İmam hatipe geri mi dönülmeli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İmam hatip sandığınız gibi bir yer mi? Yakınımda lise yoktu ve mecburen imam hatipe gitmek zorunda kalmıştım, gitmez olaydım! Çok kötüydü ve pişman oldum. Hocalar başıma dikildi ikidebir Arapça öğren, kuranı sonuna kadar bitir yoksa mezun olamazsın gibi şeyler deyip duruyordu. Kesinlikle ırkçılık değildir ama okulda herkes Arapça konuşuyordu, ben turist gibi kaldım içlerinde. Kimse Türkçe konuşmuyordu, hiçbir şey anlamayıp etrafa böm böm bakıyordum, anlasam da eşlik etmezdim zaten bu insanlara. Benim tek gördüğüm bağıra bağıra Arapça konuşulması, hiçbir şey anlamıyordum dediklerinden. Öğretmenler de arada Arapça konuşuyordu gittiğim yerde, bari siz Türkçe konuşun! Şu an açık öğretimdeyim, kurtuldum.

Kuranı sonuna kadar bitir Arapça öğren mi? Ahahahahah dostum hiçbir ihl de öyle bir zorlama yok sen diyorlarsada umursama kurandan ve edebiyattan kalmadığın sürece sıkıntı yok.

Bak burada yalan konuşmanın lüzumu yok ihl konusu hassas bir konu okulundan okuluna yönetiminden yönetimine değişir iyiliği benim gittiğim okul proje okuluydu müdürleri çok iyiydi oraya alınan çocuklarda ahlaklı çocuklar okulun çoğunda sigara dahi yoktu.
Ya neyin hassas konusu be! İlahi bir yer mi? Camiye mi giriyorsun sen? Mekke mi orası be neyin hassası? Allah belalarını versin! İlk cuma günü tüm sınıfları aradılar cuma namazı için. Zorla kıldırdılar nerde bunun sevabı?

Okulunun adını yaz kimse o okulun yanından geçmesin. Çocuk zaten kendi okulu yani ortamı var kurulmuş bir düzeni var. Sadece sakatlık geçirmiş ve sınıfta kalmış.
Üstte uzunca tecrübelerimi anlattım, güzel bir yer değil.

İmam Hatiplik okunabilir bu arada sen bu 14-15 yaş kendini ateist sanan dostlarımıza bakma dostum.

Ya neyin hassas konusu be! İlahi bir yer mi? Camiye mi giriyorsun sen? Mekke mi orası be neyin hassası? Allah belalarını versin! İlk cuma günü tüm sınıfları aradılar cuma namazı için. Zorla kıldırdılar nerde bunun sevabı?

Kıldırsınlar ne güzel?

Kuranı sonuna kadar bitir Arapça öğren mi? Ahahahahah dostum hiçbir ihl de öyle bir zorlama yok sen diyorlarsada umursama kurandan ve edebiyattan kalmadığın sürece sıkıntı yok.
Dostum neden yalan söyleyeyim ki? Yakınımda lise yok diye zorla gitmek zorunda kaldım ve arapça hocası başımdan gitmedi, arapça öğrenemezsen mezun etmiyoruz gibi şeyler söyleyip durdular. Zorla arapça öğretmeye çalıştılar. Araştırmadım, zaten ortam berbattı açığa geçtim. Beş dakika durmam, beş.

yok knk bazı o.e ler yaptırıyor. Arap bedevileri var okullarda.

Çok kötü bir okul bence, üstte uzunca yazdım. Gitmeyi önermiyorum.

Genelleme yapamazsın dostum bu konuların cahilisin zaten zorla gitmişsin dini işleri sevmeyen birisine sevdiremez kimse zaten ben dinimi seviyordum ve seve seve imam hatip okudum son sene açığa çıktım dershaneye gideceğim için sadece son sene Arapça ve diğer din derslerini öğrenmek bana saçma gelmişti o yüzden çıktım son sene.

Kıldırsınlar ne güzel?
Ya Ateist sanan demişsin utan kendinden gerçekten. Elhamdülillah müslümanım ben ve hiç kimse benim dinime karışamaz. Dinimi de kimseye alet etmem ve kullandırtmam. Oyuncak mı ulan bu?

Genelleme yapamazsın dostum bu konuların cahilisin zaten zorla gitmişsin dini işleri sevmeyen birisine sevdiremez kimse zaten ben dinimi seviyordum ve seve seve imam hatip okudum son sene açığa çıktım dershaneye gideceğim için sadece son sene Arapça ve diğer din derslerini öğrenmek bana saçma gelmişti o yüzden çıktım son sene.
Dini işleri evet sevmiyorum, inançsız biriyim dostum. Şu an bunun konumuzla ne ilgisi var? Ben imam hatipte bana zorla arapça öğretmeye çalışmalarından, zorla kuranı bitirtmeye çalışıp mezun etmemekle tehdit ettiklerinden, okulda herkesin arapça konuştuğundan bahsettim. Öğretmenlerle dertleşiyordum abi ben, bana tayin olmak istediklerini söyleyip duruyordu çoğu.

adam dini sevmiyorum demedi ki adama zoraki bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devletin'in okulunda ARAPÇA konuşulmaya zorlamışlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı