İmamoğlu-Soylu atışmaları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Aralarındaki çatışmayı teker teker konuşma şeklinde atacağım.

İmamoğlu'nun konuşmaları:

Ekrem İmamoğlu: "Bakan Soylu “Saygılarımla” diyerek kendisini aradığımı ve yardım istediğimi söylemiş. Bu kuyruklu bir YALAN! İstihbarat sende, telefon takibi sende, tüm bilgilere erişme gücün var. Bunu ispat edersen ben, edemezsen sen istifa etmelisin. HODRİ MEYDAN"

Ekrem İmamoğlu’ndan Süleyman Soylu’ya kardeşinin FETÖ bağlantısı çıkan İsmail Çataklı ile ilgili zor soru: “Peki ya yardımcın Çataklı? İsmail Çataklı'yı 2018'de yardımcınız olarak atayınca siz de bir FETÖ iltisaklısının yakınına jest mi yapmış oluyorsunuz?”

Ekrem İmamoğlu: “Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'nın kardeşi FETÖ üyesi ve yurt dışında firari. 6 yıldır yaz tatilinde bile gelemez olduğunu biliyoruz. Çataklı'yı 2018'de yardımcınız olarak atamanız, sizin de terör örgütüne yaptığınız jest midir?”

Ekrem İmamoğlu: “Güvenlik soruşturması yapmamakla suçlanıyoruz. Güvenlik soruşturması uygulaması Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildi. İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine 'güvenlik soruşturması yapmayın' diye yazı yazdı. Bizim güvenlik soruşturması taleplerimiz reddedildi.”

Ekrem İmamoğlu: (İçişleri Bakanlığı’nın İBB soruşturması) “Soruşturmanın başmüfettişi değiştirildi, yerine Arif Yıldırım adlı militan AK Partili bir zatı muhterem heyet başkanı oldu.”

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: “Sayın Cumhurbaşkanı ya kaosa razı geleceksiniz ya da İçişleri Bakanlığı koltuğuna yüzünüzü kızartmayacak birini oturtacaksınız. Sayın Soylu olmamıştır, olamamıştır. Olmamıştır bu adam, net. İçişleri Bakanlığı kapasitesi yok.”

Ekrem İmamoğlu: “Sayın Bakan, pandoranın kutusunu açtı. 2019 öncesi personel kayıtlarını incelemeye başladık. Medyanın çok ilgisini çekecek verilere ulaşıyoruz. Bakan Bey, partili arkadaşlarını yaktın haberin olsun.”
Ekrem İmamoğlu: “Süleyman Soylu’yla iki kez telefonla konuştum. Kendisine haddini bildirdim.”

Süleyman Soylu'nun konuşmaları:

Süleyman Soylu: “Yalanı Cumhuriyet Halk Partililer peynir ekmek gibi yiyor.”

Süleyman Soylu: "Diyelim ki Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adayı oldu, Meclis kendi içerisinden Belediye Başkanı seçer. Meclis kimin çoğunluğunda?"

Süleyman Soylu: “Sayın İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini hepiniz biliyorsunuz değil mi. Can atıyor aday olmak için.”

Süleyman Soylu: (Belediyelere yapılan terör soruşturması Hk.) “Üç beş siyasi hesapla bu ülkenin en önemli kurumları teröre peşkeş çekilmedi.”

Süleyman Soylu: "Edep sokakta satılsaydı, herkes satın alırdı."

Süleyman Soylu: "(İBB'deki terör soruşturması) 505 kişi İmamoğlu döneminde alınmış ve bunların bizatihi işe girmelerinde engel durum söz konusu. Bu kadar açık ve net."

Süleyman Soylu: “Biz bu ülkenin terörle mücadelesini yapanlara, şehitlerimize, gazilerimize borcumuzu ödeyemeyiz. Ama onlar öderler; Büyükelçilerle balık yiyerek öderler. Eğer kendilerini unutmuşlarsa İstiklal Marşı'nı okumalarını tavsiye ederim.”

Süleyman Soylu: (Ekrem İmamoğlu Hk.) Demiş ki “Bakan Soylu ‘Saygılarımla’ diyerek kendisini aradığımı ve yardım istediğimi söylemiş.” Evet istedin.

Süleyman Soylu: (Ekrem İmamoğlu Hk.) “Bana milli güvenlik sorunu diyor; doğru ben bir milli güvenlik sorunuyum ama ben PKK için milli güvenlik sorunuyum.”

Süleyman Soylu: (İstanbul Bld. Terör Soruşturması Hk.) “Bir iddia da şu madem öyle bunları siz atsaydınız diyor. Ben elimde imkan olsa ihraç ederdim ama elimde böyle bir imkan yok. Bu Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğu."

Kaynak: https://twitter.com/bpthaber

Son düzenleme:
Çok garipler.
tşk düzenleme için

İmamoğlu güzel konuşmuş, kanıtsal bir biçimde.

Kendisini Oğuzhan Uğur'un programında görmeyi merakla bekliyorum. Konuşmasını bilen birisi.

İki konuşmayı karşılaştırınca biri çok net şekilde yalan söylüyor. Ve bunu ilkokul çocuğuna okutsan, hangi cümlelerin yalan olduğunu anlar.

Zamanında **** kişisi ile fotoğrafları olan kimdi ya? O fotoğrafı bile bile savunanlarda akıl aramaya gerek yok.

Ne durumdayız görüyor musunuz? Biri İçişleri Bakanı diğeri İBB başkanı ve (kendi dediklerine göre) birinin dediği doğru, diğerininki yalan. Vahim...

Aralarındaki çatışmayı teker teker konuşma şeklinde atacağım.

İmamoğlu'nun konuşmaları:

Ekrem İmamoğlu: "bakan soylu “saygılarımla” diyerek kendisini aradığımı ve yardım istediğimi söylemiş. Bu kuyruklu bir yalan! İstihbarat sende, telefon takibi sende, tüm bilgilere erişme gücün var. Bunu ispat edersen ben, edemezsen sen istifa etmelisin. Hodri meydan"

Ekrem İmamoğlu'ndan süleyman Soylu'ya kardeşinin fetö bağlantısı çıkan İsmail çataklı ile ilgili zor soru: “peki ya yardımcın çataklı? İsmail çataklı'yı 2018'de yardımcınız olarak atayınca siz de bir fetö iltisaklısının yakınına jest mi yapmış oluyorsunuz?”

Ekrem İmamoğlu: “bakan yardımcısı İsmail çataklı'nın kardeşi fetö üyesi ve yurt dışında firari. 6 yıldır yaz tatilinde bile gelemez olduğunu biliyoruz. Çataklı'yı 2018'de yardımcınız olarak atamanız, sizin de terör örgütüne yaptığınız jest midir?”

Ekrem İmamoğlu: “güvenlik soruşturması yapmamakla suçlanıyoruz. Güvenlik soruşturması uygulaması anayasa mahkemesi tarafından iptal edildi. İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine 'güvenlik soruşturması yapmayın' diye yazı yazdı. Bizim güvenlik soruşturması taleplerimiz reddedildi.”

Ekrem İmamoğlu: (İçişleri Bakanlığı'nın İBB soruşturması) “soruşturmanın başmüfettişi değiştirildi, yerine arif yıldırım adlı militan ak partili bir zatı muhterem heyet başkanı oldu.”

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: “sayın Cumhurbaşkanı'ya kaosa razı geleceksiniz ya da İçişleri Bakanlığı koltuğuna yüzünüzü kızartmayacak birini oturtacaksınız. Sayın soylu olmamıştır, olamamıştır. Olmamıştır bu adam, net. İçişleri Bakanlığı kapasitesi yok.”

Ekrem İmamoğlu: “sayın bakan, pandoranın kutusunu açtı. 2019 öncesi personel kayıtlarını incelemeye başladık. Medyanın çok ilgisini çekecek verilere ulaşıyoruz. Bakan bey, partili arkadaşlarını yaktın haberin olsun.”
Ekrem İmamoğlu: “süleyman Soylu'yla iki kez telefonla konuştum. Kendisine haddini bildirdim.”

Süleyman Soylu'nun konuşmaları:

süleyman soylu: “yalanı cumhuriyet halk partililer peynir ekmek gibi yiyor.”

Süleyman soylu: "diyelim ki Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adayı oldu, meclis kendi içerisinden belediye başkanı seçer. Meclis kimin çoğunluğunda?"

Süleyman soylu: “sayın imamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini hepiniz biliyorsunuz değil mi? Can atıyor aday olmak için.”

Süleyman soylu: (belediyelere yapılan terör soruşturması hk.) “üç beş siyasi hesapla bu ülkenin en önemli kurumları teröre peşkeş çekilmedi.”

Süleyman soylu: "edep sokakta satılsaydı, herkes satın alırdı."

Süleyman soylu: "(İBB'deki terör soruşturması) 505 kişi imamoğlu döneminde alınmış ve bunların bizatihi işe girmelerinde engel durum söz konusu. Bu kadar açık ve net."

Süleyman soylu: “biz bu ülkenin terörle mücadelesini yapanlara, şehitlerimize, gazilerimize borcumuzu ödeyemeyiz. Ama onlar öderler; büyükelçilerle balık yiyerek öderler. Eğer kendilerini unutmuşlarsa İstiklâl Marşı'nı okumalarını tavsiye ederim.”

Süleyman soylu: (Ekrem İmamoğlu hk.) Demiş ki “bakan soylu ‘saygılarımla' diyerek kendisini aradığımı ve yardım istediğimi söylemiş.” evet istedin.

Süleyman soylu: (Ekrem İmamoğlu hk.) “bana milli güvenlik sorunu diyor; doğru ben bir milli güvenlik sorunuyum ama ben pkk için milli güvenlik sorunuyum.”

Süleyman soylu: (İstanbul bld. Terör soruşturması hk.) “bir iddia da şu madem öyle bunları siz atsaydınız diyor. Ben elimde imkan olsa ihraç ederdim ama elimde böyle bir imkan yok. Bu Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğu."

Kaynak: https://twitter.com/bpthaber

Süleyman soylu bu ülkeye yakışmayan bir içişleri bakanı.

Soylu, İmamoğlu beni aradı demiş. Ekrem başkan da diyor ki; aradığımı kanıtlarsan ben istifa edeceğim, kanıtlayamazsan sen istifa edeceksin. Tabii ki bu da Soylu'nun bir yalanı olduğu için kanıtlayacak bir şey yok. Bu adamların hayatları ve varlık sebepleri yalan çünkü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı