizilerdeki ya da mahallenin dibindekiler gibi sanmayın.
Her lise türünün en iyileri yeterli seviyede, çok iyi oluyor. İsteğine bakıyor yani.
Aynı şekilde dostum. Vinç operatörlüğü, kamyon veyahut tır şoförleri ve kepçe kullanan kişilerin kazandıkları paraları duymuştum bir ara. Dudak uçuklataçak cinsten. Üniversiteye gidiyorum, bazen çelişkiye düştüğüm bile oluyor okumadan babamın yanına işemi girsem diye 😀
Hocam önü yurt dışına açık bölüm okursan babandan daha çok kazanırsın.😀

Yeni konular

Geri
Yukarı